Balkanlar’ın en yüksek projesi Sky City’nin tercihi Aironn!

Balkanlar’ın en yüksek projesi Sky City’nin tercihi Aironn oldu.

Üsküp’te 281 bin metrekare alanda, 40 katlı dört kuleden ve 60 bin metrekare alışveriş merkezinden oluşan Sky City’nin otopark ve blok havalandırması, Aironn’un ürün gamı içerisinde yer alan aksiyal duman tahliye fanları, aksiyal taze hava fanları, jet fanlar, çatı tipi ve kanal tipi fanlar, merdiven ve asansör basınçlandırma fanları ile sağlanacak.

Balkanların en yüksek projesi olma özelliğine sahip Sky City Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri organizasyonu tarafından Avrupa Gayrimenkul Ödülleri çatısı altında, “Karma Proje” ve “Yüksek Katlı Konut” projesi dallarında iki ödüle sahip.

Sky City Aironn

Otopark havalandırma, merdiven ve asansör basınçlandırma, kanal ve radyal çatı tipi havalandırma, alanında Türkiye’nin yerli fan üreticisi olan AIRONN, 2011 yılından bu yana hayata geçirdiği projeleri ve AR-GE çalışmalarıyla sektörün öncü firmasıdır. İzmit’te bulunan 4.000 metre kare üretim tesisine sahiptir. AIRONN, ürünlerinde yer verdiği yenilikçi teknolojik özelliklerini kendi bünyesinde bulunan AR-GE mühendisleri tarafından geliştirmekte, test etmekte ve kullanılabilirliğini garanti altına aldıktan sonra üretime dâhil etmektedir.

Fabrikasında bulunan, AMCA (Air Movement and Control Association) standartlarına sahip AIRONN Test Laboratuvarı ile tasarımı tamamen AIRONN tarafından yapılmış olan aksiyal fan, hücreli fan ve jet fanların deneysel olarak performans doğrulamalarını gerçekleştirmektedir. Satış öncesi ve satış sonrası hizmet kalitesini sürdürülebilir ve sürekli hale getiren AIRONN, CFD (Computational Fluid Dynamics: Hesaplamalı Akışkanlar Dinamiği) çalışmaları ile kendine özgü fan kanadı tasarımlarını kendi bünyesinde yapmaktadır.

AIRONN’un referansları arasında Bilkent Entegre Sağlık Kampüsü, Batı Şehir, Ağaoğlu 1453, Tema İstanbul, Viaport Venezia, Anka Park, Salank Tüneli, Water Garden İstanbul, Gaziemir Fuar Alanı gibi önemli projeler bulunmaktadır.

AIRONN Hakkında

Aironn, havalandırma endüstrisinde Türk mühendisliğinin gücünü başarıyla yansıtacak üretici kuruluş olarak 2011 yılında faaliyetlerine başladı. Kurulduğu günden beri sektörde fark yaratmak isteyen Aironn, teknolojide, inovasyonda dünya standartlarını maliyet avantajı ile birleştirerek çözüm sunmayı hedefledi. “En rekabetçi enstrümanımız fiyat değil, yarattığımız farklar olmalı” bakış açısıyla güçlü bir Ar-Ge alt yapısı oluşturdu. Ar-Ge’yi evrensel bir kültür olarak ele aldı ve benimsedi. Yangın, duman ve basınçlandırma fanları, jet fanlar, metro ve tünel fanlarından sonra aksiyel fanlar, EC fanlar, sığınak havalandırma fanları, çatı ve kanal tipi fanlardan banyo fanlarına kadar, fan ürün grubunu eksiksiz hale getirdi.

Aironn Fan Ailesi

Aironn, fan mühendisliğindeki uzmanlığı ile havalandırmanın diğer sistem çözümlerini de üretim planlaması içine aldı. Ulusal ve uluslararası sertifikasyon çalışmalarına her gün yenilerini ekleyen Aironn hali hazırda;

• APPlus – EN 12101-3:2002 ve UNE EN 12101-3:2002/ AC:2006’ya göre 300°C/2h Yangına Dayanım Sertifikası
• APPlus – EN 12101-3:2002 ve UNE EN 12101-3:2002/ AC:2006’ya göre 400°C/2h Yangına Dayanım Sertifikası
• CE Sertifikası (EN 12101-3)
• TSE Türk Standartları Enstitüsü Kritere Uygunluk Belgesi
• TOBB Yerli Malı Belgeleri
• ISO 9001: 2008 Kalite Yönetim Sistemi
• ISO 14001: 2004 Çevre Yönetimi Sistemi
• ISO 10002: 2004 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi
• ISO 18001: 2007 OHSAS İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim

Sistemi sertifikaları sahibidir.

Aironn Fan Tasarım Grubu’nun CFD (Computational Fluid Dynamics: Hesaplamalı Akışkanlar Dinamiği) analizleri ile özgün, inovatif fan kanat tasarımları, AirSelection, AirSelection Atrium ve AirSelectionT adını verdiği fan seçim programları; Aironn’u cihaz üreten ve satan bir firma olmanın ötesine taşıyarak, “sistem tasarımı ve uygulamaları gruplarının çözüm ortağı” kimliğini kazandırmaktadır.

Aironn, AMCA/ANSI 250-12 ve AMCA/ANSI 210-07 standartlarına uygun, TÜV-SÜD tarafından akredite edilen fan test laboratuvarı ile Türkiye’de bir “ilk”e imza atmıştır.

İletişim Bilgileri

AIRONN İKLİMLENDİRME SİSTEMLERİ SAN. VE TAAH. A.Ş.
Tatlısu Mah. Şenol Güneş Blv. Mira Tower K:3 D:16
Şerifali, Ataşehir – İstanbul – Turkey Tel: +90 216 594 56 96
GSM: +90 545 975 37 00 Fax: +90 216 594 57 17

Kaynak: Özlem Alkan, Kurumsal İletişim Uzmanı, Corporate Communications Specialist

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın