Avusturya Ankara Büyükelçisi ve MÜSİAD Ankara Başkanı AFS Fabrikası Ziyareti

Avusturya’nın Ankara Büyükelçisi Dr. Johannes Wimmer ve Ticaret Ataşesi Dr. Christian Maier, MÜSİAD Ankara Başkanı Hasan Fehmi Yılmaz ile AFS Ankara fabrikası ziyaretinde esnek hava kanalları ve iklimlendirme sektörü hakkında bilgi aldı.

MÜSİAD Ankara’nın “Visiting MÜSİAD Ankara Members with Ambassadors” programları kapsamında Avusturya’nın Ankara Büyükelçisi Dr. Johannes Wimmer ve Ticaret Ataşesi Dr. Christian Maier ile MÜSİAD Başkanı Hasan Fehmi Yılmaz, AFS Genel Müdürü Zeki Poyraz ile bir araya gelerek Türkiye ve Avusturya’nın ekonomik ilişkileri ile gelecekte iş birliği yapılabilecek alanlar ele alındı.

AFS Fabrikası

Ar-Ge çalışmaları, yanma, basınç dayanımı, ses yalıtımı vb. konularda testlerin yer aldığı AFS laboratuvarını anlatan Poyraz, dünyanın birçok prestijli laboratuvarından sertifikalara sahip olan AFS’nin kendi finansmanıyla Ar-Ge çalışmaları yaptığına dikkat çekti. Türkiye ve Avusturya arasındaki tarihsel ilişkilerin güçlenerek sürdüğünü belirten Poyraz, Türkiye’de iklimlendirme sanayisinin de güçlü bir konumda olduğunu belirterek, sektörün katma değerli üretim ve ihracat yaptığını söyledi. Dr.Winner’a “1001 Inventions: Muslim Heritage in Our World” yayınını takdim eden Poyraz “Avusturya ile ticari ve dostane ilişkilerimizi geliştirerek daha iyi noktalara taşıyabiliriz” dedi.

AFS

Afs Hakkında

İlk olarak 1991 yılında, yarı esnek hava kanalı üretimiyle birlikte Ankara’da ticaret hayatına başlayan AFS, 21. yy’a doğru teknolojisini geliştirmeyi sürdürerek farklı kategorilerde de üretim aşamasına geçmiş, kısa sürede sektörün lideri olmayı başarmıştır.

Ürün çeşitliliğini günden güne arttırarak kalitesini yükseltmeye devam eden AFS, yarı esnek ve esnek hava kanalı üretiminin yanında montaj ve ara bağlantı elemanları ile de havalandırma sistemlerinde kullanılan birçok ürünü üretme kapasitesine sahiptir. Uzman çalışanları ile faaliyet alanını genişleten AFS, Avrupa’nın en büyük esnek hava kanalı üreticisi konumundadır.

Zaman içerisinde sahip olduğu sertifikalarla birçok ilke imza atarak sektörün öncü firmaları arasındaki saygın yerini alırken, dünyada ise yoluna pazar lideri olma vizyonu ile devam etmektedir. Sürekli yenilik anlayışıyla sahip olduğu değerlerden ödün vermeksizin, üstün teknoloji ile çalışmalarına devam eden AFS, bugün 81 ülkeye gerçekleştirdiği ihracat ile ülkesine haklı bir gurur yaşatmaktadır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın