2nci Kojenerasyon-Trijenerasyon İle Enerji Verimliliği Konferansı

2nci Kojenerasyon-Trijenerasyon ile Enerji Verimliliği Konferansı Vector Events tarafından organize edilecek olup, katılımcılara eşsiz nitelikte bilgi aktarımı sağlamak, iş ağlarını genişletmek, yeni kişilerle tanışmak, sektördeki yeniliklerden haberdar olmak ve akıllarındaki sorulara cevaplar ve çözüm önerileri bulmak için 15 Aralık 2015 tarihinde HILTON Kozyatağı/İstanbul Otel’de Teksan Jenaratör Ana Sponsorluğunda gerçekleşti.

Konferansın gündeminde, birbirinden farklı sektörlerde, Kojenerasyon (CHP) ve Trijenerasyon (CCHP) sistemlerini kullanan yada kullanmak isteyen, temiz ve yüksek kalitede enerji üretimi yapmak ve bununla birlikte enerji tasarrufu sağlamayı hedefleyen kurum ve kuruluşların profesyonellerine, sahip olma maliyetleri, verimliliği arttırmak, sürdürülebilirlik, bakım- onarım, proje finansmanı gibi konularda üst düzey bilgi alışverişini gerçekleştirmekle beraber stratejik, taktik ve teknik zorluklara alışılmamış düzeyde pratik çözümler sunuldu. Beklentiniz ister belirli bir stratejinin uygulanmasını sağlamak ister maliyetleri azaltmak yada optimize etmek olsun, konferandan gerçek dünya dersleri ve tecrübelerinden oluşan ve başka bir yerde bulamayacağınız eşi görülmemiş karışımda, uygulanabilir faydalar sağlayarak ayrılmak birinci hedefi oldu.

Türkiye’de Kojenerasyon ve Trijenerasyon’un Önemi, Dağıtık Üretim İş Modeli Uygulamaları, Kojenerasyon ve Tri-jenerasyonda Yeni Nesil ve Yenilenebilir Enerjiye Dayalı Sistemler, Kojenerasyon – Trijenerasyon Sistemler Genel Bakış ve Uygulama Örnekleri, Trijenerasyon Sistemlerinin Yap-İşlet Yöntemi ile Finansmanı, Biyogaz Yakıtlı Kojenerasyon Sistemlerinde Gaz Kalitesi, İşletme ve Bakım Süreçleri; Buhar Türbinleri ile Kojenerasyon Uygulamaları, Entegre Enerji Planlaması, Kojenerasyon Trijenerasyon Teknolojileri ve Uygulamaları konularına değinilen konferansta 19 farklı profesyonel görüşlerini aktardı.

Konferansın sponsorları arasında Borusan Endüstriyel Sistemler A.Ş. ve Enerjisa A.Ş. yer aldı. Toplam 223 katılımcı ile gerçekleşen konferans, enerji verimliliği adına sektördeki son gelişmeleri, iddialı ve inovatif fikirleri katılımcılarıyla paylaşma şansı verdi.

Konferansın seçkin konuşmacıları arasında TURKOTED Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Yavuz AYDIN, TEKSAN Jeneratör Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Burak BAŞEĞMEZ, TEKSAN Jeneratör Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Abdülhalik Emre TEKSAN, ENERJİSA A.Ş. Dağıtık Üretim Grup Müdürü Sn. Gökmen YILDIZ, BORUSAN Endüstriyel Sistemler Genel Müdürü Sn. Tolga AKAR, ESKO Enerji Proje Yöneticisi Sn. Cem Ali ATILGAN, SIEMENS Endüstriyel Gaz ve Buhar Türbinleri Satış Yöneticisi Dr. Ahmet ŞEKEROĞLU, İTÜ’den Doç. Dr. Gülgün KYAKUTLU ve Ege Üniversitesi Güneş Enerjisi Enstitüsü Enerji Teknolojisi Anabilim Dalı Başkanı Prf. Dr. Günnur KAÇAR gibi yirmiye yakın seçkin konuşmacı programda yer aldı.

2nci Kojenerasyon-Trijenerasyon İle Enerji Verimliliği Konferansı Genel Bilgileri

Konferans Tarihi: 15 Aralık 2015, Salı
Konferans saati : 09:00 / 17:00 arası
Yer: İstanbul
Konferans web sitesi: www.kojen2015.com

2nci Kojenerasyon-Trijenerasyon İle Enerji Verimliliği Konferansı konu başlıklarından bazıları

Kojenerasyon ve Trijenerasyon’un Geleceği,
Endüstride Kojen ve Trijen uygulamaları ile maliyetlerin düşürülmesi ,
Gaz Türbini ile kojen/trijen uygulamalarında verimliliğin artması,
Enerji Üretim Planı ve Optimizasyonu,
Enerji Çözümleri ile Sağlanan Yüksek Verimlilik,
Enerji Üretim Teknolojileri,
Kojenerasyon için tercih edilen üretim teknolojileri,
Sanayide kucuk gaz turbinleriyle kojenerasyon uygulamalari ,
Kojenerasyon ve Trijenerasyon Uygulamaları ve Optimizasyonu,
Kombine Çevrim Santrallerinde Bölgesel Isıtma Uygulamaları ve Doğalgazda Tasarruf Potansiyeli

2nci Kojenerasyon-Trijenerasyon İle Enerji Verimliliği Konferansı Kazanımları

– Mevcut ve gelecekteki sorunları, çözümleri ve yenilikleri uzman konuşmacıların katıldığı forumlarda tartışmak ve ANLAMAK,
– Delegeler ile fikirlerinizi paylaşmak, kalıcı ilişkiler ve yeni İŞ AĞLARI KURMAK,
– Rakipleriniz karşısında avantaj elde etmek için yeni teknolojileri KEŞFETMEK,
– İşiniz için karlı bir gelecek oluşturmak adına en uygun stratejileri GELİŞTİRMEK.

2nci Kojenerasyon-Trijenerasyon İle Enerji Verimliliği Konferansı

Kaynak: Vector Events & Conferences, kojen2015.com

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın