Yanmaya karşı dayanıklı ürünler GF Hakan Plastik’de!

GF Hakan Plastik, ISK SODEX 2019’da yanmaya karşı dayanıklı ürünlerini içeren bir sunum gerçekleştirdi.

Uluslararası ISK SODEX Fuarı’nın ikinci gününde Forum Alanı programı çerçevesinde Ürün Yöneticisi Ozan Kovancı, Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmeliğe Uygun GF Hakan Plastik Çözümleri üzerine bir sunum gerçekleştirdi.

Sunumda Silenta Boru Sistemleri ve özellikle fuarda lansmanı yaptıkları ailenin en yeni ürünü Silenta Extreme üzerine bilgiler aktarıldı.

Yanmaya karşı dayanıklı ürünler

Türkiye’nin ilk sessiz borusu olan Silenta ürün grubundan Silenta Premium, Silenta 3A’nın ardından geliştirilen Silenta FR ve fuarda ilk kez lansmanı yapılan Silenta Extreme üzerine yoğunlaşıldı.

Yanmaya karşı dayanıklı ürünler

Yapı mevzuatı ve yangın yönetmeliğine uygun olarak geliştirilen SILENTA FR Yanmaya Dayanıklı Sessiz Boru Sistem, olası yangınlarda alev iletiminin en aza indirgenmesi için üstün özellikler taşıyor. TS EN 13501, DIN 4102 yanıcılık ve DIN 4109, EN 14366 sessizlik standartlarına uygun olarak geliştirilen SILENTA FR, atık su ve asidik sıvı transferleri için de kullanılabiliyor.

Mineral katkılı özel bir formülasyonla üretilen boru sistemi, Almanya  Fraunhofer Enstitüsü tarafından yapılan ölçümlerde EN 14366’a göre 4lt/s akış hızında sadece 12 dB(A) ses şiddeti seviyesine ulaşıyor.

Ürün Yöneticisi Ozan Kovancı, sunumunda ISK SODEX 2019’da lansmanı yapılan Silenta Extreme Yanmaya Dayanıklı PP Bazlı Halojen İçermeyen Ses Yalıtımlı Boru Sistemi’nin anlatımına ağırlık verdi.

Kovancı sunumunda Polipropilen (PP) hammaddeler kullanarak halojen (yandığında öldürücü gaz açığa çıkan malzemeler) içermeden alev geciktirici özellikte malzemelere ulaşmak oldukça zor bir konu oluğunu; GF Hakan Plastik’in bu zor uygulamayı hayata geçirdiğini ifade etti.

PP bazlı yanmaya dirençli B-s1;d0 sınıfında ürettiği GF Silenta Extreme,  yönetmeliğe uygun özelliklerinin yanı sıra GF Hakan Plastik sessizlik kelepçeleri ile EN14366’ya göre 4 l/sn’de 18 dB(A) ses performansına da sahip. Hem sessiz, hem yanmaya karşı yüksek dirençli hem de halojen madde içermeyen PP bazlı Silenta Extreme Boru Sistemi, d50-d200 mm çap aralığında üretilebiliyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın