Vaillant Group Türkiye, İnsan Kaynakları Zirvesi’nde

Türkiye’nin önde gelen firmalarının üst düzey İnsan Kaynakları yöneticilerini bir araya getiren SecretCV HR Summit’te, İK’da yeni yaklaşımlar masaya yatırıldı. Zirveye katılan Vaillant Group Türkiye Bireysel ve Organizasyonel Gelişim Müdürü Sevkan Bolu, “Vaillant Group Türkiye olarak hayata geçirdiğimiz projelerle çalışanlarımızın zihinsel olduğu kadar sosyal, duygusal, bedensel ve ruhsal gelişimlerine katkıda bulunacak fırsatlar oluşturuyoruz” dedi

İnsan kaynakları portalı Secretcv.com tarafından düzenlenen Secretcv HR Summit, “İK’nın Dijitalleşen Yüzü” başlığı ile gerçekleştirildi. İK sektörüne yeni bir bakış açısı getirmiş, işveren markası haline gelmiş, çalışanlarına ve adaylara verdiği değer ile başarılarını pekiştirmiş firmalara ev sahipliği yapan Secretcv HR Summit’in sonunda İK’nın Yıldızı olan firmalara ödülleri takdim edildi. ‘İşveren markası, İK’da sosyal medya, iç müşteriyle iletişim’ gibi konuların masaya yatırıldığı, teknolojinin ve sosyal medyanın sektöre etkilerinin değerlendirildiği zirveye katılan Vaillant Group Türkiye Bireysel ve Organizasyonel Gelişim Müdürü Sevkan Bolu, çalışan deneyiminin olumlu olarak arttırılmasına yönelik fark yaratan projelerden bahsetti.

‘Gelişimde bütünsel bakış açısı’

Sevkan Bolu, zirvede yaptığı konuşmada, “Liderlik Gelişimi alanında stratejimiz, her seviyeden yöneticiyi sürece katan, çok kapsamlı ve her yıl üzerine yeni bir farkındalık boyutu kazandırmaya yönelik eğitim süreçlerinin hayata geçirilmesi yönünde. Vaillant Group Türkiye olarak eğitim programlarımızda kendi çalışanlarımızın yanında, birlikte çalıştığımız paydaşlarımızın ve ekosistemimizin önemli bir parçası olan bayilerimizin gelişim ihtiyaçlarına ve eğitimlerine öncelik veriyoruz” dedi.

vaillant HRSummit zirvesi

İnsan kaynakları alanında, özelleştirilmiş ve insanı bütünsel görebilen gelişim anlayışının ön plana çıktığını belirten Bolu, “Sosyal kulüpler, kurumsal oyunlar, sosyal sorumluluk projeleri ile birimler ve bölgeler arası işbirliğini güçlendirici çalışmalar, çalışan deneyimini olumlu yönde etkiliyor. Biz de başlattığımız YoYo (Yerimde Olsan / Yerinde Olsam) gibi projelerle çalışanların ruhsal, bedensel ve duygusal gelişimlerine katkıda bulunacak aktiviteler düzenliyor, kendilerini özgürce ifade edebilecekleri, geri bildirim alıp verebilecekleri alternatif iletişim kanalları geliştiriyoruz” diye konuştu.

Yıllık hedefler çalışanlarla belirleniyor

Çalışanlar arası iletişimi güçlendirmek amacıyla farklı nesillerden, farklı tecrübe ve kıdeme sahip çalışanların birbirlerine mentorluk yapabilecekleri programlar dizayn eden Vaillant Group Türkiye, süreç boyunca ‘Mentor’ ve ‘Menti’lerinden geri bildirim toplayarak iletişim ve gelişim süreçlerini geliştirmeye devam ediyor. Konuşmasında İK Yollarda projesine de değinen Sevkan Bolu “İK yollarda projemizle, tüm bölge müdürlüklerimize ve toplanma merkezlerimize gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerle çalışanlarımızın görüş ve ihtiyaçlarını yerinde dinliyor, bir sonraki yılın hedeflerini birlikte oluşturuyoruz” ifadelerini kullandı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın