Türkiye İnovasyon Haftası – İstanbul

Türkiye İnovasyon Haftası dünyada ve Türkiye’de fark yaratan uluslararası profesyonelleri, sanayicileri, akademisyenleri ve üniversite öğrencilerini İstanbul’da bir araya getiriyor, inovasyon odaklı konferans, sergi ve atölye çalışmaları ile dünya çapında bir etkinlik gerçekleştiriliyor.

İnovasyon, Tasarım, Bilim, Teknoloji, Kent, Marketing, AR-GE, Eğitim, İş Dünyası ve Enerji konularında dünyaca ünlü liderler, CEO’lar, uzmanlar ve akademisyenler 3 gün süresince konferans ve paneller de bir araya geliyor.

Türkiye İhracatçılar Meclisi, dünyanın ve ihracatın geleceği inovasyona dayalı kalkınmayla gerçekleşeceği düşüncesiyle; inovasyonun önemini anlatmak ve inovatif çalışmaları desteklemek için Türkiye İnovasyon Haftası’nı başlatmıştır.

Hızlı bir tempoyla değişen dünyada, farkındalık yaratacak yeni fikirlerin paylaşıldığı Türkiye İnovasyon Haftası, bu yıl da insan yaşamının bütün alanlarını etkileyen bilim, tesisat, inovasyon, teknoloji, tasarım, e-ticaret, girişimcilik, sıra dışı kadınlar, sinema, akıllı kentler, nanoteknoloji, müzik, tıp ve iş dünyasının dünya starlarını ağırlıyor.

Türkiye’nin geleceğini inşa etme adına 3-4-5 Aralık 2015 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi Harbiye’de buluşacak birçok inovasyon gurusu ile çok sayıda üst düzey yönetici ve yönetici adayını bir araya getirecek etkinliğin kayıtları başladı.

Türkiye İnovasyon Haftası

Etkinlik süresince birbirinden ünlü ve uzman yabancı ve yerli isimlerin konuşmacı olacağı Türkiye İnovasyon Haftası 2015 İstanbul’da bu yıl Hollanda da “partner ülke” olarak yer alacak.

Ekonomi Bakanlığı’nın katkıları, TİM’in organizasyonu, Arçelik AŞ, TEB, Sabancı Holding, THY ve Turkcell’in sponsorluğunda İstanbul’da düzenlenecek dördüncü Türkiye İnovasyon Haftası etkinlikleri Türkiye’de inovasyon dalgası yarattı. 3 Aralık’ta başlayıp üç gün sürecek etkinliklerde “Teknolojiyle dünyayı değiştirebilir miyiz?” konferansıyla Easton Lachapelle, nano teknoloji konferansıyla da Dave Blank katılımcılara inovatif olmaları yönünde ilham verecek. Bu yılki etkinliğin bir başka önemli noktası ise ilk kez ‘Küresel IMProve Ödülleri’nin İstanbul’da verilecek olması.

Türkiye’nin en inovatif şirketlerini seçmek üzere başlatılan İnovaLİG’in büyük finali de Türkiye İnovasyon Haftası 2015’te yapılacak. Büyük final değerlendirmesinde 5 kategoride Türkiye’nin İnovasyon Şampiyonları, ödüllerini sahnede katılımcıların huzurunda alacak. Bu yıl ayrıca İnovalig’in yanı sıra, ilk kez dünya çapında düzenlenecek Global Imp3rove ödül töreni de Türkiye İnovasyon Haftası’nda olacak. Türkiye İnovasyon Haftası bu yıl interaktif deneyimlerin yaşanacağı ufuk açıcı etkinliklere de ev sahipliği yapacak.

Türkiye İnovasyon Haftası ‘nda Easton Lachapelle ve Dave Blank’ın konferanslarının yanı sıra uluslararası ve Türk iş dünyasının ünlü isimlerinden Hüsnü Özyeğin, Ali Koç, Charles Adler, Dale Dougherty gibi birçok konuşmacı katılacak. “Sıra dışı kadınlar”, “Geleceğin şehirleri”, “E-Ticaret” gibi panellerde inovasyonun şifreleri anlatılacak. Ayrıca robot gösterisi yapılacak etkinliklerde, Shell Eko Maraton ve TÜBİTAK işbirliğiyle gerçekleşen yarışmaya katılan araçlar sergilenecek, Deri Tanıtım Grubu’nun “Dijital Hologram ve İnteraktif” kurgusu çalışması ilk kez sunulacak. “Daha azıyla çok daha fazlasını başar” sloganıyla büyük başarı kazanmış “Frugal İnovasyon” kitabı da ücretsiz dağıtılacak.

Geçen yıl yaklaşık 40.000 kişinin katıldığı, yaratıcı ve yenilikçi düşünme kabiliyetlerinizi geliştirebileceğiniz bu etkinlikle geleceğin sınırlarını keşfetme yolunda rakiplerinizin gerisinde kalmak istemiyorsanız, siz de vakit kaybetmeden yerinizi ayırtın.

Katılımın ücretsiz olduğu etkinlikte web adresinden online kayıt zorunluluğu bulunmaktadır.

Online Davetiye

Türkiye İnovasyon Haftası Eş Zamanlı Etkinlikler

Wave İnovasyon Sergisi

Wave, dünyanın dört bir yanında gelen girişimleri ve çok sayıda çözümü “Yeni bir Dünya için” düşüncesiyle bir araya getiriyor. Dünya genelinde etkili olan ve geleneksel rollere meydan okuyan “Ortak Yaratım”, “Maker Hareketi”, “Paylaşım Ekonomisi”, “Döngüsel Ekonomi” ve “Katılımcı Ekonomi” olmak üzere beş ana akımın incelendiği sergi, ufuk açıcı bir sergi olmanın yanı sıra bir tartışma ve paylaşım platformu olma özelliği taşıyor.

İntel İnovasyon Etkinliği

Intel ile beraber gerçekleştirilen Robot Yarışması’nın ödül töreni gerçekleşecek ve yarışmaya katılan projelerden seçilen 50 robot Türkiye İnovasyon Haftası İstanbul Etkinliği’nde 3 gün boyunca İstanbul Kongre Merkezi B2 katı Emirgan salonunda sergilenecek.

workshopweb

Endüstriyel Tasarım 3 ve 4. Sınıf öğrencileri; Gamze Güven ile “İstanbul Megapolünde Sağlıklı ve Rahat bir Yaşam için İnovatif Tasarımlar” workshop’una katılmaya ne dersiniz?

microsoft inovatif etkinliği

IoT’a meraklıysan, kod yazmayı seviyor ve IoT projelerini geliştirmek istiyorsan bu Workshop tam sana göre. Microsoft ve TIM ortaklığı ile 4 Aralık Cuma günü yapılacak olan Workshop’a katıl, yeteneklerini geliştir.

Maker Hareketi
Maker Hareketi, 3-4-5 Aralık 2015’te Türkiye İnovasyon Haftası kapsamında İstanbul’da!

Kaynak:
1- turkiyeinovasyonhaftasi.com
2- İSKİD
3- DAİB

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın