Tek Bir Dış Ünite İle İklimlendirmek Daıkın İle Daha Avantajlı

Daikin yeni nesil soğutucu gaz R32 ile multi sistemlere yeni avantajlar ekledi. İklimlendirmenin Japon devi Daikin, Türkiye’de yaygınlaşmaya başlayan multi (çoklu) klima sistemlerinin avantajlarına yenilerini ekledi. Tek bir dış ünite ile birden fazla klimanın çalışmasına imkan veren multi sistemler görüntü, ses ve çevre kirliliğinin önüne geçen özellikleri ile öne çıkıyor. Başta kentsel dönüşüm projeleri olmak üzere pek çok farklı yapıda tercih edilen multi sistemlere yeni bir model kazandıran Daikin, yeni nesil soğutucu akışkan Reform 32 (R32) ile tasarruf değerlerini de en üst noktaya taşıyor.

İklimlendirme sektörünün dünya lideri Daikin, tek bir dış üniteye birden fazla iç ünite bağlanabilen multi (çoklu) split klima sistemlerine yenilikler kazandırmaya devam ediyor. Tek bir dış ünite ile çok sayıda mekanda klima konforu sunan multi sistemler tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de yaygınlaşırken, Daikin Reform 32 (R32) yeni nesil soğutucu akışkan ile çalışan MXM-N serisini sektörün beğenisine sundu.

Görüntü Ve Ses Kirliliğine Çözüm

Birden fazla alanda ısıtma-soğutma ihtiyacı olan mekanlar için verimlilikten enerji tasarrufuna, görüntü ve ses kirliliğinin önlenmesinden çevresel değerlere kadar pek çok avantaj sunan multi split sistemler, tek bir dış üniteye 2 ila 5 arasında iç ünite bağlanmasına imkan veriyor. Sınırlı kurulum alanlarına çözüm sunan, binalardaki dış ünite kalabalığına son vererek daha estetik ve sessiz bir ortam sağlayan sistem konutların yanı sıra, küçük ölçekli işyeri ve mağaza gibi mekanlarda da tercih ediliyor. Dış üniteye bağlanan iç üniteler, bireysel olarak programlanma özelliği sayesinde esnek kullanım kolaylığı sunarak, istenilen zamanda istenilen konfor ortamını yaratıyor. Farklı odalardaki klimalar kumandaları sayesinde birbirlerinden bağımsız ısı derecelerine ayarlanabiliyor.

Daikin Dış Ünite Emura

Bu avantajları ile klima kullanıcılarının beğenisini toplayan multi sistemlere yeni özellikler kazandıran Daikin, MXM-N serisi ile beklentilerin ötesine geçiyor. Daha düşük çevresel etkiye sahip sistemler geliştirme amacı doğrultusunda Avrupa’nın ve Türkiye’nin ilk R32 soğutucu akışkanını içeren cihazlarını piyasaya sunan Daikin, bu yeni nesil gazın üstün performans özelliklerini MXM-N serisine taşıyarak önemli kazanımlar sağlıyor.

Çevreyi Ve Bütçeyi Koruyor

Halen yaygın olarak kullanılan R410A gazına kıyasla çevresel etkiyi yüzde 68 oranında azaltan doğa dostu Reform 32 soğutucu akışkanla çalışan MXM-N serisi multi split dış ünitelerin sezonsal verimlilik değerleri soğutmada A+++ ve ısıtmada A++’ya kadar ulaşıyor. Enerji verimliliğini en üst düzeye çıkaran ve küresel ısınma etkilerini en aza indiren yeni nesil soğutucu akışkan seçimi ile MXM-N serisi, daha az elektrik kullanımı sağlarken, Daikin’e özgü swing kompresörü sayesinde çok düşük ses seviyelerinde çalışıyor. Soğutmada yüzde 25’e varan oranda enerji tasarrufu sağlayarak doğanın korunmasına katkıda bulunan MXM-N serisi, aile bütçesini de sürpriz masraflardan koruyor. 4 kW’den 9 kW’ye kadar uzanan farklı soğutma kapasitelerine sahip 6 farklı model sunan MXM-N serisi, iç ünite seçenekleriyle de kurulum yapılan mekanın yapı özelliklerine ve dekorasyonuna uyum sağlıyor. Dış ünite, farklı kapasitelere sahip duvar tipi, kaset tipi ya da kanallı tip iç ünitelerle birlikte rahatlıkla kullanılabiliyor.

MULTİ SİSTEMLER YAYGINLAŞIYOR

Daikin’in 1969 yılında Japonya’da ilk multi split klimayı geliştiren marka olduğunu hatırlatan Daikin Türkiye CEO’su Hasan Önder, yeni gelişmelere ilişkin şunları söyledi: “94 yıllık tarihinde ısı pompalarından VRV sistemlere kadar pek çok icadı bulanan Daikin, yeni ürün geliştirme konusunda olduğu gibi, mevcut cihaz ve sistemlerin günümüz teknolojisine ve ihtiyaçlarına göre geliştirilmesinde de önemli işler yapıyor. Bu amaçla Reform 32 gaz kullanımı konusunda bütün bilgi ve deneyimimizi sektörümüze sunup, sahip olduğumuz 93 patenti ücretsiz olarak sektörün erişimine açmıştık. Ürün gamımıza doğa dostu Reform 32 ile çalışan MXM-N serisi multi split klima dış ünitelerinin eklenmiş olmasını enerji tasarrufundan çevresel değerlere kadar çok önemli buluyoruz. Kullanıcılar artık dış ünite kalabalığı olmadan birkaç mekanda birden klima kullanmak istiyor. Klima kullanımı artarken, verimlilik ve tasarruf da öne çıkıyor. Multi sistemler kullanıcıların bu beklentilerine yanıt veriyor. Biz de bu sistemin özelliklerini geliştirip, güncelleyerek yeni bir dönemi başlatmış olduk.”

Daikin’in dünya multi pazarına yüzde 30’lara varan payı ile liderlik ettiğini belirten Önder, Türkiye’de de bu sistemlerin kullanımının giderek yaygınlaştığını belirtti ve şu bilgileri verdi: “Kentsel dönüşüm projelerinin hayata geçirilmesi ile birlikte konutlarda kullanımı artan multi sistemler, dış ünitelerin yerleştirilmesi için kısıtlı yer olması ve dış ünite yerleşimini sınırlayan lokal düzenlemeler nedeniyle konutlarda giderek daha fazla tercih ediliyor. Biz de Daikin olarak, sahip olduğumuz uzmanlık ve teknoloji ile bu alanda da kullanıcılarımıza en iyi çözümleri sunmaya, sektörün gelişimine destek olmaya devam ediyoruz.”

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın