Sağlık, Konut ve Camii Projelerinde Aironn İmzası

Türkiye’nin Mega Sağlık Projelerinden İstanbul İkitelli Şehir Hastanesi’nde Aironn’un 1.008 adet Fanı Hizmet Verecek

İstanbul İkitelli Şehir Hastanesi Projesi, Sağlık Bakanlığı tarafından Kamu Özel İşbirliği modeli ile yapılan Türkiye’nin en büyük 3. sağlık yatırım projesi olup, İstanbul ve çevre illere hizmet verecek. 23.600 hastaya hizmet verecek proje, 2020 yılında tamamlanacak. 2.682 yatak kapasitesi ve 1.000.000 metrekare kapalı inşaat alanı ile İstanbul Başakşehir İkitelli Şehir Hastanesi, ana hastane binasına yerleştirilecek 2.040 sismik izolatörle, “Dünyanın En Büyük Sismik İzolatörlü Binası” unvanına sahip olacak. İkitelli Şehir Hastanesi dünyanın en büyükleri arasında olacak.

İkitelli Şehir Hastanesi için, Aironn Fan Mühendisliği uzmanlığı ile çatı tipi fan, kanal tipi fan, aksiyal taze hava fanı, aksiyal duman egzoz fanı, kulisli çatı tipi duman egzoz fanı ve merdiven ve asansör kovanı basınçlandırma fanı olmak üzere 1.008 adet fanı üretecek.

Aironn Fan

Rönesans Sağlık Yatırım’ın Japon Sojitz ortaklığı ile hayata geçirdiği Başakşehir Şehir Hastanesi, 163 milyar JPY tutarındaki finansal kapanışıyla iş dünyasının en prestijli yayın organlarından Thomson Reuters’ın Project Finance International Awards (PFI- Uluslararası Finans Proje Ödülleri) kapsamında Avrupa’da “Yılın PPP Anlaşması” seçildi.

Aironn, Türkiye’nin mega “Şehir Hastaneleri” referanslarına, İkitelli Şehir Hastanesi ile bir yenisini ekledi.

Türkiye’nin Çok Özel Şehir Hastanelerinde Tercih Hep Aironn Oldu

Şehir Hastaneleri Projeleri ile Türkiye, büyük bir sağlık yatırımı hamlesini hayata geçirdi. Afrika, Orta Doğu, Türki cumhuriyetler ve Avrupa’dan da hastaların kabul edilebileceği kapasitelerde ve deprem güvenliğinin, enerji verimli işletiminin gözetildiği bu hastanelerin çoğunda fan seçimi Aironn’dan yana oldu.

Türkiye’de hizmete giren 6’ncı şehir hastanesi olan Elazığ Şehir Hastanesi, Avrupa’nın ve tek kontrat altında yapılacak dünyanın en büyük, 1.200.000 m2 inşaat alanı üzerine inşa edilen sağlık kampüsü olan Bilkent Entegre Sağlık Kampüsü, sadece Türkiye’nin değil, dünyanın en büyük hastaneleri arasında yer alan Etlik Entegre Sağlık Kampüsü, 745.365 m² arsa üzerine yapılan Bursa Şehir Hastanesi, Eskişehir Şehir Hastanesi, toplam 573.546 metrekare toplam inşaat alanına sahip İzmir Bayraklı Entegre Sağlık Kampüsü ve 350 milyon Euro’luk yatırımla gerçekleşen Kocaeli Entegre Sağlık Kampüsü projelerinin hepsinde fan seçimi Aironn oldu.

Aironn’un her biri tek tek AMCA Standartlarına uygun tasarlanmış olan “Fan Test Laboratuvarı”nda test edilerek projeye uygunluğu onaylanan ve Aironn marka güvencesine taşıyan fanları, Türkiye’nin şehir hastanelerinin havalandırma güvencesi olacak.

SURYAPI’nın Marka Projesi Lavender, Aironn’un Fan Teknolojisi Tercih Etti

43.000 m2 alan üzerinde yükselen Suryapı Lavender projesi, 9 konut bloğunun yanı sıra sosyal olanaklar sunan mekanlar, alış veriş merkezi, kapalı otopark, spor ve eğlence mekanlarını içeriyor.

Suryapı’nın prestijli projelerinden Lavender’in otopark fanları ve blok fanlarının tamamı, Aironn’un çevre dostu, enerji verimli ürün ailesinden seçildi.

Taksim Camii’nin Havalandırmasında Aironn İmzası

2.400 m2 oturum alanına sahip, 5 katı yeraltında 4 katı yerüstünde olmak üzere 9 katlı, yaklaşık 20.000 m2 inşai alanı olan, biri ana kubbe olmak üzere 12 adet kubbeye ve 2 adet minareye sahip Taksim Camii, Aironn’un referansları arasına katıldı.

Tamamlandığında aynı anda 1200 kişinin namaz kılabileceği, 600 araçlık otopark kapasitesine sahip, içerisinde kültür, sanat, sergi alanları barındıran, modern mimari ile Osmanlı tarzını birlikte yansıtan, yapımını Sur Yapı’nın üstlendiği Taksim Camii’nin otopark ve blok fanları, fan mühendisliği alanında bir ihtisas merkezi olan Aironn tarafından üretildi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın