RENSEF 4. Yenilenebilir Enerji Sistemleri ve Enerji Verimliliği Fuarı

RENSEF 4. Yenilenebilir Enerji Sistemleri ve Enerji Verimliliği Fuarı, 17-19 Kasım 2016 tarihleri arasında Antalya, Cam Piramit’te düzenlenecek.

Agoras Fuarcılık Hizmetleri, yenilenebilir enerji sistemleri ve enerji verimliliği alanlarında faaliyet gösteren tüm firmaları ve ziyaretçileri RENSEF 4. Yenilenebilir Enerji Sistemleri ve Enerji Verimliliği Fuarı’na davet ediyor.

Güneş enerji sistemleri solar fotovoltaik sektörünün EPC, panel, invertör, tedarikçiler ve mühendislik firmalarının ağırlıkta katıldığı fuara bu güne kadar 48 ilden gelen toplamda 6.000 ziyaretçi arasından 600 ‘ ün üzerinde yatırımcı ziyaret etti. RENSEF Fuarı 3 yıldır GES yatırımcıları ile ülkemizdeki solar photovoltaik tedarikçilerinin sonbahardaki buluşma noktası oldu.

Yenilenebilir enerji sistemleri ve enerji verimliliği sektörlerinin tüm oyuncularını, RENSEF 2016 fuarına katılmaya RENSEF Forumlarındaki oturumları dinlemeye, yatırımcılarla tanışmaya, kendilerini hatırlatmaya, ilişki tazelemeye ve iş ağlarını geliştirmeye davet ediliyor.

RENSEF

RENSEF 4. Yenilenebilir Enerji Sistemleri ve Enerji Verimliliği Fuarı

Alternatif enerji konusunda farkındalık arttıkça; Fotovoltaik, Biyoenerji ve Enerji Verimliliği çözümlerine birçok sektör ve kesimden hızla büyüyen bir talep gözlemlenmektedir. Türkiye’nin güneyinde de bu konuda oluşan bilgi birikimiyle beraber, pek çok kesimden yatırımcı temiz enerjiye yönelecektir.

Akdeniz, Ege, İç Anadolu, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde turizm, tarım ve sanayi sektörlerinin tümünün veya bazılarının gelişmiş ve ön planda olduğu birçok stratejik il bulunmaktadır. Bu bölgelerde yerleşik bulunan çok sayıda potansiyel yatırımcı için de en ideal buluşma noktası olarak Antalya ön plana çıkmakta. Bu konuda Antalya’nın ön planda olmasının sebebi ise içerisinde barındırdığı yaklaşık 900 adet turizm bakanlığı onaylı otel ve tatil köyleri. Antalya, İzmir ve Muğla’da yaklaşık olarak 2000adet turizm bakanlığı onaylı otel bulunduğunu düşünürsek; bu alanda fiyat ve kalite anlamında en rekabetçi ortamı Antalya sunmakta. Avrupa’nın pek çok noktasından gelen turistler için şehir içerisinde, etrafında ve ilçelerinde yaratılmış olan sayısız cazibe noktası da; yatırımcıları buraya çeken bir diğer önemli etkendir. İşte bu durum, Antalya’nın neden en ideal buluşma noktası olduğunu gözler önüne seriyor.

Öte yandan; Türkiye’nin güneyinde oldukça fazla bulunan turizm yatırımcısı da fotovoltaik, solar thermal ve çöpten elektrik üretimi konusunda önemli bir potansiyel ortaya koyuyor. En büyük gideri elektrik faturası olan turizm yatırımcısı, güneyin güneşinden veyıllık onlarca milyon turistin yemek atıklarından faydalanmak için yatırım fırsatı kolluyor.

Antalya’nın tarımcısı da önemli bir potansiyel yatırımcı konumunda bulunuyor. Yüz binlerce seranın olduğu tahmin edilen Antalya’da hem güneş enerjisi hem de biyoenerji, yatırımcıya çözüm olabilir. Özellikle, sera atıklarının enerji kaynağı olarak değerlendirilmesi anlamında biyoenerji çözümlerine ilgi duyan sera yatırımcılarının sayısı bir hayli fazladır. Sulama maliyetlerinin yüksek olması ve şebekeden elektrik alamayan çiftçilerin bulunması ise Solar Tarımsal Sulama konusunu gündeme getiriyor.

Binlerce büyük turizm, tarım ve sanayi tesisinin yer aldığı Türkiye’nin güneyinde bu tesislerin en büyük gideri olarak elektrik faturaları gösterilmektedir. Tüketim kapasitesi 3 MW’ı aşabilen büyük tatil köyleri gibi birçok tesisin yatırımcısı, yöneticisi ve teknik ekibi, maliyetleri düşürebilmek için çözümler arıyorlar. Otellerin yemek atıkları ve şehir atıkları da biyoenerji olarak değerlendirilmeyi bekliyor.

Neden Antalya’da bir Enerji Fuarı ?

– Dünyanın en çok 5 yıldızlı otel ve turistik işletmelerinin bulunduğu şehirlerden biri olan Antalya; fuar ziyaretçilerine yüksek konforlu otellerde ekonomik olarak konaklama imkanı sağlamaktadır.
– Antalya ulaşımı kolay bir şehirdir. Antalya Uluslararası Havalimanı’na; Avrupa, Rusya, Türkî Cumhuriyetleri ve Ortadoğu’dan 130′ un üzerinde şehirden, direkt veya bağlantılı olarak 250’nin üzerinde sefer ulaşmaktadır. Ayrıca her sezon, İstanbul- Antalya arası düzenli olarak 20’den fazla tarifeli sefer, diğer şehirlerden de düzenli direkt seferler bulunmaktadır.
– Antalya keyifli bir şehirdir. Gerek havalimanından gerekse konaklanan otellerden fuar alanına ulaşım oldukça kolaydır. Bu sayede zamanınızı trafikte harcamaz, iş ve tatil keyfini birlikte yaşarsınız.
– Üstelik ekim sonu birçok büyük kentimizin aksine, Antalya’da hala yazdan kalma bir güneşin tadına varmanız mümkündür!
– Güneş enerjisini günlük hayatta aktif olarak kullanan Antalya’da güneş enerjisi üreten birçok firma bulunmaktadır.

Neden Katılmalıyım ?

– Başta Ege ve Akdeniz bölgeleri olmak üzere; Türkiye’nin güneyinde faaliyet gösteren otelciler, sanayiciler, AVM yöneticileri, hastane yöneticileri, kamu kurumu yöneticileri ve Küçük, Orta boy enerji yatırımcılarıyla şirketinizi, markanızı, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi tanıştırmak, kullanımını göstermek için,
– Sizleri tanıyan ve daha önce çalıştığınız ya da çalışma şansı bulamadığınız kişi ve kuruluşlarla sıcak temas kurmak için,
– Yatırımcılara, yapacakları yatırım karşılığında elde edebilecekleri karlılığı anlatabilmek için,
– Temiz enerjinin yaygınlaşmasını sağlamak adına, tüketicileri enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji konusunda bilinçlendirmek için,
– Daha güçlü bir sektörel kamuoyu oluşturulmasına katkıda bulunmak için RENSEF Fuarı’na katılmalısınız.

RENSEF 4. Yenilenebilir Enerji Sistemleri ve Enerji Verimliliği Fuarı Profili

Fuar Tarihi17-19 Kasım 2016  (Perşembe – Cumartesi)
Fuar YeriCam Piramit
ŞehirAntalya
Fuar Alanı Net /m22.000 m2 net Fuar Alanı
Fuar Alanı Brüt /m23.000 m2 brüt Aktivite Alanı
Ziyaret Saatleri10:00 – 19:00
Hedeflenen Katılımcı50 Yerli + 20 Yabancı
Hedeflenen Ziyaretçi2.500 ilgili ziyaretçi

RENSEF 2016 Online Davetiyenizi Aldınız mı?

17-19 Kasım 2016 tarihleri arasında Antalya, Cam Piramit’te düzenlenecek olan 4.RENSEF Yenilenebilir Enerji Sistemleri ve Enerji Verimliliği Fuarı’nı ziyaretinizden önce rensef.org/tr/default.asp adresinde sayfanın sağ tarafında bulunan Online Davetiye bölümünden e-mail adresiniz ile ücretsiz online davetiyenizi alabilirsiniz. Online davetiyenin eksiksiz olarak doldurulması sizlere ulaşabilme, ziyaretçi profili hakkında bir istatistik üretme açısından önemlidir. Online davetiye almak için e-mail adresinizi girdikten sonra açılan ekranda, gerekli bilgileri doldurmalısınız.
Eğer fuar ile ilgili e-mail bültenlerini alıyorsanız, e-mailinizi online davetiye kutucuğuna girdikten sonra  size gelecek olan e-mailden talimatları izleyerek, bilgilerinizi güncelleyebilir ve online davetiyenizi alabilirsiniz. Online davetiye alan tüm ziyaretçilere fuar hakkında bilgilendirme yapılan RENSEF e-bültenini haftada bir bedelsiz olarak gönderilmektedir. Arzu edildiği takdirde e-mail bültenlerinin size ulaşmasını size gelen e-bültenlerin içindeki “üyelikten çık” linkine tıklayarak abonelikten ayrılabilirsiniz.
Fuar alanına girişin ücretsiz sağlanabilmesi için online davetiyenin ibrazı gerekmektedir. Davetiyeniz mail adresinize ulaştıktan sonra fuar ziyaretinizde yanınızda bulundurmak üzere çıktısını almayı unutmayınız.
Kaynak: RENSEF

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın