Mas Grup’un Eğitim Platformu Mas Academy Hayata Geçti

Mas Academy, Mas Grup tarafından yeni bir eğitim platformu olarak hayata geçirildi. Teknik lise ve üniversite öğrencilerinden sektörde kariyer yapmak isteyen mühendislere, şirketlerde uygulayıcı ve işletmeci pozisyonlarındaki kişilere, bayilerin satış kadrolarında çalışan profesyonellere ve sistemlerin tamir ve bakım faaliyetlerini yürüten teknik servis ekiplerine kadar tesisat sektörünün tüm paydaşlarına pompa ve basınçlandırma sistemleri konusunda eğitim programları sunmayı amaçlayan Mas Academy faaliyetlerine başladı.

Başkanlığını Prof.Dr. Mete Şen ‘in üstlendiği Mas Academy ‘de eğitim programları beş ana modül altında toplandı. Bu modüllerden ilki Mas Grup Düzce Üretim Merkezi ‘ni tanıtmak ve modern üretim prosesleri ile ilgili detaylı bilgi vermeyi amaçlayan Fabrika Turu ‘nun da dahil olduğu Mas Grup Tanıtım modülü, ikincisi pompa teorisi ve tasarımı ile ilgili detaylı bilgi içeren Teori modülü, üçüncüsü değişik pompa tipleri ve uygulama alanları ile ilgili eğitim programlarının bulunduğu Uygulama modülü, dördüncüsü özellikle sektörde kariyer yapmak isteyen mühendislerin kişisel gelişimlerine katkı sağlamayı amaçlayan ve içerisinde Satış Teknikleri, Zaman Yönetimi, Liderlik gibi eğitim başlıklarının olduğu Kişisel Gelişim modülü, beşinci ve son modül ise özellikle yetkili teknik servislerde çalışan teknik kadrolara ve tesislerin işletme birimlerinde görevli mühendis ve teknisyenlere uygun pompa tamir, bakım ve işletme konularını içeren Mas Tech modülü olarak şekillendi.

Mas Grup İş Geliştirme Müdürü ve Mas Academy Yöneticisi Ahmet Yılmaz bu yeni eğitim platformu hakkında şu bilgileri verdi.

“Mas Academy ‘i tasarlamadan önce hem kendi sektörümüzdeki hem de diğer sektörlerdeki şirketlerin akademilerini detaylı olarak inceleyerek başarılı örnekleri belirledik. Bu başarılı uygulamalardan daha iyisini nasıl yaparız diye düşündük ve ortaya Mas Academy çıktı. Prof.Dr. Mete Şen hocamızın da çok değerli katkıları ile akademik açıdan gayet tatmin edici eğitim modülleri ve programları oluşturduk. Mas Academy ‘nin içerisindeki eğitim modüllerini ve eğitim konularını eğitime katılacak kişilerin profil ve beklentilerini göz önüne alarak bir araya getirip harmanlıyoruz. Dolayısı ile her seferinde ortaya tamamen beklentileri karşılayan terzi usulü bir eğitim programı çıkıyor. Bununla birlikte, ağırlıklı Mas Grup ‘un kendi konularında bilgili ve tecrübeli çalışanlarından oluşan Mas Academy eğitmenlerinin de eğitimlerine önem veriyoruz. Onlara etkili sunum teknikleri, topluluk önünde konuşma gibi sunum performansını arttırıcı eğitimler hazırladık. Mas Academy ‘nin hem kendi içerisinde bir öğrenme süreci olan, hem de paydaşlarımıza pompa ve basınçlandırma sistemleri konusunda eğitim imkanları sunan, tesisat sektörün en önemli eğitim platformu olmasını hedefliyoruz.”

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın