Lennox ‘tan Form’a “En Önemli Paket Klima Partneri” Ödülü

Form Şirketler Grubu, 36 yıldır iş ortaklığı gerçekleştirdiği paket klima üreticisi Lennox tarafından ‘’En Önemli Paket Klima Partneri’’ (Key Rooftop Partner) ödülüne layık görüldü.

Form Şirketler Grubu, Amerika’nın en büyük klima üreticilerinden biri olan Lennox ile gerçekleştirdiği uzun soluklu iş birliği ve giderek artan başarı grafiği sayesinde “En Önemli Paket Klima Partneri’’ (Key Rooftop Partner) ödülünün sahibi oldu.

Lennox Ödülü

Lennox markalı paket klimalar (Rooftop) konusunda firmanın Avrupa’daki en önemli partneri ve aynı zamanda dağıtıcısı olan Form Şirketler Grubu, kısa bir süre önce İzmir Pancar Organize Sanayi Bölgesi’ndeki tesislerinde Lennox’un ürünlerin üretimine başladı.

Lennox ‘un dünyadaki ilk ve tek lisanslı distribütörü

2 milyon TL’lik bir yatırımla hayata geçirilen özel bir üretim hattında üretilen cihazlar “Made in Turkey by Form under licence of Lennox” şeklinde etiketleniyor.

Yabancı bir firmanın stratejik iş ortağı olup, bu marka için üretim gerçekleştirerek ülke ekonomisine katkıda bulunan Form Şirketler Grubu aynı zamanda Lennox’un dünyada kendi tesisleri dışında paket klima üretim lisansı verdiği ilk ve tek distribütörü olma özelliğini taşıyor.

36 yıldır Lennox’u Türkiye’de tek yetkili olarak temsil eden Form Şirketler Grubu, 2015 yılında hizmete başlayan 20 bin metrekare açık alan üzerine 11 bin metrekare kapalı alandan oluşan fabrikasında ilk aşamada 80 kW üstü kapasitelerde Lennox markalı paket klima (rooftop) cihazları üretiyor, bu yatırım sayesinde 2020’den itibaren 80 kW altı kapasitelerin de üretimine geçecek.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın