Kırmadan Cihazla Su Kaçağı Tespiti Gül Tesisat

Gül Tesisat bir aile şirketi olup, 19 yıllık tecrübesi ve nesilden nesile aktarılan ticaret ahlakı ile İstanbul’da hizmet veren Tesisat Şirketidir. 2015 yılında Sivas’ta açtığı şubesi ile Anadolu’da ki ilk bayiliğini açmıştır.

İstanbul Avrupa ve Anadolu yakasında devamlı gezici durumda bulunan 4 ayrı servis ile sizlere hizmet sağlayan firma ihtiyaç duyduğunuz hizmeti yerinde siz müşterilerine kesintisiz 7/24 sunmaktadır. Firma, İstanbul il sınırları içerisinde bulunmak kaydıyla, bütün semt ve mahallelere servis imkanı sağlamakta olup firmayı, İstanbul il sınırları içinde bulunduğunuz her yerden arzuladığınız gün ve saatte görüşme talebi için arayabilir, servis çağrısında bulunabilirsiniz.

Gül Tesisat firması, su kaçağı ile ilgili kısaca su kaçağı tespiti nasıl yapılır ve nasıl çözülür sorularına cevap verdi.

Su Kaçağı Nasıl Oluşur ve Tespiti Nasıl Yapılır ? Gül Tesisat

Su kaçağı, evinizde veya iş yerinizde zemin altına döşenmiş atık su borusu veya temiz su tesisatı ve kalorifer tesisat borularında oluşan çatlamalar veya usta ve malzeme hatasından oluşur. Bazen su kaçağı banyomuzda bulunan ve devamlı yoğun olarak kullanılan küvet ve fayans aralarından kaynaklanabilir.

İlk önce su kaçak tespiti yapılacak daire tesisat borusunun su sayacından vanaları kapatılarak daire içine su gelmesini engeller. Test yapacağı evin tüm muslukların kapalı olup olmadığına ve bozuk su kaçıran musluk var mı ona bakar varsa çıkartır ve oraya kör tapa takar. Dairede varsa arıtıcının vanası da kapatılır ve kombi altında bulunan sıcak su vanasını kapatır ki kombi basınç sebebiyle zarar görmesin.

Kontrol işlemi bittikten sonra uygun bir tesisat girişine elektrikli veya manüel test pompası takarak tesisata en az 10 bar en fazla 15 bar su basarak su sızdırmazlık kontrolü yapar. Test pompasının üzerinde bulunan hassas manometre kontrol edilir ve eğer basınçta düşme varsa tesisatta su kaçağı var demektir ve o zaman ekibimiz sıcak su kaçağımı yoksa soğuk su damı kaçak var belirleyerek cihazla su kaçağı bulma işlemini yaparlar.

Su kaçağı tespiti temiz su tesisatlarında iki yöntemle ve cihazla yapılır. Birinci yöntem en iyi sonuç ve garantili olan dinleme sistemidir basınçlı su verilen tesisat borusundaki en ufak su sızıntı sesini duyar ve o bölge kırılarak tamir edilir. İkinci yöntem ise termal kamera ile su kaçağı bulma yöntemidir bu yöntem daha çok sıcak su tesisatı için kullanılır çünkü termal kameralar ısıya duyarlı olduğu için sıcak su borusunun geçtiği yerlere bakılarak kaçak tespiti yapılır.

Su Kaçağı Tespiti

Kalorifer Tesisatı Su Kaçağı Tespiti Kombi Su Eksiltmesi

Kalorifer tesisatındaki kaçaklar genellikle kombi su eksiltmesi ile ortaya çıkar ve kombi arıza moduna geçer sürekli bunu tekrarlar. O zaman ilk yapmanız gereken işlem garantisi varsa kombi servisini aramak yoksa firmamızı arayarak yardım almak olmalıdır. Bazen kombi su eksilmeleri kombi genleşme tankının içinde bulunan havanın bitmesi ile de olabilir. Kalorifer tesisatı su kaçağı tamirini genellikle bütün firmalar kırmadan tesisat onarım kimyasalı kullanarak yapmaktadır. Bu işlem hem ekonomik olur ve kırma olmadığı için eviniz içerisinde tadilat yapılmaz ve etraf kırılıp dökülmez. Gül Tesisat, kalorifer tesisatı kaçak tamirini kırmada iki yıl garantili olarak yapmaktadır.

Su Kaçağı Tamir Kimyasalı

Atık Su Borusu Su Kaçağı Bulma Ve Kameralı Tespiti

Gider borularındaki su kaçak tespiti pimaş boru içerisine gönderilen kameralar yardımı ile yapılır bu kameralar borunun içerisini görmemizi sağladığı için pimaş boru içerisinde oluşmuş kırılma conta sıyrılması ayrılma ve tıkanmadan kaynaklanan sorunları tespit ederek noktasal olarak onarım yapılır. Noktasal olarak görüntü aldığımız noktayı bulmak için kameranın ucunda bulunan sinyal verici yüzeyden detektörle tespit edilir ve tam arızalı bölge bulunup tamir edilir.

Atık Su Borusu Kaçağı

Su kaçağı tespiti yapan Gül Tesisat firması gerekli olan tamiratı yaparak sorunu gidereceklerdir. Firmanın yaptığı tüm tamiratlar 2 yıl garantilidir. Firmayı telefonla arayarak veya internet sitesindeki servis formunu doldurarak aynı gün içerisinde hizmet alabilirsiniz.

Gül Tesisat İletişim

Adres: Hürriyet mh. ŞencaN sk. no:33-C Güneşli BAĞCILAR İSTANBUL
Tel: Avrupa Yakası: 0212 651 59 29, Avrupa Yakası: 0553 314 38 47
Web: www.gultesisat.com
Bilgi: Su kaçağı tespiti hizmetinde %20 indirim için sayfamıza değerli yorumlarınızı yazmanız yeterli olacaktır.

Gül Tesisat

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın