Kırıkkale Üniversitesi AFS Teknik Gezisi

Kırıkkale Üniversitesi İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi Programı öğrencileri ve akademik kadrosu, Türkiye’nin önde gelen iklimlendirme sektörü markalarından AFS ’nin üretim tesisine teknik gezi düzenledi.

Kırıkkale Üniversitesi İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi Programı öğrencileri ve akademik kadrosundan oluşan grup “yerinde öğrenme ve firma ziyaretleri ile sektörü tanımaları” amacıyla düzenlenen fabrika teknik gezileri kapsamında; AFS üretim tesisini ziyaret ettiler.

AFS Üretim Tesisi Teknik Gezisi

Bölümden çok sayıda öğrencinin katıldığı geziye sektörü tanıtan bir söyleşi ile başlandı. Akabinde gerçekleştirilen AFS marka sunumu ile dünden bugüne AFS, teknik alt yapısı, üretim kapasitesi, Türkiye ekonomisindeki yeri, ihracat payı, insan kaynakları politikası gibi konularda öğrencilere bilgi verildi.

AFS Teknik Gezi

Tesis içerisinde yer alan showroom ve ar-ge birimi öğrencilere kapısını açarak uluslararası laboratuvarlardan edinilmiş sertifikalar ve marka ar-ge birimi tarafından geliştirilen test düzenekleri ile mevcut test sahası incelenerek kalite kontrol süreçlerine dair öğrenciler bilgilendirildi.

İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi Programı öğrencilerinin üretim ve sektörle ilgili sorularını yanıtlayan AFS yetkilileri, katılımcı öğrencilere aynı zamanda kariyerlerine dair yönlendirici sunum da yaptı. Faydalı ve verimli geçen gezide öğrencilerin ziyaretten oldukça memnun kaldığı gözlemlendi.

AFS Hakkında

İlk olarak 1991 yılında, yarı esnek hava kanalı üretimiyle birlikte Ankara’da ticaret hayatına başlayan AFS, 21. yy’a doğru teknolojisini geliştirmeyi sürdürerek farklı kategorilerde de üretim aşamasına geçmiş, kısa sürede sektörün lideri olmayı başarmıştır.

Ürün çeşitliliğini günden güne arttırarak kalitesini yükseltmeye devam eden AFS, yarı esnek ve esnek hava kanalı üretiminin yanında montaj ve ara bağlantı elemanları ile de havalandırma sistemlerinde kullanılan birçok ürünü üretme kapasitesine sahiptir.

Uzman çalışanları ile faaliyet alanını genişleten AFS, Avrupa’nın en büyük esnek hava kanalı üreticisi konumundadır. Zaman içerisinde sahip olduğu sertifikalarla birçok ilke imza atarak sektörün öncü firmaları arasındaki saygın yerini alırken, dünyada ise yoluna pazar lideri olma vizyonu ile devam etmektedir.

Sürekli yenilik anlayışıyla sahip olduğu değerlerden ödün vermeksizin, üstün teknoloji ile çalışmalarına devam eden, bugün 78 ülkeye gerçekleştirdiği ihracat ile ülkesine haklı bir gurur yaşatmaktadır.

Ulusal ve uluslararası platformda aldığı ödüllerle ülkemizde ekonominin öncü güçlerinden olan ve global pazarda konumunu sürekli yükselten, Turkey Discover The Potential markasını, her zaman en iyi şekilde temsil etmek için gayret göstermektedir.

Dünyanın farklı noktalarındaki farklı havalandırma sistem ve ihtiyaçlarını bilen, müşteriyi doğru ve kaliteli ürünle buluşturan, kurduğu lojistik ağ ile her şeyi tam zamanında gerçekleştiren genç ve dinamik bir ekibe sahip olan AFS, kaliteyi ve hızı bir paydada birleştirmiş; mutlak çözüm üretmeyi kendisine ilke edinmiştir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın