Isıtma, soğutma ve Sıcak Su 3’ü 1 arada: DemirDöküm MaxiAir

DemirDöküm doğa dostu çözümlerine yenisini ekledi. MaxiAir ürün grubunu satışa sunan şirket ısıtma, soğutma ve sıcak su ihtiyacını tek cihazda karşılayacak. Havadaki ısı enerjisini minimum elektrik enerjisi ile harmanlayan DemirDöküm MaxiAir, oda sensörüyle de gereksiz enerji israfının önüne geçecek. İki farklı kapasite seçeneği bulunan çevreci Maxi Air, ısıtma, soğutma ve sıcak su ihtiyacını tek bir cihazda karşılamak isteyen tüketicilerin ihtiyacını karşılarken, doğalgazın olmadığı il ve ilçelerde ise iklimlendirmede yeni bir dönem başlatacak.

Gezegenin sürdürülebilirliği, çevrenin korunması, emisyonların minimum seviyeye indirilmesi amacıyla yenilenebilir enerjide küresel adımların atıldığı günümüzde, tüketicilerin yüksek kaliteli, sağlıklı ve maksimum tasarruf sağlayan ürünleri geliştirmek için Ar-Ge çalışmalarına ağırlık veren DemirDöküm, yeni ürün grubu Maxi Air ile enerji israfının önüne geçecek.

Dünyanın 50 ülkesinde yüzbinlerce aileye ısı konforu sunan DemirDöküm, ısı pompası alanına MaxiAir ürün grubuyla giriş yaptı. Havadaki ısı enerjisini minimum elektrik enerjisi ile harmanlayan Maxi Air, ısıtma, soğutma ve sıcak su ihtiyacını tek cihazda karşılayacak. 1 birim elektrik enerjisi ile 4,5 birim ısı enerjisini kaynaktan alarak ısıtma ya da soğutma sistemine aktaran ve maksimum çevre dostu ısıtma/soğutma imkanı sunan Maxi Air, çevreye zararlı gaz ve atık gaz salımını tarihe karıştırıyor.

HER MEVSİM YÜKSEK VERİM

Inverter DC teknolojisi sayesinde kışın düşük, yazın yüksek sıcaklıkta en ideal ısı konforunu minimum enerji tüketimi ile sunan MaxiAir, doğalgazın olmadığı il ve ilçelerde sunduğu konfor ile iklimlendirmede yeni bir dönem başlatacak. Mevcut binalar ve mevcut sistemlerin dönüşümünde kullanılabilecek şekilde tasarlanan MaxiAir, kompakt boyutlardaki iç ve dış ünitelerinin tasarımı ile yer sorununu da ortadan kaldırıyor, dar alanlara kolay montaj imkanı sunuyor. Bina otomasyon sistemlerine bağlanılarak tek noktadan yönetilebilen ürün, farklı ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak 8kW ve 16 kW kapasite seçenekleriyle satışa sunuldu.

demirdöküm maxiair

ENERJİ TASARRUFUNU KULLANICI İNİSİYATİFİNE BIRAKMIYOR

Sahip olduğu teknolojiler ve oda sensörüyle enerji tasarrufunu kullanıcı inisiyatifine bırakmadan oda sıcaklığını dış hava sıcaklığına göre otomatik olarak ayarlayan Maxi Air, minimum seste çalışarak konfor çıtasını yükseltiyor. Zamanlama özelliği sayesinde ayarlanan saatler arasında istenilen sıcaklıkta çalışarak maksimum konfor ve minimum enerji tüketimi sağlayan ürün, kontrolde de yeni bir dönem başlatıyor. MaxiAir’in iç ünite üzerindeki kontrol ekranı cihazın üzerinden çıkarılarak konutun istenilen noktasından kontrol edilebiliyor. Saatlik, günlük, gece ve gündüz veya tatil zamanlamalarının yapılabildiği ürün, müstakil ev, daire, villa tipi konut, butik otel ya da restoranlarda kullanılabiliyor. Doğalgazın olmadığı il ve ilçelerde iklimlendirmede yeni bir dönem başlatacak olan MaxiAir, doğalgaz olan bölgelerde ise ısıtma, soğutma ve sıcak su ihtiyacını tek bir cihazda karşılamak isteyen tüketiciler için en iyi alternatif olacak.

İklimlendirme sektöründeki 64 yıllık tecrübesi ile A++ enerji sınıfında geliştirilen DemirDöküm MaxiAir’in kullanıcısına sunduğu avantajlar ise şöyle;

Minimum enerji, maksimum verim: Maxi Air, Isıtma Verim Sınıfında (COP) 4,5’e varan, Soğutma Verim Sınıfında (EER) 4,0’a varan enerji değerleriyle düşük enerji tüketimi yaparken, yüksek verim sağlar.

Çevre Dostu: 1 birim elektrik enerjisi ile 4,5 birim ısı enerjisini kaynaktan alarak ısıtma ya da soğutma sistemine aktaran ve maksimum çevre dostu ısıtma/soğutma imkanı sunan MaxiAir’in çevreye zararlı gaz ve atık gaz salımı yoktur. Sera gazı salınımı olmadığı için ozon tabakasını etkilemez.

Enerji cimrisi: MaxiAir, binalarda, konutlarda yüksek sezonsal değerleri sayesinde A++ verimle çalışarak minimum enerji tüketimi sağlar.

Kolay kullanım: Minimum ses seviyesi ile çalışan MaxiAir, geniş çalışma aralıkları, kolay kullanılabilen kontrol ünitesi, otomatik kontrol sistemleri ile iklimlendirmede konforu artırıyor.

Kolay kurulum: Yeni binaların haricinde mevcut konutlarda da kullanılabilen DemirDöküm MaxiAir, kompakt boyutlardaki iç ve dış ünitelerinin tasarımı ile yer sorununu ortadan kaldırıyor.

Maksimum güvenlik: Isı pompaları herhangi bir yakıt ile çalışmadığı için yakıt tankı, gaz bağlantısı, baca yapılanmasına ihtiyaç duymuyor. Gaz kaçağı, zehirlenme, koku ve kirlilik gibi problemleri bulunmuyor.

İlgili Yazılar

2 yorum

aslan özmen  -  15 Kasım 2018 / 15:46

ben doğalgazın olmadığı,kömürün tonunun 2000 TL olduğu GÖKSUN(kMARAŞ)taki 1-8xadet apatman dairelerini ısı pompasına dönüştürmek istiyorum.daireler 175 m2.Apatrmanda kalorifer radyatörleri var.
2-Optimum her daireye bir heat pump mu koymalıyım.
3-iklim soğukçadır.Kayseriye benzer.dış sıcaklık -6 kabul edilmeli.
4-Ayrıca 160 m2 kalorifer olmuyan bir evim de var
5-teknolojisi ne olur?Sanıım merkezi olmuyor gibi.Daire başı maliyet ve işletme bedeli ne olur?
cevap verirseniz memnun olurum
aslan özmen

Aslan Bey merhaba,
Isı pompası hava, su veya toprak kaynaklı mı olacak, merkezi mi bireysel mi düşünüyorsunuz. Yenilenebilir enerji kaynağı su kuyusu, toprak vs. gibi etkenler var mı yoksa hava kaynaklı mı olacak. Eğer hava kaynaklı olacaksa işletme maliyeti kömür kullanımına göre daha yüksek olabilir. Bu nedenle bağlı bulunduğunuz bölgedeki firma fizibilite raporu hazırlamalı bu doğrultuda yapımına karar vermelisiniz. Aksi takdirde mevcut sistemi iyileştirme için kömürlü kazan bakımı veya yenilenmesi, bekleme ve besleme süreleri doğru ayarlanması, pompa tipi (frekans konvertör) seçimi ve anma debi basma yüksekliği kontrolü, tesisat hatları kayıp kaçak ve yalıtım bakımı, termostatik vana ve kat bağlantılarında balans vanası kullanımı vs. gibi işlemler gerçekleştirebilirsiniz. Bu doğrultuda işletme maliyetinizi düşürebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın