ICCI 2019, 28 Mayıs’ta Kapılarını Açıyor

ICCI 2019 Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı, 28-30 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde kapılarını 25. kez ziyaretçilerine açacak.

Enerji sektörünün sadece bugününü değil geçmişini de ele alacak, Türk iş dünyasının ve sektörün tüm etkili derneklerini de bir araya getirecek. Prof. Dr. İlber Ortaylı, Prof. Dr. Emre Alkin ve Alphan Manas ise, ICCI 2019’un en dikkat çekici konuşmacıları arasında bulunuyor.

ICCI 2019

ICCI 2019 Sektör dernekleri ve iş örgütleri “sinerji” için buluşacak

Üç gün sürecek programıyla sektörün değişim, yeniden yapılanma ve finansman gibi en önemli konularını gündeme taşıyacak olan ICCI 2019’da; Türk iş dünyasının önde gelen örgütleri TÜSİAD, MÜSİAD ve DEİK; enerji sektörünün öncü dernek ve yapılanmaları TÜREB (Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği), GÜYAD (Güneş Enerjisi Yatırımcıları Derneği), JESDER (Jeotermal Elektrik Santral Yatırımcıları Derneği), TESAB (Türkiye Elektrik Sanayi Birliği), ETD (Elektrik Ticareti Derneği), ENVER (Enerji Verimliliği Derneği), ENSİA (Enerji Sanayici ve İş Adamları Derneği), AVERE Türkiye Elektro Mobilite Derneği ve Shura Enerjide Dönüşüm Platformu da farklı oturumlarla yer alacak. EPDK desteğiyle yapılacak olan “Elektrik Piyasası” oturumu ve Digit4Turkey Dijitalleşme ve Endüstri 4.0 Derneği’nce düzenlenecek “Bilişim Teknolojileri ve Enerji” oturumu da sektörün hayati konularını gündeme getirecek.

“ProsumerX”: Geleceğin enerji döngüsü ICCI 2019 ziyaretçileriyle buluşacak

Enerjide değişim ve dönüşümün en net yansımalarının görüleceği alan kuşkusuz tüketicilerin artık hem üretici hem de tüketici olacağı “Prosumer: Üreten Türetici” konsepti olacak.

ICCI 2019’da bu amaçla kurulacak olan “ProsumerX” alanı, çatı üstü panel uygulaması sayesinde kendi elektriğini üreten, ürettiği noktada tüketen ve ayrıca depolayabilen ev modeliyle ziyaretçileri geleceğin enerji sistemi işleyişine götürecek.

“Enerji Ödülleri” 8. kez sahiplerini bulacak

2011 yılından bu yana ICCI tarafından düzenlenen Türkiye’nin tek enerji ödülleri, bu yıl 8. kez sahiplerini bulacak. ICCI’ın ilk gününün akşamı 28 Mayıs tarihinde WOW Otel’de düzenlenecek “8. ICCI Enerji Ödülleri” töreninde her alanda Türkiye’nin enerji gücünü üreten lider firmaların en iyileri ödüllendirilecek.

Yenilenebilir enerji alanında yapılan yatırımları desteklemek amacıyla da verilen ICCI Enerji Ödülleri’nde, Yenilenebilir Enerji Santralleri Kategorisi’nde Rüzgar, Hidroelektrik, Jeotermal, Biyokütle ve Atık ile Güneş; Termik Santraller Alanı’nda ise Doğalgaz, Kömür ve Atık Isı projeleri yarışacak. Ana Ekipman Tedarikçisi Kategorisi ile Yenilenebilir Enerji Santralleri ve Termik Enerji Santralleri kategorilerinde ise ödül alan santrallerin “Ana Ekipman Sağlayıcıları” ödüllendirilecek.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın