Hammam Design Radiator’e iF Design Award Ödülü

Havlupan ve tasarım radyatör üretiminde sektörün önde gelen isimlerinden olan Eskişehir menşeli Türk markası Hammam Design Radiator, Havlupan tasarımı SPIN ile 2019’da kendi segmentinde iF Design Award sahibi oldu.

Ürettiği tasarım radyatörlerin büyük bir bölümünü Avrupa’ya ihraç eden; bunun yanı sıra Türkiye’nin seçkin mağazalarında satılmakta olan Hammam Design Radiator, global anlayışını, iF Design Award’da aldığı ödül ile tescilledi. Her yıl 70 ülkeden 5 binden fazla başvuru kabul eden yarışmada SPIN Havlupan, modern ve sade tasarımıyla rakiplerini geride bırakmayı başardı ve Türkiye’ye ilk kez radyatör sektöründe tasarım ödülü kazandırmış oldu.

Hammam Design Radiator’ün kurucu ortaklarından Oğuzhan Cellat ve Burçak Cellat Korkut tasarım ekibi ile birlikte 15 Mart’ta Münih’te düzenlenen törende, “Bu başarı, yüksek eğitimli ve tecrübeli bir kadronun, inanarak çalışmasının eseridir” diyerek tüm Hammam ailesi adına ödülü aldılar.

Hammam Design Radiator

Tasarımda sonsuz değer

Ödüllü Hammam tasarımı SPIN havlupan, yuvarlak köşeleriyle dikkat çekiyor. İngilizce “dönüş” anlamına gelen “Spin” kelimesinden ismini alan tasarımın gövdesinde yaratılan sonsuz döngü, onu benzersiz kılan önemli ayrıntılardan biri.

SPIN, kullanıcının ihtiyaçları ve hayat tarzından da ilham almış, banyoların küçülmesi ile ortaya çıkan dar alanların elverişli kullanım ihtiyacını karşılamak üzere minimal tasarım anlayışı ile yorumlanmış. Böylece SPIN havlupan, erişilebilir yapısı ile kullanımı kolaylığı sağlarken, kolay temizlenir ve hijyenik olma özelliği taşıyor ve ince yapısıyla her mekanda ferahlık sağlama vaadi sunuyor.

Çeliğin ödüllü kıvrımları

Spin, paslanmaz çelik profilin düz ve sert yapısını, köşelerin bükümü ile yumuşattı ve sonsuz bir döngü yaratarak estetik görünüme ulaştı. Fırçalanmış çerçevenin içinden çıkan, pürüzsüz şekilde parlatılmış borular ile değişen yüzey şekilleri vurgulandı. Bu üründe çeliğe çarpıcı form vermenin hazzı, teknoloji ile sürdürülebilir hale getirildi. Tamamen geri dönüştürülebilir paslanmaz çelikten üretilen Spin, gelecek nesillere sürdürülebilir bir dünya bırakmayı hedefliyor.

Eskişehir’den dünyaya Hammam Design Radiator tasarımları

Alüminyum radyatör, beyaz boyalı ve krom kaplı havlupanların yanı sıra, çok çeşitli fonksiyon ve tasarımlarda paslanmaz çelik havlupan üretimi de yapan Hammam Design Radiator, tasarımlarını da kendi bünyesinde gerçekleştiriyor. Her biri eşsiz olma niteliği taşıyan modeller için uzman ve tecrübeli bir takım çalışıyor. Türkiye ve Avrupa da 40 dan fazla tasarım tescilli bulunuyor.

Elektrikli havlupan ve elektrikli radyatör üretimi ile merkezi sistemden bağımsız olarak kullanılabilen modeller de üreten Hammam Design Radiator’ün tüm ürünleri, EN 442 Avrupa Standartları’nda üretiliyor ve uluslararası ısıl kapasite testlerinden geçiyor.

SPIN, iF Design sergisinde

Radyatör kategorisinde Türkiye’nin ilk ödüllü tasarımı olan SPIN, Hamburg’da iF sergisinde sergilenecek. SPIN’in modernlikle sadeliği birleştiren çizgileri, tasarım ve mimarlık sektöründeki profesyonellerin yanı sıra tasarım tutkunlarının da ilgi odağı olacak.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın