Grundfos, Türkiye’deki 20’nci Yılını Kutluyor

Global pompa üreticisi Grundfos, Türkiye’deki 20’nci yıldönümünü Gebze’de bulunan binasında 12 Ocak Cuma günü özel bir organizasyonla kutladı.

13 Ocak 1998 yılında Türkiye’deki satış ofisini açan Grundfos, yalnızca birkaç kişilik çekirdek bir ekiple başladığı yolculuğuna, piyasanın saygı duyulan, lider bir firması olarak devam ediyor. Grundfos, mevcut durumda 80 kişilik personelinin yanı sıra gerek Türkiye’de gerekse çevre bölgelerde, pompalarının ve ilgili kontrol araçlarının satış, distribütörlük ve servisini yaptığı 120 adet satış ve servis ortağıyla kurduğu geniş iş ağına sahip.

Grundfos Türkiye

Grundfos Türkiye Genel Müdürü Burak Gürkan, “Orta Doğu bölgesinin geneline benzer şekilde, Türkiye’deki üretim ve tarım sektörleri 1990’lı yılların sonlarında verimsiz çalışan, eski model pompa teknolojilerinden kötü etkilenmiş, bu da hızlı bir büyüme yaşanabilecek bir dönemde proses verimliliğinin artırılmasını engellemiştir. Pompa inovasyon ve teknolojileri konusunda bir dünya lideri olan Grundfos’un enerji verimliliği ve gelişmiş çözümleri ön planda tutması, bu sorunun aşılması için ne kadar önemli olduğunu kanıtladı,” diyor.

“Grundfos olarak bugün Türkiye’de sanayi, su altyapı sistemi ve inşaat sektörlerinin önemli bir tedarikçisi konumunda olup, birlikte yürüttüğümüz OEM işlerimizle birlikte toplam satış cirosu açısından ülkede birinci sıradayız.

“İstanbul’da yapılmakta olan 3.havalimanı (İstanbul Büyük Havalimanı) ve Ankara’da bulunan yeni Cumhurbaşkanlığı Külliyesi de dahil olmak üzere, ülkenin önde gelen projeleri için pompa çözümleri tedarik eden Grundfos, gelecekte yapılacak farklı mega-projelerin mühendisleri ve şartname hazırlayıcıları ile yakın çalışmalarına devam etmektedir.”

Grundfos, Türkiye’de kaydettiği hızlı büyümesini distribütör ve bayileriyle yakın çalışmasına ve müşterilerin Grundfos pompalarını almadan önce de, aldıktan sonra da aynı profesyonel desteği gördükleri profesyonel bir iş ağı kurmasına borçlu.

Grundfos’un bir başka temel hedefi de ülkedeki mühendis ve tesisatçıların pompa ve kontrol sistemlerinin kurulum ve servislerini doğru bir şekilde yapmalarını sağlamak üzere eğitilmeleriydi. Bu sebeple pompa sistemleri konusunda bilinci artırmak ve üretim, proses ve inşaat sektörü uzmanlarına eğitim vermek için meşhur Grundfos Akademi 2009 yılında Gebze’de faaliyete geçirilerek, günümüze kadar 1000’i aşkın kişiye eğitim verdi.

Grundfos, distribütör etkinlikleri ve önemli ulusal fuarlara katılarak markasını büyütmeye ve pompa teknolojileri alanındaki yenilikleri tanıtmaya devam ediyor; buna proses taleplerindeki değişikliklere otomatik olarak uyun sağlayan ve kullanıcılarına maksimum verimlilik ve minimum maliyet sunan, en son teknolojilerle donatılmış akıllı pompa sistemleri de dahil.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın