DemirDöküm 2018’de % 20’nin Üzerinde Büyüme Hedefliyor

Türkiye iklimlendirme sektöründe 1954 yılından bu yana birçok ilke imza atan DemirDöküm, 2018 yılına dair hedeflerini paylaştığı bir basın toplantısı düzenledi. DemirDöküm CEO’su Alper Avdel ve DemirDöküm Yönetim Kurulu Üyesi Erdem Ertuna’nın katılımı ile gerçekleşen toplantıda Alper Avdel, ‘dönüşüm’ yılı olarak ilan ettikleri 2018’de 40 milyon TL’lik yeni yatırım gerçekleştireceklerini, yıl sonunda ise yüzde 20’nin üzerinde büyüme hedeflerini belirtti.

DemirDöküm’ün 2007 yılında başlayan dönüşüm çalışmasının 2017 yılında tamamlandığını ve rekorlarla dolu bir yılı geride bıraktıklarını belirten DemirDöküm CEO’su Alper Avdel; “Türkiye’nin sanayi gelişimine yakinen tanıklık eden, 64 yıllık bir sözün başarı hikayesi olan DemirDöküm, kombi, klima, panel radyatör, şofben, termosifon ve güneş enerjisi başta olmak üzere tüketicilerine geniş bir ürün gamı sunuyor. 2017’de kendi rekorlarını kırarak yüzde 40 büyüyen DemirDöküm’ün, 2018 yılında da büyüme ivmesini sürdürerek güzel sonuçlara ulaşmasını hedefliyoruz. Isıtma sektörünün öncüsü olarak geleneksel alanlardaki başarılarımızı yeni alanlarda da devam ettireceğiz. DemirDöküm’ün için 2018 ‘dönüşüm yılı’ olacak” dedi.

“YATIRIMA DEVAM”

2017’de fabrika, Ar-Ge, marka ve dijital dönüşüm çalışmaları için toplam 40 milyon TL’lik yatırım gerçekleştirdiklerini söyleyen Alper Avdel; “Kombi, panel radyatör, şofben, termosifon alanında liderliğimizi sürdürüyoruz. Sahip olduğumuz başarıyı sürdürülebilir kılmak için odağımıza müşteri beklentilerini aldık. Sadece tasarım ve üretimde değil, satış sonrası hizmetlerde de dijitalleşiyoruz. Tüm süreçlerimizi mükemmelleştirmek, büyümemizi sürdürmek ve yeni rekorlara imza atmak için 2018 yılında da yatırıma devam edeceğiz. Bu yıl başta fabrika olmak üzere 40 milyon TL’lik yatırım gerçekleştireceğiz” açıklamasını yaptı.

dermir döküm ertem ertuna

“YENİ ALANLARDA İDDİALIYIZ”

Toplantıda DemirDöküm’ün 2018 yılı yeni ürünleri hakkında da bilgi paylaşan DemirDöküm CEO’su Alper Avdel, “Isıtma sektörünün öncüsü olarak geleneksel alanlardaki başarılarımızı yeni alanlarda da devam ettireceğiz. Önümüzdeki aylarda yeni yoğuşmalı kombimiz Atromix piyasada olacak. İkinci olarak ‘kaskad’ pazarı için MaxiCondense ürünümüzün yeni modellerini satışa sunacağız. Üçüncü yeni ürün grubumuz MaxiAir ‘ısı pompaları’ olacak. Grubumuzun bu alanda 50 milyon euro’luk yatırımı bulunuyor. Bu yatırım her yıl katlanarak devam ediyor. DemirDöküm olarak yeni alanlarda da iddialıyız. Hedefimiz 2018 yılında da yüzde 20’nin üzerinde büyümek” dedi.

“YOĞUŞMALIDA DA TARİH YAZACAĞIZ”

DemirDöküm’ün ısıtma alanında unutulmaz başarılara imza attığına dikkat çeken Ertunaşunları kaydetti; “EPDK’nın 2003 yılında kurulup doğalgazın Türkiye’de yaygınlaşmaya başladığı dönemde ADEN kombimiz ile ülkemizin en çok tercih edilen kombi markası unvanını kazandık. Aradan geçen 5 yılın sonunda, 2009 yılında ‘Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği’nin hayata geçmesi ile aynı dönemde ATRON kombimizi tüketicilerimizin beğenisine sunduk. ATRON’da kısa sürede çok sevildi ve Türkiye’nin dört bir yanında kullanılmaya başlandı. Bu yıl ise yeni bir tarih yazmaya hazırlanıyoruz. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz hafta ErP (Energy Related Products – Enerji Verimli Ürünler) yönetmeliği, Resmi Gazete’de yayımlandı. Türkiye’de ilk yerli yoğuşmalı kombiyi tasarlayan ve üreten DemirDöküm olarak, bu alanda yatırımlarımızı daha da arttırdık. Türkiye’yi yoğuşmalı kombi teknolojisiyle tanıştıran DemirDöküm olarak, yeni sürece hazırız. 21 Nisan’da yürürlüğe girecek yönetmelikle aynı dönemde yeni yoğuşmalı kombimiz ATROMIX’i satışa sunacağız. ATROMIX küçük boyutları, üstün teknolojisi, verimliliği, yüksek tasarruf sağlaması ve elbette sessizliğiyle Türkiye’nin yeni kombisi olacak.”

“YENİ REKORLAR KIRMAK İÇİN HAZIRIZ”

DemirDöküm’ün ulaştığı başarıların 1 yıllık bir stratejinin eseri olmadığına dikkat çeken DemirDöküm Yönetim Kurulu Üyesi Erdem Ertuna; “DemirDöküm’ün tarihine altın harflerle geçecek bir yılını geride bıraktık. İlk defa iç pazarda 250 bin adedin üzerinde kombi sattık. İç pazarda fiyat değişimleri ve yeni ürünlerin de etkisiyle birlikte yüzde 40 büyüme yakaladık. DemirDöküm olarak beraber çalışmanın, beraber üretmeni, sinerjinin gücüne inanıyoruz. Heyecanımızı tüm iş ortaklarımızla paylaşıyoruz. Geçen yıl iş ortaklarımıza toplamda 13 bin ziyaret gerçekleştirdik. Bu yoğunluğun, zorlukların karşılığını fazlasıyla aldık. İhracatta dolar bazında yüzde 18 büyüme yakaladık. Bu yıl heyecanımız daha da büyük. 2018 için çok iyi hazırlandık. Hizmet verdiğimiz ve yeni gireceğimiz alanlarda yeniden bir tarih yazmaya hazırlanıyoruz” dedi.

“İHRACATTA 100 MİLYON DOLAR BARAJINI AŞACAĞIZ”

Toplantıda DemirDöküm’ün ihracat çalışmalarıyla ilgili hedeflerini de paylaşan Erdem Ertuna; “Son 3 yılda ihracatta önemli bir çıkış yakaladık. İhracat yaptığımız ülke sayısı 50’ye ulaştı. Geçen yıl ihracatımız yüzde 18 oranında büyüyerek, 78 milyon dolara ulaştı. Şili’de panel radyatörde liderliğimiz, Yunanistan’da pazar ikinciliğimiz devam ediyor. Çin’de ise ilk 3’teyiz. Hedefimiz termosifondan şofbene, panel radyatörden kombiye kadar ihracatta yakaladığımız başarıyı yeni pazarlarda da devam ettirmek. Latin Amerika’daki varlığımızı geliştirmeye başladık. Bu yıl da faaliyet gösterdiğimiz tüm ülkelerde satışlarımızı artırmayı, ihracatta yüzde 25’lik büyüme gerçekleştirerek 100 milyon dolar barajını aşmayı hedefliyoruz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın