Danfoss Türkiye, Orta Doğu ve Afrika Bölge Başkanlığına Yeni İsim

Danfoss’un Türkiye, Ortadoğu ve Afrika Bölgesinde görev değişikliği yaşandı. Levent Taşkın’ın ayrılmasının ardından Danfoss Türkiye, Orta Doğu ve Afrika (TMA) Bölgesi yeni Başkanı olarak Ziad Al Bawaliz atandı.

Danfoss Grubuna 2012 yılında katılan Al Bawaliz, son beş senedir DanfossBölge Satış Direktörü görevini yürütmekteydi. 2015 yılında tüm Danfosssegmentlerinden sorumlu Danfoss MENA Genel Müdürü görevine getirilmişti.

danfoss ziad Al Bawaliz

Bu göreve atanmasıyla ilgili olarak Al Bawaliz: “Danfoss’un heyecanlı bir süreçten geçtiği bu bölgede bu rolü devralmaktan son derece memnunum. Yönetim kadrosu olarak TMA bölgesinde stratejimizi ve Danfoss’un gelecek rotasını belirledik. Rakiplerimizden önde olmaya devam etmek ve müşterilerimize mümkün olan en iyi şekilde hizmet etmek için yatırımlarımızı ve büyümemizi ileriye taşımak konusunda kararlıyız.” diyerek görüşlerini ifade etti.

Birleşik Arap Emirlikleri’nde bulunan bölge genel merkezinde yerleşik olan Al Bawaliz, TMA bölgesinden sorumlu olacak.

Tarihçe;

Engineering Tomorrow zihniyeti, Mads Clausen’in ailesinin Nordborg, Danimarka’da bulunan çiftlik evinde Danfoss’u kurduğu 1 Eylül 1933’e dayanmaktadır. O günden bu yana tek kişilik bir girişim olarak kurulan bu şirket dünyanın önde gelen enerji verimli ve yenilikçi çözümleri tedarikçilerinden biri olmuştur.

Durmadan değişen bir dünyada gelişmeye yönelik ana temalar konusunda etkin bir rol üstleniyoruz. Altyapı, gıda, enerji ve iklim işimizin odağıdır. Göğe erişen milyonların şehri. Büyüyen bir dünyayı beslemek için daha zengin mahsüller. Daha azından daha çok elde edilebilen bir dünyada gıdaları taze, çocuklarımızı sıcak tutabilmek.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın