Danfoss enerji verimliliği sağlayan ve düşük GWP ’li çözümleriyle göz doldurdu

Danfoss, Avrupa’daki en büyük sektör etkinliklerinden biri olan Mostra Convegno’da bu yıl çok sayıda ürünüyle yer aldı. Danfoss, iklimlendirme ve soğutma uygulamalarında soğutkana geçişi yönlendirmeye ve verimliliği optimize etmeye yardımcı olmak amacıyla sunduğu çözümlerini ve yeniliklerini tanıttı.

Isıtma, soğutma, motor kontrol sistemleri ve güç çözümleri alanlarında dünya lideri Danfoss, katıldığı Mostra Fuarı’nda iklimlendirme, ticari soğutma ve perakende gıda özelinde ürünlerini tanıttı.

İklimlendirme özelindeki chiller ve rooftop cihazlarını optimize etmeye yardımcı olan yenilikçi Danfoss çözümleri, enerji verimliliğini artırıyor ve GWP değerini düşürüyor. Tüm ünite tipleri için GWP (küresel ısınma potansiyeli) sınırlama programları, yağsız ve scroll kompresör teknolojileri, Danfoss Turbocor© high lift TTH kompresörleri içeren en modern yağsız chiller kompresörler ve Mikro Plakalı Isı Eşanjörleri, EKE superheat kontrol cihazları, Colibri, yeni EVR v2 ve P100 basınç sensörleri için yeni ürün serileri fuarda tanıtıldı.

danfoss gwp

Ticari soğutma özelindeki ürünler ise GWP değeri düşük soğutkanlara geçişi mümkün olduğunca kolaylaştırıyor ve kullanım ömrü boyunca maliyetleri düşürüyor. R404A ve R134a alternatiflerine uygun kompresörler, kondenser üniteler, ısı eşanjörleri, solenoid ve genleşme valfleri, hat bileşenleri ve kontrol cihazlarından oluşan kapsamlı Danfoss ürün portföyü, OptumaTM Slim Pack W09 dahil EcoDesign onaylı kondenser üniteler, güvenilir ve çok yönlü EVR v2 valf platformu ve IoT alanında uzmanlaşan atak yazılım şirketi Prosa’dan yeni bir akıllı ekipman ve kullanıcı arayüzü tasarımı da ilk kez Mostra’da sergilendi.

Perakende gıda özelinde ise transkritik CO2 soğutmasıyla geleneksel ortam sıcaklığı kısıtlamalarının ötesine geçen ve büyük bir enerji tasarrufu imkânı sağlayan Danfoss’un yenilikçi çözümü Multi EjektörTM tanıtıldı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın