Bursa İnsan Kaynakları ve İstihdam Buluşması – BİİB 2015

Bursa İnsan Kaynakları ve İstihdam Buluşması (BİİB), 3-4-5 Aralık tarihlerinde Türkiye’nin önemli firmalarının temsilcileriyle iş arayanları buluşturacak.

İş arayanlarla işverenler 4. Kez buluşuyor.

– Sosyal belediyecilik konusundaki örnek çalışmalarıyla tanınan Büyükşehir Belediyesi’nin büyük desteği ile, bu sene 4.’sü yapılacak olan BİİB 2015’te Türkiye’nin büyük firmalarıyla iş arayanlar buluşacak.
– Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bkk, İşkur Bursa ve BTSO’nun destek verdiği BİİB 2015’e, 165 firma 189 stantla katılıyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin destek ve katkılarıyla bu sene 4’üncüsü yapılacak olan Bursa İnsan Kaynakları ve İstihdam Buluşması (BİİB), 3-4-5 Aralık tarihleri arasında bir kez daha Türkiye’nin önemli firmalarının temsilcileriyle iş arayanları buluşturacak.

Sosyal belediyecilik konusundaki birçok örnek çalışmasıyla dikkat çeken Bursa Büyükşehir Belediyesi, bu sene 4.’sü yapılacak olan BİİB’2015 ile Türkiye’nin büyük firmalarıyla iş arayanları buluşturacak. Bursa Valiliği, Bursa Kent Konseyi (BKK), Bursa Çalışma ve İş Kurumu (İşkur Bursa) ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın (BTSO) destek verdiği BİİB’2015, 3-4-5 Aralık tarihleri arasında Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde (Merinos AKKM) nitelikli işgücü ile işyerlerini buluşturacak.

biib-2051

Bursa İnsan Kaynakları ve İstihdam Buluşması

“165 firma 189 stantla katılıyor”
Kapılarını bir kez daha açacak olan BİİB’2015, önemli firmalar ile iş arayan veya kariyer gelişimini hedefleyenleri buluşturmayı amaçlıyor. 165 firmanın 189 stantla katılacağı buluşmada, 35 tane firma sunumu, 16 tane sertifikalı eğitim programı düzenlenecek. Katılan firmalar, stant alanlarında ve seminer programlarında, işgücüyle buluşarak tesisat gibi birçok sektör hakkında bilgiler verecek, firmaları ve insan kaynakları politikaları hakkında bilgilendirme yapacak. Katılımcılara çalışabilecekleri işyerleri konusunda rehberliğin de yapılacağı BİİB’2015’te, staj, gönüllü çalışma, part-time çalışma ile mezuniyet sonrası istihdam imkanları hakkında bilgilendirmek yapılarak firmaların ve insan kaynakları politikalarını tanıtma hizmeti verilecek.

Buluşmada ayrıca Ahmet Şerif İzgören tarafından 3 Aralık’ta ‘Hayatımız İş’, Sunay Akın tarafından 4 Aralık’ta ‘Geçmişten Bugüne söyleşi’, Oğuz Saygın tarafından 5 Aralık’ta ‘Hedef belirleme-Sıra dışı yaşam becerileri’ konulu konferanslar verecek.

“2014 senesinde 25 bin kişi ziyaret etti”
Geçen sene yapılan 3. BİİB’2014’de 163 firma tarafından 188 stant kurulmuş, buluşmayı 25 bin kişi ziyaret etmişti. Ziyaretçilere ve katılımcı firma temsilcilerine yönelik yapılan konferans, sertifikalı seminerler ve firma seminerlerine toplam 6 bin 720 kişi katılmış, İşkur Bursa iş ve meslek danışmanları tarafından 3 bin kişiye danışmanlık hizmeti verilmişti. BİİB’2014’e katılan 139 firmanın yaptığı müşteri memnuniyeti anketine göre yüzde 99.28’i BİİB’2014’ü başarılı bulmuştu.
İşsizlikle mücadeleye katkı sağlayacak olan Bursa İnsan Kaynakları ve İstihdam Buluşması, ücretsiz olarak tüm vatandaşlar tarafından 3 gün boyunca 10.00-22.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Kaynak: Bursa Büyükşehir Belediyesi, bursa.bel.tr

Bursa İnsan Kaynakları ve İstihdam Buluşması

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın