Bosch Termoteknoloji ve BUSİAD iş birliğiyle Güneş Enerjisi Su Sistemlerinin Endüstriyel Sistemler ile Entegrasyonu Semineri

Bosch Termoteknoloji ve BUSİAD iş birliğiyle “Güneş Enerjisi Su Sistemlerinin Endüstriyel Sistemler ile Entegrasyonu Semineri”ni gerçekleştirildi. İklimlendirme sektörünün öncü markalarından Bosch Termoteknoloji, BUSİAD ve BUSİAD Enerji Uzmanlık Grubu paydaşlığında gerçekleştirdiği online seminerde, endüstriyel alandaki tecrübesini ve sistem çözümlerini katılımcılarla paylaştı.

Bosch Termoteknoloji ve BUSİAD İşbirliği

Endüstriyel alanda buhar ve sıcak su kazanları, havalandırma ve soğutma sistemleriyle kullanıcılarının ihtiyacı için yüksek verimli çözümler sunan Bosch, 7 Temmuz 2020 tarihinde Bursa Sanayicileri ve İş İnsanları (BUSİAD) Enerji Uzmanlık Grubu ile başarılı bir iş birliği gerçekleştirdi. Pandemi döneminde tüm hizmetlerini kesintisiz devam ettiren şirket, online olarak gerçekleştirdiği seminerde kullanıcılara güneş enerjisi ve endüstriyel sistem çözümleri hakkında detaylı bilgilendirme yaptı.

Bosch Termoteknoloji Sistem Çözümü, Proje Tasarım ve Teklif Sorumlusu Sercan Kurtuluş’un sunumuyla başlayan seminerde öncelikle güneş enerji sistemlerinin verimli kullanımı aktarıldı. Seminer kapsamındaki sunumlara; güneş enerjisi ve güneş enerjisinin kullanım alanları, Türkiye’nin güneş enerjisinden faydalanma rakamları aktarılarak başlandı.

Bosch Termoteknoloji ve BUSİAD

Güneş enerjisinin neredeyse sonsuza yakın bir kaynak olduğunu ancak anlık kullanılması gerektiğini ifade eden uzmanlar, aynı zamanda Türkiye’nin güneş enerjisi anlamındaki avantajlarını anlattı. Ülkemizin konumu gereği bir yılda ortalama 2400-3000 saat arasında güneş ışığı aldığını belirten Bosch profesyonelleri, aktif ve pasif güneş enerji sistemlerini kullanarak güneş ışınlarından faydalanma yöntemlerini paylaştı.

Kişiselleştirilmiş hizmet ve müşteriye özel tasarım

Güncel bilgilerin yanı sıra, güneş enerji sistemlerinin kullanımlarından bahsedilen seminerde; termosifonlardan, güneş ısısını toplayan kolektörlerin yerleşimlerine kadar birçok önemli teknik bilgi verildi.

Hayatı kolaylaştıran çözümler sunarken müşterilerinin beklenti ve ihtiyaçlarını öngörerek onlar için en uygun çözümleri sunan Bosch Termoteknoloji, endüstriyel alanda da en önemli noktanın “müşteriye özel tasarım” olduğunu paylaştı. Bu kapsamda katılımcılara, tasarım sırasında en az güneş ışığı ve en çok güneş ışığı alınan dönemleri içeren bir simülasyon yapmaları önerildi.

Güneş enerji sistemleri hakkındaki detaylı paylaşımın ardından Bosch Termoteknoloji Endüstriyel Sistemler Satış Sorumlusu Buğra Serinyel, Bosch’un 150 yıllık endüstriyel kazan teknolojisi tecrübesini anlattığı ‘Buhar Kazanı Sistemleri için Planlama Kitabı’ hakkında bilgi paylaştı.

Serinyel, buhar ile ilgili akla gelen her konuda başvurabilecek bir kaynak olan kitabın aynı zamanda hesaplama araçlarını içerdiğini ifade ederek, tüm kullanıcıların kitabı Bosch Termoteknik Kurumsal Web Sitesi ‘nden inceleyebileceğini söyledi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın