Arçelik’ten 10 yıl Garantili R32 Klimalar

Arçelik, garanti süresini 10 yıla çıkaran R32 soğutucu gazlı klimaları Türkiye’de ilk kez üreterek pazara sundu. Arçelik Türkiye Genel Müdürü Can Dinçer, “Tüketicilerimize artık çok daha uzun garanti süresine sahip klima cihazları sunarak iklimlendirme sektöründe bir devrim gerçekleştiriyoruz. Üstelik bu klima cihazları daha yüksek enerji verimliliğine sahip oldukları gibi, çok daha çevreci olacaklar” dedi.

İklimlendirme sektörünün lider firmalarından biri olan Arçelik A.Ş., R32 soğutucu gazlı klimaları Türkiye’de ilk kez üreterek pazara sundu. 2018 yılında klima ürün gamlarının müşteri beklentileri çerçevesinde tamamen yenilendiğini ve çok daha akıllı ürünlerin pazarda yer aldığını belirten Arçelik Türkiye Genel Müdürü Can Dinçer, “Ev tipi split inverter klima cihazlarında R32 soğutucu gazlı üretim, Türkiye’de ilk kez Arçelik tarafından yapılıyor. Tüm serilerde bu dönüşümü tamamladık. R32 gazı, klima kompresör garanti süresini 10 yıla kadar uzatıyor. Tüketicilerimize artık çok daha uzun garanti süresine sahip klima cihazları sunarak iklimlendirme sektöründe devrim gerçekleştiriyoruz” dedi.

10 yıl garanti hizmetinin Türkiye’deki üretimlerine duydukları güvenin önemli bir göstergesi olduğunun altını çizen Dinçer, garanti hizmetinin yanına kompresör cihazı montaj işçiliği ve yeni gaz dolum hizmeti de eklediklerini belirtti.

arçelik 10 yıl garanti klima

Arçelik Türkiye Genel Müdürü Can Dinçer, bu yeni nesil klimaların daha yüksek enerji verimliliğine sahip oldukları gibi çok daha çevreci olacaklarını söyledi. Dinçer, “R32 klima gazının ODP olarak isimlendirilen Ozon Tükenmesi Potansiyeli sıfırdır. Mevcut klima gazlarına göre yüksek bir termal iletkenliğe sahiptir.Bu da ısı transferi miktarını arttırmaktadır. Ayrıca düşük ve yüksek sıcaklıklardaki ısıtma ve soğutma performansları yine mevcut gazlar ile çalışan klimalara göre daha başarılıdır” şeklinde konuştu.

Dinçer, ücretsiz keşif hizmeti, yerli üretim olanakları sayesinde sunulan stok imkanları ve Arçelik’in konusunda uzman olan Tüketici Hizmetleri avantajları çerçevesinde iklimlendirme firmalarının Arçelik ve Beko markalarına büyük güven duyduğunu sözlerine ekledi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın