Agon Mekanik – Mekanik İşlere Avrupa Standartlarında Çözümler

Agon, 2014 yılının Mart ayında resmen faaliyete geçmiş olup, mekanik tesisat mühendisliği alanında yüksek standartlara sahip yerli ve yabancı üreticilerin Türkiye temsilcisi olarak hizmet verecektir.

Firmanın kurucu ortakları, mekanik tesisat sektöründe yirmi yılı aşan iş hayatlarında, proje tasarımı, saha uygulamaları, ürün ve sistemlerin ithalatı, ihracatı, satışı ve satış sonrası servis hizmetleri konusunda çeşitli kademelerde yönetici ve firma ortağı olarak tecrübe edinmişlerdir.

Mekanik tesisat alanında yüksek verimli havalandırma ve klima sistemleri, ısı pompası çözümleri, chilled beam ve chilled ceiling sistemleri, egzoz arıtım sistemleri, ticari mutfak havalandırma sistemleri, hidronik sistemlerin kontrol ve dengelenmesine yönelik ürünler Agon ‘un ana işini oluşturmaktadır. 2017 Ekim itibariyle çalışma disiplinleri ve Türkiye temsilciğini elinde bulundurduğu markalar şu şekildedir;

-Klima Santraller; Swegon(İsveç)
-Child Beam Sistemler; Swegon(İsveç)
-Trench Heater-Yer Konvektörü; Kampmann(Almanya)
-Nem Alma Çözümleri; Hidros(İtalya), Fisair(İspanya)
-Nemlendirme; Fisair(İspanya)
-Hava Dağıtım Ekipmanları(Menfez-Difüzör); Swegon(İsveç), Madel(İspanya), Krantz(Almanya)
-Hava Perdeleri; Kampmann(Almanya)
-Isıtma Soğutma Apareyleri; Kampmann(Almanya), Sonniger(Polonya)

Ayrıca çözüm ortakları olarak nemlendirme konularında İsveç menşeili Condair ve hidrolik balans vanası kalemleri için IMI TA markaları ile projelere katılım göstermektedir.

Yenilenebilir enerji, sürdürülebilir bina tasarımı konularına destek veren ve bu amaca hizmet eden, teknolojinin sunduğu olanaklardan yararlanan ürün ve sistemleri, tesisat sektörünün beğenisine sunmak, gerekli teknik desteği proje, uygulama, devreye alma ve işletme aşamalarında ihtiyaç duyan birimlere sağlamak, uygulamacı, yatırımcı ve kullanıcıların önemsediği ilk yatırım, işletme, bütçe konularında en uygun çözümlerin sağlanması için çözümler geliştirmek firmanın iş modelini oluşturmaktadır.

Agon Mekanik

Mekanik işler konularında yüklenicilerin, yatırımcıların ihtiyaç duyduğu her türlü ihtiyaca Avrupa standartlarına ve sertifikalarına sahip ürünler ile yanıtlar oluşturmak için Kadıköy / Yenisahra’da haftaiçi 9:00-18:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Agon İletişim

Adres: AgonMekanik Yapı Tesisat Malzemeleri ve San. Tic. A.Ş., Sahrayıcedit Mahallesi Dere Sokak Büşra Apt. No: 5/A Kadıköy/İstanbul
Telefon: Ofis +90 216 356 29 00 – 01
Fax: +90 216 368 29 88

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın