ABB’nin Akıllı Binalar için Gelişmiş Dijital Teknolojileri

ABB’nin ölçeklenebilir ‘Binalarınıza Yeni Bir Boyut Kazandırın‘ (BYBBK) çözümü, küçük ve orta ölçekli ticari ve endüstriyel işletmelere yeni kontrol ve tasarruf seviyeleri getiriyor.

Günümüzde dijital enerji izleme ve kontrol cihazlarını birbirine bağlayan daha akıllı binalar, Nesnelerin İnterneti (IoT) ve ölçeklenebilir teknolojinin ortaya çıkmasından önce asla mümkün olamayan verimlilik seviyelerine ulaşmıştır.

ABB Ability ™ dijital çözümleri ile akıllı binalarda ve dijital teknolojilerde yenilikçiliği teşvik etmeye devam edeceğiz, böylece müşterilerimizin daha güvenli, daha akıllı ve daha sürdürülebilir işletmeler yaratmasına yardımcı olacağız.

Bu taahhüdün bir parçası olarak, ABB Ability ™“Binalarınıza Yeni Bir Boyut Kazandırın” (BYBBK) özelliğini destekleyen ortak bir mimariye bağlı akıllı bileşenlerle, dijital alçak gerilim cihaz portföyünü genişletti.

Abb'nin Sistemi

ABB’nin BYBBK Portföyü

BYBBK’nin odağında, ticari ve endüstriyel binalar için tamamen ölçeklenebilir bir dijital enerji portföyü ve varlık yönetimi çözümleri bulunmaktadır. Tek bir yere veya birden fazla sahaya monte edildiğinde, bu sistemler enerji ve işletme maliyetlerinde %30’a varan oranda tasarruf sağlar.

BYBBK portföyünün ölçeklenebilirliği, müşteri değeri için kilit faktördür; küçük ve orta ölçekli işletmeler için, elektrik tesisatçılarının, bina sahiplerinin, tesis ve enerji yöneticilerinin hem yerinde hem de uzaktan enerji verilerini toplamasını ve görselleştirmesini sağlayan çözümler sunar.

BYBBK portföyünün oldukça fazla sayıda faydası bulunmaktadır

Endüstriyel bir alanda yöneticiler, duruş sürelerini önleyerek, elektrik tesisatı sorunlarının daha iyi tahminlerini yaparak ve proaktif bakım müdahaleleri planlayarak operasyonel performansı artırabildiklerinden, enerji ve bakım maliyetlerinde %30’a kadar tasarruf sağlayabilirler.

Bütün bunlar; elektrik koruma ve ölçüm cihazlarının tüm tesis için sadece bir denetleme sistemine bağlanmasıyla mümkündür, böylece bazı ekipmanlar bozulmak üzereyken veya değiştirilmesi gerektiğinde uyarılar yapılır.

Çok lokasyonlu binalardaki bir işletmenin çalışmasında , BYBBK, bina sahiplerinin farklı cihazlardan veri toplayarak tüm tesislerde tüketimi tespit etmesine ve toplamasına yardımcı olur. Veriler buluttaki analiz için Ethernet veya kablosuz bağlantı yoluyla gönderilir.

Düşük performans ve enerji verimsizliği yaşayan eski binalar, yalnızca birkaç bileşen birbirine bağlı ve bir Enerji Yönetim Sistemine entegre edilmiş olsalar bile bir yenileme işlemiyle ABB Ability™ Electrical Distribution Control System’den yararlanabilirler.

ABB’nin Sistemi Nasıl çalışır?

Binalarınıza Yeni Bir Boyut Kazandırın‘ iki kanıtlanmış ABB enerji izleme çözümü kullanıyor: CMS-700 devre izleme sistemi ve bulut tabanlı bir platform olan ABB Ability™ Electrical Distribution Control System ile entegre edilen, orta gerilim trafo merkezinden en küçük yüklere kadar komple kontrol sağlayan EQmatic enerji analizörü.

Enerji sayaçları, şebeke analizörleri, devre kesiciler ve daha fazlası gibi tak-çalıştır cihazları, bulut bilişim platformuna hızlı ve kolay bir şekilde bağlanabilir. CMS-700 ve ABB EQmatic bağlantılı ürün portföyünü tamamlar, ancak bağımsız çözümler olarak da çalışabilir. Bunlar, güç dağıtım sistemine takılı tüm cihazların ölçümleri, izlenmesi ve raporlanması için herhangi bir müşteri ihtiyacına uyacak şekilde daha az işlevsellikle
ölçeklendirilebilir.

Smart Power iş kolunun Dijital Program Yöneticisi Nicola Scarpelli, “’Binalarınıza Yeni Bir Boyut Kazandırın’ portföyü, bileşenleri değiştirmeden binaları yenilemek ve dijitalleştirmektir” diye açıklıyor. “Operasyonel verimliliği ve tasarrufları kolay ve basit bir şekilde yönetmeye yardımcı oluyor: küçük ticari binalar için mükemmel bir seçim.”

İşletme ve bakım tasarrufu

BYBBK portföyü, mevcut tesislerin sadece bir günde güncellenmesine olanak sağlar. Tak ve çalıştır modülleri ile mevcut bileşenlerin değiştirilmesini gerektirmez. Ayrıca, buluta yalnızca 10 dakikada bağlanır, kablolamayı %60 oranında azaltır ve iletişim için bileşenleri % 25 oranında azaltır.

Denetim sistemlerine gereken yatırımı % 15 oranında azaltır. Sonuçta, sistem enerji ve bakım maliyetlerinde% 30’a varan oranda tasarruf sağlar.

ABB’nin Akıllı Binalar iş kolunda Bağlantı ve Dijital Çözümler Global Ürün Müdürü Sebastiano Paganini, “İnternet çağındaki izleme ve kontrol teknolojileri portföyü, müşterilerimiz için elektrik dağıtımında anahtar teslimi bir çözüm sunuyor” dedi. “Herhangi bir binanın daha akıllı hale getirilmesi için ABB’den başka bir harika fikir”.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex), dijital endüstriler için kapsamlı sunumları olan öncü bir teknoloji lideridir. 130 yılı aşan inovasyon geleneği ile ABB, dünya çapında öncü ve müşteri odaklı dört iş koluyla bugün dijital endüstrilerin lideridir:

Bunlar, ABB AbilityTM dijital platformuyla birlikte desteklenen Elektrifikasyon, Endüstriyel Otomasyon, Hareket Sistemleri, ile Robotik ve İmalat Otomasyonu işletmeleridir. ABB’nin piyasada öncü Güç Şebekeleri işletmesi 2020 yılında Hitachi’ye devredilecektir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın