ABB Merkezi İnverter PVS800 Artık 2 MW Gücünde

ABB, son derece başarılı PVS800 merkezi inverter serisinin yeni bir üyesi olan yüksek güçlü merkezi inverteri PVS800-57B’nin piyasaya sürülmesiyle birlikte, kapsamlı güneş enerjisi inverter portföyünü genişletmeye devam ediyor.

ABB, PVS800 merkezi inverter serisinin başarısının ardından, ABB’nin güç inverterleri teknolojisindeki uzun yıllara dayanan tecrübesi ile geliştirilen, yüksek güçlü bir merkezi inverter olan PVS800-57B’yi, ailenin yeni bir üyesi olarak piyasaya sürdü. Yeni PVS800-57B merkezi inverterler, 2 MW’a kadar güç değerlerine sahip kompakt ve bakım kolaylığı sağlayan tasarımıyla fotovoltaik (PV) güneş enerji santrallerinin genel sistem maliyetini düşürüyor. Doğru ayna tasarımı ile birleştirilen modüler doğru akım (DC) giriş tasarımı, sistem entegratörlerine üstün kullanım kolaylığı sağlıyor.

ABB Merkezi İnverter PVS800 Artık 2 MW Gücünde

Önceki PVS800 modellerine kıyasla yüzde 50 daha fazla güç yoğunluğuna sahip olan yeni PVS800-57B, hem alan ihtiyacı hem de kW başına hacim açısından piyasadaki en kompakt inverterlerden biridir. Bu özelliği hem kurulum hem de kabin alanı ihtiyacını azaltarak nakliye maliyetlerini düşürmektedir. Daha büyük inverter güç değeri; daha büyük transformatörlerin kullanılmasına olanak vererek orta gerilim tarafında da önemli bir tasarruf sağlamaktadır.

Yeni ABB merkezi inverterleri, 1645 kW ve 1732 kW nominal güç oranlarında 50°C’ye tam güç; 50°C’tan 60°C’ye kadar da lineer azalan güç verme kabiliyetiyle geniş bir çalışma sıcaklığı aralığı sunuyor. Bu da ürünü sıcak iklim koşulları için son derece uygun hale getiriyor. 50°C’de 1645 ve 1732kW güçlerinde olan inverterler 25°C’de yaklaşık %20 bir güç artışı ile sırasıyla 1975 ve 2078kW güçlerinde de kullanılabilmektedir.

Doğru ayna tasarımı ve modüler DC giriş bölümü ile inverter, özellikle DC kablo türü ve ihtiyaç duyulan bağlantı kutusu sayısı dikkate alındığında sistem entegratörlerine, kabin ve BOS (sistem dengesi) düzenlemelerinin tasarımında esneklik sunuyor. PVS800-57B merkezi inverter, 24 girişe kadar genişletilebilen standart 16 sigortalı bara girişi özelliği ile piyasaya sunulmaktadır. Buna ek olarak DC giriş bölümü, giriş başına entegre DC akım ölçümü özelliği ile donatılabilmektedir.

PVS800-57B, PVS serisi inverterlerin gece-gündüz reaktif güç besleme fonksiyonu, aktif ve reaktif güç kontrolü gibi standart şebeke destek özelliklerini de içeriyor. ABB, PVS800-57B’yi ayarlanabilir şebeke destek özellikleriyle yerel şebeke gereksinimlerini ve gelecekteki akıllı şebekeleri desteklemesini sağlamaya odaklanan global bir anlayışla geliştirdi.

ABB merkezi inverterler çok megawatt’lı PV güç santralleri için tasarlanmıştır ve ayrıca ABB merkezi inverterin gelişmiş şebeke destek işlevi sayesinde, projenin bulunduğu yere bakılmaksızın tüm şebeke bağlantı gereksinimlerini karşılamak mümkündür.

Güvenilirlik sağlamak, müşterilerimizin gereksinimlerini karşılamaya yardımcı olmak ve sürdürülebilir bir yatırım getirisi sağlamak için, ABB 60’tan fazla ülkede eksiksiz bir kullanım ömrü hizmeti sunan özel bir küresel hizmet ağıyla müşterilerini desteklemektedir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın