7. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı

7. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı, 35. Enerji Verimliliği Haftası çerçevesinde gerçekleşecek olup, 14-16 Ocak 2016 tarihlerinde, İstanbul WOW Convention Center’da yapılacaktır. Enerji verimliliği alanında Türkiye’nin en büyük ve en önemli etkinliklerinden biri olan EVF 2016, Türkiye’de enerji verimliliği kanunu yürürlüğe girdikten sonra ilk kez 2009 yılında düzenlenmiştir. Bu yıl 7. kez düzenlenecek olan Enerji Verimliliği Forum ve Fuarı, Tan Turizm Havayolu Taşımacılık Bilgisayar Elektrik Sanayi ve Dış Ticaret Anonim Şirketi / Dorak Mice tarafından organize edilecektir.

14-17 Ocak 2015 tarihlerinde WOW Convention Center’da gerçekleştirilen, 6. Enerji Verimliliği Forum ve Fuarı (EVF)’nda yerli ve yabancı 77 kamu, özel ve sivil toplum kuruluşunun ürün ve faaliyetleri sergilenmiş, çeşitli yan etkinliklerle enerji verimliliği alanında yürütülen çalışmalar kamuoyuna duyurulmuştur.

Dünya üzerinde enerjiye olan talep her geçen yıl daha da artıyor. Bu gerçek, var olan kaynakların dışında alternatif enerji kaynaklarına yönelimi hızlandırırken, mevcut kaynakların da etkin ve verimli biçimde değerlendirilmesi konusunu gündeme taşıyor. Türkiye de özellikle son yıllarda enerji verimliliği konusundaki gelişmeleri büyük bir dikkatle takip etmekle birlikte enerjinin ve enerji kaynaklarının etkin ve verimli kullanımı için toplumsal farkındalığın arttırılmasına yönelik çalışmalar yürütüyor. Azalan kaynaklar ve giderek artan çevre kirliliği artık enerjiyi verimli kullanmayı zorunlu kılıyor. Ülke kalkınması için büyük önem taşıyan enerji verimliliğinin 2023 yılı planları başında %20’lik iyileşme hedefi bulunuyor. Bu kapsamda hem kamu hem özel hem de sivil toplum kuruluşları iş birliği içerisinde çalışmalarını sürdürüyor. EVF, bu hedefin tanıtılması için en önemli platformdur. EVF kapsamında düzenlenecek olan panel ve oturumlar ile enerji verimliliğini içeren tüm konular, politikalar ve stratejiler, uluslararası enerji alanında/sektöründe araştırma yapan akademisyenler, kurumlar, şirketler ve Türkiye’nin önde gelen isimleri ile değerlendirilecektir. Enerji verimliliğine katkı sağlamak için kamuoyunu bilinçlendirme konusunda önemli adımlar atan katılımcı firmalar, özellikle kişilerin gider maliyetlerini düşürerek hem kişisel bütçelere hem de ülke ekonomisine katkı sağlamayı hedefliyor. Aynı zamanda, enerji tüketiminde verimliliği sağlayacak, söz konusu enerjilerin kullanıldığı alanlara göre farklılık gösteren en yeni teknoloji ile donatılmış ürün ve tasarımlarını 7. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı’nda sergileyecek.

35. Enerji Verimliliği Haftası’nın en önemli etkinliği olan, 14-16 Ocak 2016 tarihlerinde düzenleyeceğimiz 7. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı (EVF) ile katılımcı ya da ziyaretçi olarak, enerji verimliliği alanında çalışan bilim insanları, kamu, özel ve sivil toplum kuruluşlarının üst düzey temsilcileriyle tanışabilir, paneller çerçevesinde bu alandaki tüm yenilikleri takip edebilir, uluslararası ve yerel firmalarla iş ağlarınızı genişletebilirsiniz.

7. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı İletişim

7. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı (EVF) ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve fırsatlarla dolu bu etkinlikte yer almak için info@evf.gov.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı

Kaynak: Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı, evf.gov.tr

İlgili Yazılar

8 yorum

Bilgilendirme için teşekkürler.

5 yıldızlı Wow İstanbul Hotel de düzenlenecek, hayırlısı bakalım.

Mehmet Saim  -  8 Aralık 2015 / 01:10

Teşekkürler.

Bilgi için teşekkür ederim.

Enerji savaşlarının dünyada baş gösterdiği bu dönemde alternatif ve yerli enerji kaynaklarına ülke olarak daha çok yönelmemiz gerekiyor. Ülkemizin kalkınması için hedeflerimize emin ve kararlı adımlarla yürümeliyiz. Rabbim bu zor günlerde yardımcımız olsun.

Fuara katılıcam, izlenimlerimi burada belirtirim.

Fuar ülkemiz için çok faydalı oldu, umarım enerji konusunda ülke olarak daha ileri yerlere geliriz.

Fuara katılma fırsatı buldum bu tarz etkinliklere katılmamızda özellikle yeni mezun mühendislerin katılmasında fayda var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın