X. Uluslararası Bakım Teknolojileri ve Kongresi

X. Uluslararası Bakım Teknolojileri ve Kongresi 20-22 Ekim 2022’de Pamukkale Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi Denizli’de gerçekleştirilecektir.

X. Uluslararası Bakım Teknolojileri ve Kongresi

Uluslararası Bakım Teknolojileri ve Kongresi

İstenen ve beklenen özelliklerde bir sistemi tasarlamak ve kurmak, bir mühendislik çalısması gerektirir. Kurulumu yapılan bir sistemin çıktılarının sürekliliginin saglanması, ekonomik ve güvenli olarak üretime devam etmesi için sisteme bakım yapılması gerekir. Bakım, ciddi bir mühendislik çalısmasıdır.

Bakım mühendisligi, bilim ve teknolojiye paralel gelismektedir. Dijitallesen sistemlere etkili bakım yaklasımları gelistirmek ve bakım yöntemleri içerisinde dijitallesmeyi kullanmak kaçınılmazdır. Bu nedenle Kongrenin teması “Bakımda Dijitallesme ve Dijitallesmede Bakım” olarak belirlenmistir.

Makina Mühendisleri Odası, Uluslararası Bakım Teknolojileri Kongresi ve Sergisi (BTKS)’nin onuncusunu Denizli’de 20-22 Ekim 2022 tarihlerinde düzenleyerek, bakım sektörü ile ilgili tarafları bir araya getirmeyi ve bakım konusundaki bilgi birikiminin gelisimine katkı saglamayı amaçlamaktadır.

Önceki Dönem Kongreler

Makina Mühendisleri Odası tarafından bundan önce düzenlenen 9 kongrede, bakım ve bakımın önemi tartısılmıs, bakım konusunda gelinen nokta ve yenilikler ele alınmıs ve bakım mühendisligi alanında çok önemli sonuçlar elde edilmistir. Bu bakımdan, Uluslararası Bakım Teknolojileri Kongresi ve Sergisi bütün dünyada bu alanda çalısan herkesin bulustugu ve bakım alanında gelinen yeniliklerin tartısıldıgı bir kongredir.

Sanayi devrimleri ile sürekli bir gelisme içinde olması, bakım mühendisligini neredeyse tüm mühendislik dallarının ortak alanı haline getirmistir. Bu nedenle BTKS, tüm sektörlere, ürünlere, hizmetlere ve tüm mühendislik dallarına açık bir platformdur.

Kongre dili iki dilde (Ingilizce – Türkçe) olacaktır. Kongreye gönderilen tam metin bildiriler çift körleme yöntemi ile hakem degerlendirilmesinden geçecektir. Kabul edilen bildiriler Kongre programında yer alacaktır. Kongrede sunulan tam metin bildiriler, tekrar hakem degerlendirilmesinden geçirilecek; “Mühendis ve Makina” ve “Endüstri Mühendisligi” dergilerinde yayınlanacaktır.

Bildiri Konuları

● Sürdürülebilir Biyogüvenlikli Sistemlerin Tasarımı
● Biyogüvenlik için Bakım Teknikleri
● Bakımda Nesnelerin İnterneti
● Bakımda Otomasyon Sistemleri
● Otomasyon Sistemlerinin Bakımı
● Yağ Analizi İle Kestirimci Bakım
● Bakımda Yağlama
● Bakım Sistemlerinde Büyük Veri Yönetimi
● Bakım Yönetiminde Yapay Zeka Kullanımı
● Güvenilirlik Mühendisliği
● Bakımcı, Bakım Mühendisi Yetkinliği ve Bakım Teknikleri
● Toplam Üretken Bakım (TPM)
● Dünyada ve Türkiye’de Bakım Mühendisliği
● Bakımda İşçi Sağlığı ve Güvenliği

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın