Wilo BIM İçin Hazır

Wilo, BIM projelerinizde kullanacağınız kendi BIM içeriğinize kolay erişim sağlayan dünyadaki ilk pompa sistemleri imalatçısıdır. MagiCAD İçerik Kitaplığına erişimi olan danışmanlar, eksiksiz ve güncel Wilo veritabanını kullanabilmektedir.

İnşaat sektöründe Yapı Bilgi Modellemesi kullanımı, basit bir işlem değildir. Wilo Revit Eklentisi, akıllı Revit ürün ailemizi ETIM ürün bilgileri ile BIM projelerinize doğrudan dâhil etmenize olanak tanır. ‘Wilo Butonu’ doğrudan Revit’e yüklenebilir ve kullandığınız çizim uygulamasından bağımsız olarak çalışır. BIM için Wilo Revit Eklentisi; tesisatçılara, danışmanlara, mekanikçilere ve proje tasarımı yapan firmalara, bakım hizmeti sağlayıcılarına ve OEM (orijinal ekipman üreticileri) ortaklarına sunduğumuz kapsamlı hizmet ve desteğin bir parçasıdır. BIM desteğine ek olarak hizmetlerimiz arasında teknik destek, Wilo Ürün Kataloğu ve Wilo-Select, Wilo Değişim Hizmetleri ve Araçları, Wilo-Brain eğitim konsepti ve pompa bağlantılarını yapma desteği yer alır.

Dijital gelecek için yeni çözümler

Dijitalleşen çalışma ortamı ve bina tasarımının karmaşıklığı bir araya geldiğinde, devasa veri hacimleri ortaya çıkar. Verimli bir iş birliği için sürece katılan herkes verilere kolayca erişebilmelidir. Hedef, bir ürünün tüm ilgili verilerini ve bina yaşam döngüsünü dijital bir modelde birleştirmek ve bir ağ oluşturmaktır.

Wilo BIM

Wilo için BIM Nedir?

Yapı Bilgi Modellemesi, bir tesisin fiziksel ve işlevsel özelliklerinin dijital sanal sunumlarının oluşturulması ve idaresi gibi yapı endüstrisinde kullanılan bir tasarım ve inşa yöntemidir (Kaynak: NBIMS). Uzun vadede proje yönetimi ile ilgili kurumsal kültürün değişimini tetikleyen bir optimizasyon süreci olarak görülmelidir. Tüm proje boyutları için kullanılabilir. Yapım süreci boyunca tüm ilgili bilgilerin 3B bir modelde kaydedilmesini, kullanılmasını ve yönetilmesini sağlayan çözümdür.

Bir binanın yaşam döngüsündeki tüm süreçler birbirine bağlıdır: tasarım, yapılandırma, uygulama, belgeleme, işletme ve bakım. BIM, yaşam döngüsüne eşlik eden ve bu döngüyü destekleyen merkezi bir veri modeli olarak kullanılır. Planlanan unsurların görselleştirilmesi ve kapsamlı bir şekilde belgelenmesi, takip eden süreç adımlarını kolaylaştırır. Maliyetleri yukarı çeken parametreler ve etmenler, yaşam döngüsünün erken bir aşamasında belirlenir. Bu da baştaki kararların toplam maliyet üzerinde bir etkisi olduğu anlamına gelir.

Avantajları

-Optimize CAD geometrileri
-Bilgiye kolay erişim sayesinde üretkenlikte artış
-Sürece dahil olan herkesin güncel verilere erişimi sayesinde hatalardan -kaçınma
-Daha hızlı çalışma süreçleri
-Daha az inşaat süreleri ve maliyetleri

BIM Nasıl Çalışır?

Wilo, Autodesk Revit için İçerik Kitaplığı Erişim Düğmesi (Revit Eklentisi) aracılığıyla kendi BIM içeriğini ilgili çizim uygulamasından bağımsız olarak sunar. Uygulama içinde özel bir Wilo düğmesi ile Wilo içeriğine doğrudan erişim sağlanır. Revit’in yapı hizmetlerindeki tüm verilere erişimi vardır. Tercih edilen pompa, ETIM parametrelerine göre seçilebilir ve doğrudan BIM modeli içine yerleştirilebilir. BIM modelinin akıllı modellemesi, aynı zamanda ETIM ürünü ile bağlantılı olduğu için istenen sonucu elde etmeye yardımcı olacaktır. CAD kullanımı için bu halen STEP ve DWG’de kalır. Wilo Revit Eklentisini kurmak için direkt bağlantı, aşağıda verilmiştir. Kurulum prosedürü PDF belgesi olarak indirilebilir: “Kurulum Prosedürü Wilo CLAB”.

Wilo, aşağıdakiler ile binanın tüm yaşam döngüsü boyunca sizi destekler:

-Kurulum sırasında ürün verileri
-Bakım sırasında kılavuzlara ve rehberlere kolay erişim
-Çalışma sırasında Wilo Hizmeti
-Daha fazla iyileştirme için enerji tasarruflu çözümler

Kaynak: Wilo, E-bülten

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın