Vrf Sistem Çözümleri Ve Tesisat Tekniğinin Temelleri Eğitimi

Türk Tesisat Mühendisleri Derneği Kayseri Temsilciliği’nin düzenlediği 2019/20 eğitim seminerlerinden 1.’si 25 Eylül 2019 tarihinde Makina Mühendisleri Odası Kayseri Şubesinde yapılacaktır. Seminerin Konusu “Vrf Sistem Çözümleri Ve Tesisat Tekniğinin Temelleri” dir.

Vrf Sistem Çözümleri Eğitim İçeriği

Konu: Vrf Sistem Çözümleri Ve Tesisat Tekniğinin Temelleri
Tarih: 25 Eylül 2019 – Çarşamba
Saat: 17:30 – 19:45
Seminer Yeri: Makina Mühendisleri Odası Kayseri Şubesi
Konuşmacılar: Osman GÜLERYÜZ – Onur SARIKAYA
Oturum Başkanı: Murat KARASAKAL
Program Akışı: 
17:30 – 18:00 Buluşma
18:00 – 19:00 Seminer
19:00 – 19:15 Ara
19:15 – 19:45 Seminer ve Soru-Cevap

VRF ve VRV Nedir?

VRF; Variable Refrigerant Flow kelimelerinin baş harflerinden oluşan VRF; değişken debili soğutucu akışkan sistemi klima sistemi olarak Türkçe’ye çevrilebilir.

VRV; Variable Refrigerant Volume kelimelerinin baş harflerinden oluşan VRV; değişken debili soğutucu akışkan hacmi klima sistemi olarak Türkçe’ye çevrilebilir.

Herm VRF, hem de VRF sistemler aynı teknolojik sistemler olup ayrı markalar tarafından kullanılırlar. VRF VRV sistemlerde havayı işleyen belli bir sayıya kadar iç ünite (64 adete kadar) modüler bir dış kondens üniteye bağlanır.

TTMD Hakkında

TTMD; tanımdaki alanlarda Tesisat Mühendisliğinin ve topluma verdiği hizmetlerin gelişmesi için 1992 yılında kurulmuş olup, bu gün değişik disiplinlerden gelen profesyonellerin ortak amaçlar için toplandığı bir dernek haline gelmiştir. Bilgi ve Teknoloji transferini gerçekleştirmek, uluslararası platformda meslektaşlarımızı temsil etmek ve gelişmeleri anında izlemek için TTMD olarak yurtdışı meslek örgütleri ile temaslarımız devam etmektedir.

TTMD’nin amacı; öncelikle profesyonel hizmet veren meslektaşlarımızla, yeni mezun mühendisler ve bu meslekte yetişmek isteyen öğrencilerin uygulama alanındaki eğitimlerine, araştırmalarına, bilgi ve teknoloji transferine katkıda bulunmak, gerekli iletişim ve tartışma ortamının sağlamak, üniversitelerin ve araştırma kurumlarının mesleğimizle ilgili araştırmalarına katkıda bulunmaktır.

Exit mobile version