VRF Klima Sistemleri için Yeni Toshiba Sıcak Su Modülleri

Yüksek verimli ve performanslı klima sistemlerinde bir dünya markası olan Toshiba, VRF klima sistemleri için geliştirdiği yeni sıcak su modülünü duyurdu. Toshiba’nın gelişmiş SHRM-e VRF sistemi tek bir soğutucu akışkan devresiyle aynı anda soğutma ve ısıtma yapabilecek kapasiteye sahip.

Yüksek verimli ve performanslı klima sistemlerinde bir dünya markası olan Toshiba, VRF klima sistemleri için geliştirdiği yeni sıcak su modülünü duyurdu. Toshiba’nın gelişmiş SHRM-e VRF sistemi tek bir soğutucu akışkan devresiyle aynı anda soğutma ve ısıtma yapabilecek kapasiteye sahip. Sistem Toshiba’nın yeni sıcak su modülleriyle bağlandığında, SHRM-e artık verimli iklimlendirmeye ek olarak sıhhi uygulamalar için sürekli, enerji verimli ve ekolojik sıcak su tedariki sunabiliyor. Bu Japon Toshiba tarafından atılmış büyük bir adım.

Toshiba SHRM Sıcak Su Modülü

SHRM-e, orta ölçekli ve büyük binalarda Toshiba’nın karma ısıtma ve soğutma gereksinimleri için verimli bir çözüm. Tek veya çoklu akış seçici kutuları ile kurulan sistem, farklı bölgeleri aynı anda ısıtmak veya soğutmak için soğutucu akışkanı yönlendiriyor. Isıtma modundaki iç üniteden geri kazanılan enerji, tasarrufu üst seviyeye çıkarmak için yeniden soğutma amacıyla kullanılabiliyor. Bu, her bir iç ünitede, her odada hassas sıcaklık sağlayan, bağımsız ayarlanabilen sıcaklık kontrolü sağlıyor. Değerlendirilmediği taktirde israf edilecek ısıyı kullanarak, sistem enerji tasarrufu sağlıyor, verimliliği artırıyor ve ısı kaybını azaltıyor.

Toshiba SHRM Vrf Klima Sistemleri

Isı geri kazanım özellikleri ve sistemin kalbinde yer alan Toshiba DC Twin Rotary kompresörleri sayesinde, Toshiba VRF, yüzde 25’e varan enerji tasarrufu sağlayabiliyor. Sonsuz değişken inverter sürücü, kompresörlerin çalışma hızını sürekli, gerçek zamanlı olarak ayarlıyor ve kompresör kapasitesinin son kullanıcı talebine tam olarak uymasını sağlıyor. Bu da Toshiba VRF’in hem soğutma hem de ısıtma modunda maksimum performans ve sezonsal verimlilik elde etmesini sağlıyor.

Yeni sıcak su modülünü 3-borulu SHRM-e sistemine entegre etmek, soğutma sırasında bile sıhhi tesisat uygulamaları için 80ºc ve üzerine kadar sıcak su elde edilmesini sağlıyor. Sıcak su üretimi yerden ısıtma veya radyatörler ile kullanım sıcak suyu, sıhhi tesisat ve endüstri uygulamaları için kullanılabiliyor. SHRM-e VRF sistemiyle entegre edilmiş bu yeni sıcak su modülü, birbirinden ayrı alanları optimize edilmiş iklimlendirme sistemi ile ısıtıp soğuturken, aynı zamanda dengeli, yüksek debili, enerji verimli ve bütün yıl boyunca sağlanan sıcak sudan istifade eden ortamlar yaratıyor.

Bunlar arasında:

* Isıtma ve soğutmanın katlar ve hatta binalar arasında farklı olarak yönetildiği ve fazla miktarda sıcak suyun gerektiği hastaneler;

* Sıcaklığın sık olarak ayarlanması gereken ve yiyecek alanları, mutfaklar ve kantinler için sürekli olarak sıcak suya ihtiyaç duyan okullar, ofisler ve perakende bölümleri;

* Spalarda soğutmanın yıl boyunca kullanıldığı giyinme odalarında, ısıtmanın kullanıldığı ve sıcak suyun her zaman ihtiyaç duyulduğu spor salonları veya havuzlarda.

* Spor salonları, spalar, ziyaretçi odaları veya restoranlarının ayrı ayrı iklimlendirmeye ihtiyaç duyduğu ve duşları, havuzları, banyoları ve yemek pişirme alanları için yüksek miktarda sıcak su gereken otel veya tatil köyleri gibi büyük kompleksler.

Sıcak su modülün üç çeşidi mevcut: 25 -C ila 50ºC arasında orta sıcaklık gereksinimleri için 8kW veya 16kW; veya 50 -C’den 82ºC’ye kadar yüksek sıcaklık gereksinimleri için 14kW. Toshiba tarafından, yıl boyu kullanım için -25 ° C ila + 40 ° C ortam koşullarında çalışmak üzere tasarlanan sıcak su modülleri, uzaktan kumanda üzerinden çalıştırılabiliyor ve sıcak su üretimi ile yüksek esneklik sağlıyor.

Cihazlar kompakttır (Yüksek sıcaklık modülü için 70 santimetre x 90 santimetre x 32 metre; orta sıcaklık modülü için ise 58 santimetre x 40 santimetre x 25 santimetre) ve hafif (yüksek sıcaklık modülü 100 kilogram ve orta sıcaklık modülü 20.3 kilograma kadardır) ki bu da kolay bir kurulum sağlıyor.

Satış sonrası ekibi, ürün entegrasyonunu kolaylaştırmak adına, dış piyasadan temin edilen pompa vb. bileşenler ile kapsamlı bir esneklik ve borulama uzunluklarının geniş toleransı sayesinde geniş bir montaj alanı ve bağlanabilirlik özgürlüğü ile her çeşit uygulamaya özel hidrolik cihazların ve su tarafı borularının konfigürasyonu da dahil olmak üzere mekana özel sistemler tasarlayıp geliştirebiliyorlar.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın