Viessmann, “Endüstriyel Isı Pompaları ve Enerji Verimli Sistemler”

Türk Tesisat Mühendisleri Derneği’nin ve Makine Mühendisleri Odası’nın birçok il temsilciliğinin eğitim seminerleri programına destek olan Viessmann, “Endüstriyel Isı Pompaları ve Enerji Verimli Sistemler” başlıklı seminerlerini Mayıs ayında TTMD Samsun İl Temsilciliği ve MMO Antalya Şubesi’nde gerçekleştirdi.

Endüstriyel Isı Pompaları Semineri

Seminerler kapsamında; endüstriyel tesis, oteller ve konutlarda mahal ısıtması, soğutması ve kullanım suyu ısıtmasında kullanılabilecek ısı pompaları ve bu ısı pompalarının çalışma prensibi ile temel kavramları üzerine duruldu.

Endüstriyel Isı Pompaları Semineri

Katılımcılar, ısı pompası sistemlerinin uygulamasında ve boyutlandırılmasında dikkat edilmesi gereken noktalar ile bu sistemlerin daha da verimli olmasını sağlayan ve en çevreci enerji kaynaklarından biri olan fotovoltaik sistemler ile entegrasyonu hakkında bilgilendirildi.

Seminerler yoğun ilgi gören soru cevap bölümlerinin ardından sunumları gerçekleştiren Ürün Müdürü E. Utkan Gerek’e verilen teşekkür plaketleri ile son buldu.

TTMD Hakkında

TTMD; tanımdaki alanlarda Tesisat Mühendisliğinin ve topluma verdiği hizmetlerin gelişmesi için 1992 yılında kurulmuş olup, bu gün değişik disiplinlerden gelen profesyonellerin ortak amaçlar için toplandığı bir dernek haline gelmiştir.

Bilgi ve Teknoloji transferini gerçekleştirmek, uluslararası platformda meslektaşlarımızı temsil etmek ve gelişmeleri anında izlemek için TTMD olarak yurtdışı meslek örgütleri ile temaslarımız devam etmektedir.

TTMD’nin amacı; öncelikle profesyonel hizmet veren meslektaşlarımızla, yeni mezun mühendisler ve bu meslekte yetişmek isteyen öğrencilerin uygulama alanındaki eğitimlerine, araştırmalarına, bilgi ve teknoloji transferine katkıda bulunmak, gerekli iletişim ve tartışma ortamının sağlamak, üniversitelerin ve araştırma kurumlarının mesleğimizle ilgili araştırmalarına katkıda bulunmaktır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın