Valmet, Enertechnix’i Satın Aldı

Valmet, yanma sistem kontrol ve izleme teknolojileri konusunda ileri çözümler geliştiren, Washington, ABD merkezli Enertechnix şirketini satın aldı.

Enertechnix, kazan görüntüleme ve sıcaklık seviyesi ölçümü için geliştirdiği yenilikçi teknolojiler ile ABD pazarında lider konumda bulunuyor.

Valmet’in dünya genelindeki stratejisine uygun bir iş birliği olarak değerlendirilen Enertechnix satın alımı, Valmet’in selüloz, kâğıt ve enerji sektörlerine yönelik otomasyon çözümlerini tamamlamasını sağlıyor. Bu iş birliği ile Valmet, atık ısı ve güç santrali kazanlarının verimliliği, kullanılabilirliği ve güvenliğini iyileştirmek için daha kapsamlı çözümler sunacak. Enertechnix’in yaklaşık 20 kişilik bir uzman kadrosu bulunuyor.

Yanma prosesinde yeni bir pencere

Valmet Otomasyon İş Kolu Başkanı Sami Riekkola iş birliği hakkında şunları söyledi: “Enertechnix’in yanma sistem kontrol ve izleme sistemleri, günümüzün atık ısı ve güç santrali kazanı operatörlerinin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamaktadır. Kapsamlı görüntüleme ve yüksek sıcaklık ölçüm çözümlerinin yanı sıra yanma prosesine tamamen yeni bir pencerenin açılması konusunda sundukları fırsatlar için büyük heyecan duyuyoruz.”

Valmet Enertechnix

Enertechnix CEO’su ve kurucusu George Kychakoff ise, iş birliğinden duydukları heyecanı belirterek ekledi: “Alanında lider konumdaki ürün ve teknolojilerimizin Valmet’le birlikte daha da gelişeceğine inanıyorum ve bu sayede tüm ürün ve teknolojilerimiz, dünya çapındaki müşterilerimiz için daha kolay erişilebilir olacaklar. Valmet’in bir parçası olmaktan heyecan ve mutluluk duyuyoruz.”

Enertechnix ürünleri

Enertechnix, üstün çevrimiçi görünürlük ve sıcaklık seviyesi analizi için sistem kontrolü yazılımına sahip olan yüksek çözünürlüklü IR kamera sistemleri geliştirdi. Söz konusu kameralar, yanma odasının herhangi bir yerinde olup bitenin izlenmesine olanak tanıyan ve 24 metreye varan derinlikte dahi görüntüyü engelleyebilecek toz ve gaza rağmen görüntü alabiliyor.

Firmanın sunduğu akustik pirometresi ise, kazanın herhangi bir noktasındaki anlık gaz sıcaklık seviyesi profilini oldukça yüksek hassasiyetle ölçebilen temassız ölçüm cihazıdır.

Enertechnix ayrıca, fırın, kazan, ocak ve daha farklı ortamlardaki aşırı yüksek sıcaklıklı proseslerin daha önce görülmemiş operasyonel görüntülerini, yüksek çözünürlüklü HD video kalitesi ile sunan, görünür dalga boyuna sahip, hafif, tam dijital bir görüntüleme sistemi de geliştirdi. Firma, ağ bağlantılı kameralardan ek bilgi sağlamak için ayrıca bir görüntü işleme yazılımı da sunuyor.

***

Valmet, enerji, selüloz ve kağıt endüstrilerinde dünyanın lider otomasyon ve servis sağlayıcı şirketidir. Hedefi, müşterilerine hizmette global lider olmaktır.

Valmet’in sunduğu güçlü teknoloji kağıt hamuru tesisleri, temizlik kağıdı, karton ve kağıt üretim hatlarının yanı sıra biyoenerji üretimi için enerji santrallerini de içermektedir. Gelişmiş servis ve otomasyon çözümleri, gerek ham madde gerekse enerjinin etkili kullanımını artırarak, müşterilerinin proses güvenilirlik ve performansını geliştirmektedir.

Valmet’in 2017 yılı net satışları 3.1 milyar Euro’dur. Dünya genelinde 12 bin profesyonel çalışanı, müşterileri ile yakın işbirliği içinde, onların performanslarını her gün daha ileri taşımak üzere çalışmaktadır. Merkezi Espoo, Finlandiya’da bulunan Valmet’in hisseleri Nasdaq Helsinki’de işlem görmektedir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın