Vaillant Tesisat ve Isıtma Sistemleri Eğitimi Düzenlendi.

Vaillant Türkiye, geleceğin tesisatçılarına Vaillant Tesisat ve Isıtma Sistemleri Eğitimi kapsamında sektördeki gelişmeleri ve yeni teknolojileri anlattı.

Isıtma ve soğutma sektörünün öncü kuruluşu Vaillant, Bartın Teknik ve Meslek Anadolu Lisesi’nde düzenlediği Tesisat ve Isıtma Sistemleri Eğitimi kapsamında geleceğin girişimcileri olan öğrencilere sektördeki gelişmeleri ve yeni teknolojileri anlattı.

Geleceğin tesisat ustalarına sektörü tanıtmayı, yeni teknolojilerle ilgili bilgi vermeyi amaçlayan ve Vaillant Türkiye Teknik & Eğitim Müdürlüğünde görevli Proje Mühendisi Kayahan Kaya tarafından verilen eğitime öğrencilerin ilgisi büyük oldu. Eğitim kapsamında güncel kombi teknolojileri ve çalışma prensipleri konusunda bilgi paylaşımında bulunuldu. Eğitimde ayrıca, bu ay yürürlüğe giren yönetmelikle hayata geçen ErP Regülasyonu konusunda bilgiler verilip, kombide yer alan komponentlerin fonksiyonları, yüksek verimli pompanın önemi, yoğuşma ve yanma teknolojisi, kazan tipleri ve teknolojileri, kaskad sistemler, yaklaşık ısı kaybı ve boyler hesapları, merkezi sistem projelerinde tesisatta dikkat edilmesi gereken noktalar, ısı pompası teknolojileri gibi konu başlıklarına da değinildi.

Vaillant Türkiye

Vaillant Türkiye Kasım 1992’de tümüyle yabancı sermaye ile kuruldu. 20 seneden uzun bir süredir İstanbul Merkez ve İzmir, Adana, Ankara bölge müdürlüklerinde ve tüm yurda yayılmış yetkili satıcı ve servis teknikerleriyle en yüksek seviyede müşteri memnuniyeti için hizmet vermektedir.

Vaillant, ısıtma ve havalandırma teknolojisi alanlarında uluslararası pazarlarda lider bir kuruluştur. Vaillant müşterilerine dünya çapında, ağırlıklı olarak yenilenebilir enerji kaynaklı, çevre dostu ve enerji tasarruflu ısıtma ve havalandırma sistemleri sunmaktadır. Ürün portföyü, fosil yakıtlı ve akıllı kontrol sistemleri ile desteklenen termal güneş enerjisi ve fotovoltaik sistemler, ısı pompaları, düşük enerjili binalar için havalandırma sistemleri, ısı ve elektrik üreten kojenerasyon üniteleri ve yüksek verimli ısıtma cihazlarından oluşmaktadır. Kapsamlı bir servis portföyü ile de ürün yelpazesi tamamlanmaktadır.

Vaillant Türkiye, merkezi Remscheid / Almanya’da bulunan Vaillant Grup şirketinin % 100 iştirakli bir yan kuruluşudur. Vaillant Grup, 1874 yılında kurulan ve hali hazırda % 100 hissesi kurucu aileye ait olan bir şirkettir.

Vaillant Türkiye, 1992 yılından beri Türkiye piyasasında faaliyetlerini sürdürmektedir.

Exit mobile version