Vaillant Group’un Kurum Kültürünün Temelinde ‘Girişimcilik, Dürüstlük, Güven ve Tutku’ Yatıyor

Vaillant Group Türkiye CEO’su Alper Avdel ‘Kurum Kültürü Zirvesi’nde Vaillant Group’un ‘girişimcilik, dürüstlük, güven ve tutku’ odaklı kurum kültürünü anlattı.  Avdel, “Kurumların uzun vadeli, sürdürülebilir ve verimli olabilmeleri için bir kurum kültürüne sahip olması şart” dedi.

Dale Carnegie Akademi tarafından kurum kültürünün önemi konusunda farkındalık yaratmak ve güncel yaklaşımları ortaya koymak amacıyla düzenlenen Kurum Kültürü Zirvesi’nde fark yaratan, sürdürülebilir ve sağlıklı organizasyonlar için ‘Kurum Kültürü’nün rolü masaya yatırıldı. 14 Kasım 2018 tarihinde gerçekleştirilen zirveye katılan Vaillant Group Türkiye CEO’su Alper Avdel, ‘kurum kültürü’nün bir şirketin yazılı olmayan kurallar bütünü olduğunu söyledi. Vaillant Group’un kurum kültürünü şirketin değerlerinin oluşturduğunu belirten Avdel, “Vaillant Group’un değerleri; girişimcilik, dürüstlük, güven ve tutku olmak üzere 4 ana başlıktan oluşuyor” dedi.

Vaillant Group Alper Avdel

Zirve kapsamında düzenlenen “Başarıyı Getiren Kültür Hangisi?” başlıklı panele konuşmacı olarak katılan Alper Avdel, “Vaillant Group olarak yardımsever, düzen odaklı bir kültürüz. 140 yıllık bir başarı öyküsü olan, prosedürleri, kuralları olan bir şirketiz. Takım çalışmasını iyi yapmak, iletişimi,  güveni sağlamak ve aidiyeti yüksek olmak bizim kültürümüzün en önemli parçaları. Amaca yönelik ve sonuç odaklı yaklaşımın Vaillant Group’un ruhuna en uygun kültür olduğunu düşünüyorum” dedi.

Müşteri için deneyimin bütünü önemli

Kurum kültüründe en büyük hedefin departmanlar arasındaki işbirliğini sağlamak olduğunu vurgulayan Alper Avdel, “Çünkü memnun etmek istediğimiz müşteri artık sadece ürüne, servise, teknik verilere değil, deneyimin bütününe bakıyor. Stratejinin, liderliğin ve kültürün uyumlu olduğu ortam başarıyı getirir. Vaillant Group’ta birey değil ekiplere önem verildiğine dikkat çeken Avdel, şirkette bireysel değil, ekiplere ve takımlara mal olmuş başarının alkışlandığını ve takdir gördüğünü belirtti. Kurumların uzun vadeli, sürdürülebilir ve verimli olabilmeleri için bir kurum kültürünün şart olduğunu ifade eden Alper Avdel, “Kültür, kurumlarda değerleri, davranışları ve beklentileri ortaya koyar. Başarının anahtarıdır” ifadelerini kullandı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın