United Technologies, Son Teknoloji Yenilik Merkezini Açtı

UTC Akıllı Binalar Merkezi, yenilikçi United Technologies ürünlerini, entegre sistemlerini ve Carrier, Otis, Automated Logic, Chubb, Edwards, Kidde ve Lenel gibi markalardan interaktif ekranları bir arada sunuyor.

PALM BEACH GARDENS, Florida, 17 Nisan 2018 — Bugün en büyük inşaat teknolojileri tedarikçilerinden olan United Technologies, son teknoloji ürünü bir yenilik ve teknoloji deneyim merkezi niteliğini taşıyan, 500 çalışan için modern ve bağlantılı bir çalışma alanı sunan ve ABD Yeşil Binalar Konseyi’nin LEED® Platinum standartlarına göre tasarlanarak çevresel açıdan sürdürülebilir bir bina konsepti olan yeni UTC Akıllı Binalar Merkezi’nin açılışını resmî olarak gerçekleştirdi.

Bina, ısıtma, havalandırma, iklimlendirme ve soğutma sistemlerinin, bina kontrollerinin ve bina otomasyonunun, yangın ve güvenlik sistemlerinin lider tedarikçilerinden ve United Technologies Şirketi’nin (NYSE: UTX) bir birimi olan UTC Climate, Controls & Security Şirketi’nin küresel merkezi olarak hizmet vermektedir.

United Technologies

UTC Climate, Controls & Security’nin başkanı Bob McDonough yaptığı konuşmada, “UTC Akıllı Binalar Merkezi, işimiz için bir dünya merkezinden daha fazlasıdır – müşterilerimize olan bağlılığımızın somutlaştırılmasıdır” dedi. “Bu bina, küresel müşterilerimize yapı teknolojisi alanında mümkün olan her şeyi tam olarak göstermek için özel olarak tasarlanmıştır. Bu nedenle, genellikle bodrumlarda, küçük gizli odalarda ve çatılarda gizli olan önemli bina teknolojilerini açıkça sergilemeyi seçtik. Bu çözümler üretken, güvenli ve emniyetli iç ortamlar için hayati öneme sahiptir ve yeni binamız, sahip oldukları modern yaşamın bir kutlamasıdır.”

Bugün binalarda çalışanlar ve 2021’de Florida’da yaratılması beklenen 100 yeni iş pozisyonunu dolduranlar, aynı ileri teknolojilerden yararlanacaklar. Merkez, Harvard Üniversitesi araştırmacıları tarafından, geleneksel bina ortamına kıyasla, iki kişinin sahip olduğu bilişsel fonksiyon testi puanlarına göre iç mekân hava kalitesi koşullarına uygun olarak tasarlanmıştır.

Buna ek olarak çalışanlar, binaya erişimi sağlayabilecek, çalışma alanlarındaki sıcaklığı ve aydınlatmayı kontrol edebilecek ve bir sonraki toplantılarını yol bulma yetenekleriyle bulmalarına yardımcı olabilecek özel bir mobil uygulamaya erişebilecekler.

Ayrıca, ofis alanı, çalışanlarımızın istediği ve en iyi yeniliği teşvik eden iş yeri ortamını sağlamak amacıyla, çalışan geri bildirimi ve uzman rehberliğini bir arada bulunduran açık ve ortak çalışmaya dayalı bir yapıda tasarlanmıştır. 224.000 metrekarelik UTC Akıllı Binalar Merkezi yeşil tasarım ve işletme açısından en yüksek standartları karşılamaktadır.

UTC, her yıl enerji, su ve karbondioksit tüketimini azaltan bir dizi verimli ve çevreye duyarlı teknolojiye sahip olmaktan gurur duyan tesis için ABD Yeşil Bina Konseyi® tarafından verilen LEED® Platinum sertifikasını almaya taliptir.

Yenilikçi ürünler, entegre sistemler ve Carrier, Otis, Automated Logic, Chubb, Edwards, Kidde ve Lenel gibi UTC markalarından interaktif ekranları bünyesinde barındıran bina, tüm müşteri ziyaretlerinin başlangıcından sonuna kadar üretken ve ortak çalışmaya dayalı olmasını sağlamak amacıyla birinci sınıf brifing merkezi ve konferans tesisini bir arada sunmaktadır.

alarko carrier United Technologies

UTC Climate, Controls & Security Hakkında

UTC Climate, Controls & Security Şirketi, binaların daha güvenli, daha akıllı, sürdürülebilir ve yüksek performans sağlaması için ısıtma, havalandırma, iklimlendirme ve soğutma sistemlerini, bina kontrollerini ve bina otomasyonunu, yangın ve güvenlik sistemlerini sağlayan lider bir tedarikçidir.

UTC Climate, Controls & Security Şirketi, aynı zamanda dünya çapında havacılık ve bina sistemleri sektörlerine liderlik eden United Technologies Şirketi’nin bir birimidir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın