Türkiye’nin En İyi Kombi Ustası Yarışması Başladı

2017 yılında Türkiye’de bir ilke imza atarak En İyi Kombi Ustası Yarışması’nı düzenleyen Bosch Termoteknik, bu sene ikincisini Buderus’un sponsorluğunda gerçekleştiriyor. İki etaptan oluşan yarışmanın ilk etabı, 20 Şubat – 20 Mart tarihleri arasında her Pazartesi, Çarşamba ve Pazar günleri 18:00 – 22:00 saatleri arasında kombininustasi.com web sitesinde gerçekleşecek.

Kombi montaj ustaları, kendilerine uygun olan gün ve saatte yarışmaya katılarak sorulacak sorulara en kısa sürede doğru yanıtlamaya çalışacaklar. Online etabın sonunda en yüksek puana sahip ilk 15 kombi montaj ustası 25 Nisan’da İstanbul’da düzenlenecek büyük finalde yarışma hakkı kazanarak bilgilerini, hızlarını, uzmanlıklarını ve ustalıklarını gösterme fırsatı yakalayacaklar. Yarışma sonunda birinci, ikinci ve üçüncü finalistleri birbirinden değerli ödüller bekliyor olacak. Ayrıca büyük finalin birincisi “Türkiye’nin en iyi kombi ustası” unvanının da sahibi olacak. Online etap sırasında ustalar farklı uygulamalar üzerinden de ekstra puanlar toplayabilecekler. Her gün 20:00 – 21:00 saatleri arasında yayınlanacak günün Buderus Bonus Sorusunu cevaplayarak ya da kombi montajı yapan iki arkadaşını davet kodu ile yarışmaya davet ederek ek puanlar kazanabilecekler. Yarışmada aynı zamanda sektörün en beğenilen ve sevilen ustası da belli olacak. Ustaları desteklemek isteyenler kombininustasi.com ‘a kayıt olduktan sonra “Benim Ustam” sayfasından destekledikleri ustaları beğenebilecekler. En çok beğeniyi alan usta büyük finale katılarak “Gönüllerin Ustası” ödülünü alacak.

Kombi Ustası Yarışması

Sıkça Sorulan Sorular

Soru : Yarışmaya kimler katılabiliyor?
Cevap : Kombi montajı yapan tüm ustalarımız yarışmamıza katılabilirler.
Soru : Yarışmaya daha önceki yarışmanın katılımcıları yeniden katılabilir mi?
Cevap : Evet. Yalnızca bir önceki dönemin 1., 2. ve 3. finalistleri hariç herkes katılabilir.
Soru : Yarışmaya servisler katılabilir mi?
Cevap : Yarışmamıza yalnızca kombi montajı yapan ustalar katılabilir.
Soru : Yarışmaya hangi günler katılabiliriz?
Cevap : Yarışmamız 20 Şubat – 20 Mart tarihleri arasında her haftanın Pazartesi, Çarşamba ve Pazar günleri, 18:00 – 22:00 saatleri arasında yayınlanacak.
Soru : Yarışmaya kaç kere katılabiliyoruz?
Cevap : Her katılımcı yarışmaya yalnızca 1 defa katılım gösterebilir. Sizin için uygun olan gün ve saati seçerek yarışmaya başlayabilirsiniz.
Soru : Yarışmaya giremiyorum neden?
Cevap : Yarışmaya başlamak için profilinizin eksiksiz tamamlanmış olduğunu kontrol edin, sms ve email doğrulama onaylarının verildiğinden emin olunuz. Tüm bu içerikler tamamlandıysa tek yapmanız gereken sizin için en uygun zamanı belirleyip yarışmaya katılmanız olacak.
Soru : Günün Buderus Bonus sorusu hangi günler yayınlanacak?
Cevap : 20 Şubat – 20 Mart tarihleri arasında her gün 20:00 – 21:00 saatleri arasında yayınlanacaktır.
Soru : Günün Buderus Bonus sorusunu nereden görebileceğiz?
Cevap : kombininustasi.com web sitesine üye girişi yaptıktan sonra “Benim Sayfam” adlı alanda yer alıyor olacak.
Soru : Yarışma toplam kaç sorudan oluşuyor?
Cevap : 20 test (çoktan seçmeli) ve 1 yazılı (açık uçlu) soru olmak üzere toplamda 21
sorudan oluşmaktadır.
Soru : Sorular için belirli bir süre var mı?
Cevap : Evet. Test sorusu olarak karşınıza çıkacak her bir soru için 1 dakika 30 sn süreniz vardır. En son final sorusu olarak çıkacak yazılı soru için ise 5 dakika süreniz vardır.
Soru : Belirlenen süreler içinde yanıt verilmediği takdir de ne olacak?
Cevap : Belirlenen süre içerisinde cevap verilmediği takdirde soru yanlış cevaplanmış olarak varsayılacaktır. Her boş geçilen soru yanlış cevap olarak kabul edilecektir.
Soru : Soruların farklı puanları var mıdır?
Cevap : Evet kategori bazında farklı puanlardan oluşmaktadır. Detaylar için katılım şartlar ve koşullar sayfasına bakabilirsiniz.
Soru : Yarışmayı sonlandıramadan kapandı ne yapmam gerekiyor?
Cevap : Her katılımcı yarışmaya yalnızca 1 defa katılım gösterebilir. Teknik nedenlerden (elektrik kesintisi, internetin gitmesi, sistemin durması yada donması gibi nedenlerden) dolayı yarışmayı tamamlayamamış katılımcılar için en fazla 3 kez olmak koşuluyla yarışmaya yeniden katılma hakkı tanınmıştır.
Soru : Gönüllerin Ustası olmak için ne yapmam gerekiyor?
Cevap : “Benim Ustam” bölümünde destekleyiciler tarafından en fazla beğeni oyunu toplayan yarışmacı “Gönüllerin Ustası” olarak seçilecektir.
Soru : Yarışma kaç etapta oluşuyor?
Cevap : Yarışma online etap ve final etabı olmak üzere iki aşamada oluşuyor.
Soru : Final etabına katılmak için ne yapmam gerekiyor?
Cevap : Yarışma sorularını en hızlı ve en doğru cevaplamak, sistemde ekstra puanlar toplayarak en yüksek puanı alıp ilk 15 listesine girmek finalde bizimle beraber en iyi kombi ustası olma yolunda yarışmak için yeterli.
Soru : Arkadaşını davet et için bir kod mu olacak?
Cevap : Kombi montaj ustası olduğunu beyan ettiğiniz iki arkadaşınızı sisteme, size özel tanımlanmış davet kodu ile davet ederek puan kazanabilirsiniz.
Soru : Kaç arkadaş daveti üzerinden puan kazanıyor olacağım?
Cevap : Kombi montaj ustası olduğunu beyan ettiğiniz iki arkadaşınızı üzerinden en fazla 100 puan kazanabilirsiniz.
Soru : Gönüllerin Ustası bölümünde kendim için oy kullanabilir miyim?
Cevap : Sistemde “Benim Ustam” beğeni oyu sadece “Destekleyici” olarak kayıt yaptıranlar tarafından verilebilir.
Soru : Destekleyici olarak en fazla kaç kişiye oy verebilirim?
Cevap : Destekleyici olarak en fazla 5 ustaya beğeni oyu verebilirsiniz.
Soru : Ödüller neler?
Cevap : Final etabında 1. olan usta, “30.000 TL değerinde Teknoloji Hediye Çeki”; 2. olan usta “10.000 TL değerinde Bosch Beyaz Eşya Hediye Çeki” ve 3. olan usta “5.000 TL değerinde Bosch El Aletleri Paketi” kazanacaktır. Benim Ustam bölümünde en fazla beğeni toplayan usta ise “2.500 TL değerinde Gıda Çeki” kazanacaktır.
Soru : Final etabı ne zaman olacak?
Cevap : Final etabımız 25 Nisan 2019 tarihinde İstanbul’da yapılacak. Detaylar için bizi takip etmeye devam edin.
Soru : Kayıt alanındaki bilgilerimde hata yaptım ne yapmalıyım?
Cevap : İstediğiniz her zaman kayıt sayfanızdaki bilgilerinizi profil sayfasında değiştirebilirsiniz. İlk kayıt esnasında email yada gsm no bilgilerinde hata varsa bizimle iletişim bölümünden temasa geçebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın