Turkish Airlines Science Expo 2019

8.Turkish Airlines Science Expo, 2-3-4-5 Mayıs 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek 75 atölye alanında 120 farklı atölye çalışması ile bilimseverleri ağırlayacak.

Fizik, kimya, biyoloji, doğa bilimleri, mekanik, elektronik gibi birbirinden farklı birçok temada yapılan atölye çalışmaları ile bilimseverler bilimi eğlenerek öğrenmenin tadına varacaklar.

Science Expo 2019 atölye çalışmaları bu yıl da etkinliğin en önemli noktalarından biri olarak dikkat çekecek. Atölye çalışmaları rezervasyonlu ve rezervasyonsuz olarak gerçekleşecek. Her yıl toplumdaki bilimsel farkındalığı arttırmak ve özellikle çocuklarımızın keşfederek öğrenmelerini sağlamak, onların ilgilerini fen bilimleri ve teknik alanlara yönlendirmek amacıyla düzenlenen Science Expo’nun en önemli parçalarından biri de kuşkusuz Proje Yarışması. “Başımıza icat çıkarın!” sloganıyla her yıl gerçekleştirdiğimiz Proje Yarışması yeni fikirlerin kendilerini duyurmaları için harika bir fırsat.

Turkish Airlines Science Expo 2019’da basvuru.bursabilimsenligi.org adresi üzerinden yapılan Atölye Rezervasyon süresi sona ermiştir. Atölye çalışmalarına rezervasyon yapmak isteyenler 2-5 Mayıs 2019 tarihleri arasında TÜYAP fuar alanında yer alan Atölye Kayıt Alanından kayıt yaptırabilirler.

Science Expo 2019

Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi‘nin Bilimseverlere sürprizi var.

2-3-4 Mayıs tarihlerinde atölye çalışmalarından 10 tanesine katılım sağlayanlar DRONE Çekilişine katılmaya hak kazanacak!

DRONE Çekilişine Katılmaya Hak Kazanmak için Yapılması Gerekenler

– Science Expo’nun yapıldığı TÜYAP fuar alanında yer alan danışmadan atölye kartı almak
– Atölye kartı üzerinde bulunan 1’den 10’a kadar yer alan numaralara her katılım sağladığınız atölye çalışmasının liderine damga bastırmak.
– 10 farklı atölye çalışmasına katılım sağlayıp tüm numaraları damgalattıktan sonra danışmaya giderek DRONE çekilişi için kayıt yaptırabilirsiniz.

DRONE Çekilişi Bilgileri

Drone çekilişi 4 Mayıs Cumartesi akşamı yapılacak olup, Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi ve Science Expo sosyal medya hesaplarından duyurulacaktır.

Çekilişi kazanan katılımcının 5 Mayıs tarihinde saat 10.00’a kadar Science Expo alanına gelerek danışmaya bilgi vermesi gerekmektedir.

Çekilişi kazanan katılımcımızın 5 Mayıs 2019 saat 10.00’da Drone verilecektir. 5 Mayıs 2019 Pazar günü saat 10.00’da gelmeyen kazanan katılımcının hakları iptal edilecektir.

Drone çekilişine katılmak için 10 yaş ve üzeri olmak gerekmektedir. Kayıt esnasında nüfus cüzdanı ile yaş ibrazı mecburidir.

*Ayrıca Atölye kartını dolduran herkese BTM’de yer Planetaryum (Gezegenevi) gösterim bileti hediyemizdir. Merkezimizde yer alan BTM Dükkan’a geldiğinizde Atölye Kartını göstererek Planetaryuma ücretsiz giriş bileti alabilirsiniz.

Exit mobile version