Tüm Yönleriyle Yalıtım Seminerleri’nin Sekizincisi İstanbul’da

İZODER’in ülke genelinde yalıtım bilincini artırmak, kamu ile sektör temsilcilerini buluşturmak ve vatandaşlara çözüm önerileri sunmak amacıyla gerçekleştirdiği ‘Tüm Yönleriyle Yalıtım Seminerleri’nin sekizincisi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın himayesinde İstanbul’da düzenleniyor. İZODER Başkanı Levent Pelesen, “Anadolu’da başlattığımız ve finalini İstanbul’da yapacağımız seminer dizisiyle, ülkemiz için stratejik öneme sahip bir konuda önemli farkındalık yarattığımıza inanıyoruz” dedi.

İZODER (Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği), ‘Tüm Yönleriyle Yalıtım Seminerleri’nin sekizincisini, İstanbul Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü işbirliği ile İstanbul’da gerçekleştiriyor. İstanbul Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hacı Mehmet Güner ile İZODER Yönetim Kurulu Başkanı Levent Pelesen’in açılış konuşmasını yapacağı, Ekonomist Mahfi Eğilmez’in ekonomiyi ve sektörü değerlendireceği zirveye; kamu ve sektör temsilcileri ile alanında uzman isimler konuşmacı olarak katılacak.

Sektörün tüm bileşenleri bir arada

Filli Boya/Capatect partnerliğinde, Baumit, Bonus, İzocam, Kalekim, MegaBoard, Ravaber, Şişecam, Terrawool ve Weber sponsorluğunda, 25 Aralık Salı günü Elite World Asia Küçükyalı’da düzenlenecek seminerde; öğretim üyeleri, mimar, mühendis ve STK temsilcileri gibi sektörün tüm bileşenleri ve tarafları bir araya gelecek.

Yalıtım, ülkemiz için stratejik öneme sahip bir konu

Sektörün çatı örgütü olarak, yalıtım bilincini ülkenin dört bir yanında yaygınlaştırmayı hedeflediklerini belirten İZODER Başkanı Levent Pelesen, “Ekim 2017’de İzmir’den başlayıp, 2018 yılı boyunca Ankara, Adana, Kayseri, Elazığ, Trabzon ve Antalya’da düzenlediğimiz ‘Tüm Yönleriyle Yalıtım Semineri’ dizisiyle; ülkemiz için stratejik öneme sahip bir konuda önemli farkındalık yarattığımıza inanıyoruz. Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz seminerlerin gördüğü yoğun ilgi, Anadolu’ya açılma stratejisinin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gösterdi. Toplumun yalıtım konusunda doğru bilgilere sahip olması çok önemli çünkü binalarımızı yalıtım uygulamalarının tümüyle donatmamız halinde güvenli, sağlıklı ve konforlu yaşam alanlarına sahip olabiliriz” dedi.

Mahfi Eğilmez ekonomiyi ve sektörü değerlendirecek

Ekonomist, Yazar Mahfi Eğilmez’in konuşmacı olarak katılacağı, ülke ekonomisi ve sektöre yönelik öngörülerini paylaşacağı zirvenin moderatörlüğünü; Mimar, Gazeteci, Üsküdar Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Esin Tümer yapacak.

Akıllı binalar yeterince akıllı mı?

Yrd. Doç. Dr. Esin Tümer’in ‘Enerji Verimliliği Çerçevesinden Akıllı Binalar: Yeterince Akıllı mı?’ başlıklı sunumuyla devam edecek zirvede,Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mesleki Hizmetler Genel Müdürlüğü Enerji Verimliliği ve Tesisat Daire Başkanı Vekili Murat Bayram, Ekonomi ve Strateji Danışmanı Can Gürlesel ve İZODER Isı Yalıtımı Komisyonu Başkanı Kürşad Sakarya, ‘Tasarruf Odaklı Ülke Ekonomisinde Isı Yalıtımı’ konusunu ele alacak.

Yangın ve ses yalıtımında son gelişmeler

İZODER Genel Sekreteri Timur Diz, ‘Yangın Güvenliği ve Cephe Yangınları’ başlıklı sunumuyla, özellikle dış cephe yangınları ile ilgili hataları ve merak edilen tüm detayları paylaşacak. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mesleki Hizmetler Genel Müdürlüğü Standart ve Uyumlaştırma Şube Müdürü Nuran Danışman, İTÜ Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Nurgün Tamer Bayazıt ve İZODER Yönetim Kurulu Üyesi Volkan Dikmen’in katılacağı ikinci oturumda, ‘Ses Yalıtımı: Ses Yalıtımı Yönetmeliği, Gürültünün Önlenmesi’ ile ilgili son gelişmeler değerlendirilecek.

Yapı güvenliğinde su yalıtımının önemi

Su Yalıtımı ve Yapı Güvenliği, Su Yalıtımı Mevzuatları ve Uygulamalar’ konusu ise Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mesleki Hizmetler Genel Müdürlüğü Standart ve Uyumlaştırma Şube Müdürü Nuran Danışman, Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Çiğdem Tekin veİZODER Su Yalıtımı Komisyonu Bașkan Yardımcısı Jozef Bonfiltarafından ele alınacak.

İZODER’den, eğitime katkıda bulunan üyelerine takdir plaketi

Zirvede ayrıca İZODER25. kuruluş yılı dolayısıyla hayata geçirdiği Sosyal Sorumluluk Projesi’ne katkıda bulunan üyelerini takdir belgesiyle onurlandıracak. İZODER, birinci sosyal sorumluluk projesi ‘Okul Yenileme’ ile üyelerinin kendi bölgelerinde tespit ettikleri okulların yalıtımlarını yaptı. İkinci projesinde ise Türk Eğitim Vakfı aracılığıyla başlattığı ‘25. Yıl Eğitim Bursu’ ile lise öğrencilerine destek oldu.

Exit mobile version