TTMD Akademi HVAC Tasarım Esasları Kursu

Türk Tesisat Mühendisleri Derneği, TTMD Akademi olarak eğitimlerine bir yenisi daha ekliyor. 9 Ocak 2018 – 15 Mart 2018 tarihleri arasında yapılacak “HVAC Tasarım Esasları Kursu” ile TTMD Akademi bünyesinde ilk eğitim gerçekleştirilecek. Özellikle genç tesisat mühendisleri için yararlı olacağına inandığımız kursla ilgili içerik detaylar aşağıda bilgilerinize sunulmuştur.

Kimler Katılabilir:
1- tasarım becerisi kazanmak isteyen mühendisler
2- HVAC sektöründe yeni olan mühendisler ve pratik deneyimi olmayan yeni mezunlar
3- Tasarımcılar
4- Yeni yapılacak bir bina ve onun HVAC sistemi konusunda çalışan sistem işletmecileri
5- HVAC tasarımı konusunu anlamak isteyen mimarlar
6- Satış mühendisleri, HVAC cihaz temin edicileri ve HVAC sistemlerinin esasları konusunda temel bilgi edinmek isteyenler.

Önemli Bilgiler:
Eğitmen : Prof. Dr. Ahmet Arısoy
Nerede : TTMD İstanbul Temsilciliği
Ne zaman : 9 Ocak 2018 – 15 Mart 2018
Fiyat : 2.500.- TL + KDV (TTMD üyelerine indirimli fiyat 2.000.- TL + KDV)
Kayıt ve detaylı bilgi: 0216 464 93 50 – ttmd.istanbul@ttmd.org.tr

Kurs dersleri ASHRAE HVAC Fundamentals ve CIBSE Guide A Environmental Design ciltleri esas alınarak planlanacak. Dersler; akşam saatlerinde (18.00-21.00) haftada 2 gün (Salı, Perşembe) üçer saat olarak kurgulandı. Toplam 10 hafta sürecek kursta, lisans düzeyinde HVAC sistemleri tasarımının temelleri anlatılacak. Benzer eğitimler ASHRAE bünyesinde olduğu gibi CIBSE bünyesinde de verilmektedir. Bu eğitimde bu iki kuruluş örnek alınacak. Orijinal ders notları İngilizce olacak. Dersler ise Türkçe anlatılacak. Derslerde uygulamalar ve kısa sınavlar yapılacak ancak ders sonunda bir sınav yapılmayacak. Başarı değerlendirmesi yapılmayacak, esas olan katılım olacak ve ders sonunda bir katılım belgesi verilecek.

TTMD tarafından yapılan açıklamada, “Derslerin/kursun amacı bir sertifika vermek değildir. Esas olan gönüllü katılım ve bilgi. Bu kursta HVAC projelendirmesinin nasıl yapılacağı ve bunun dayandığı temel bilgiler anlatılacaktır. Anlatılacak temel bilgiler aynı zamanda yapım, işletme ve bakım işleri için de gereklidir. Kısaca bu kursta iklimlendirme alanında çalışacak kişilere gerekli olan temel bilgiler verilecektir. Mekanik tesisat alanında çalışan mühendislerin büyük çoğunluğu lisans düzeyinde mühendislik eğitiminde bu bilgileri almamaktadır. Ancak meslek içinde bu konulara eğilme imkânı bulabilmektedirler. Bu kursun genç tesisat mühendisleri için çok yararlı olacağı kanaatindeyiz” denildi.

Exit mobile version