TTMD Akademi 2 HVAC Sistem&Ekipman Kursu

Türk Tesisat Mühendisleri Derneği TTMD Akademi eğitimleri devam ediyor.  27 Mart – 31 Mayıs 2018 tarihleri arasında yapılacak “HVAC Sistem&Ekipman Kursu” ile TTMD Akademi bünyesinde ikinci eğitim gerçekleştirilecek. Özellikle genç tesisat mühendisleri için yararlı olacağına inandığımız kursla ilgili detaylar ekte bilginize sunulmuştur.

Ashrae Hvac Sytems & Euipment cildi esas alınarak tesisat mühendislerine TTMD bünyesinde ikinci kurs açılacaktır. Ders akşam saatlerinde (18.30-21.30) haftada 2 gün (Salı, Perşembe) 3 er saat olarak kurgulanmıştır. Toplam 10 hafta sürecek kursta lisant düzeyinde HVAC sistemleri ve cihazlarının tanıtımı ve tasarımı anlatılacaktır. Benzer eğitimler ASHRAE bünyesinde verilmektedir. Bu eğitimde bu kuruluş örnek alınacaktır. Orjinal ders notları ingilizce olacaktır. Dersler ise Türkçe anlatılacaktır. Derslerde bir sınav yapılmayacaktır. Başarı değerlendirmesi yapılmayacaktır, esas olan katılımdır ve ders sonunda bir katılım belgesi verilecektir. Ders amacı bir sertifika vermek değildir. Esas olan gönüllü katılım ve bilgi alışverişidir.

TTMD Akademi Kursu

Bu kursta HVAC projelendirmesinin nasıl yapılacağı ve bunun dayanağı sistem ve cihazlar anlatılacaktır. Anlatılacak temel bilgiler aynı zamanda yapım, işletme ve bakım işleri için de gereklidir. Kısaca bu kursta iklimlendirme alanında çalışacak kişilere gerekli olan sistem ve ekipman bilgileri verilecektir. Mekanik tesisat alanında çalışan mühendislerin büyük çoğunluğu lisans düzeyinde mühendislik eğitiminde bu bilgileri almamaktadır. Ancak meslek içinde bu konulara eğilmek imkanı bulabilmektedirler.

Kimler Katılabilir: 
1- Tasarım becerisi kazanmak isteyen mühendisler
2- HVAC sektöründe yeni olan mühendisler ve pratik deneyimi olmayan yeni mezunlar
3- Tasarımcılar
4- Yeni yapılacak bir bina ve onun HVAC sistemi konusunda çalışan sistem işletmecileri
5- HVAC tasarımı konusunu anlamak isteyen mimarlar
6- Satış mühendisleri, HVAC cihaz temin edicileri ve HVAC sistemlerinin esasları konusunda temel bilgi edinmek isteyenler.
Önemli Bilgiler
Eğitmenler : Prof. Dr. Ahmet Arısoy, Sarven Çilingiroğlu, Numan Şahin, Mustafa Bilge, Ersin Gökbudak, Nurettin Küçükçalı, Murat Emir, Kani Korkmaz, Hırant Kalataş, Turgay Yay
Nerede : TTMD İstanbul Temsilciliği
Ne zaman : 27 Mart – 31 Mayıs 2018
Fiyat : 2500TL (TTMD üyelerine indirimli fiyat 2000TL)
Kayıt ve detaylı bilgi : 0216 464 93 50 – ttmd.istanbul@ttmd.org.tr

İlgili Yazılar

3 yorum

Aygerim  -  30 Nisan 2019 / 10:49

Merhaba! Benim adim Aygerim. Ben size Kirgisztandan yazyorum. Simdi insaat sirketinde calisiyorum. HVAC proje ciziyorum. Kirgizistandaki Turk Universitesisnin Insaat Tecknisyenligi Meslek Yuksek okulunu bitirdim, sonra Kirgizistan Insaat Universitesinde Muhendisligi bitirdim. Ama bizim programmimiz sizlerinkine gore biraz farkli, Russyaninkina benziyor. Ben HVAC kurslarina katilmayi istiorum. Yakin zamandaki ders konularini, programlari gonderebilirmisiniz? Sizin cevabinizi bekliyorum. Tesekkur ederim.

Merhabalar,
Seminer ve eğitim programlarını tanıtım kategorisi seminer-fuar sekmesinden takip edebilirsiniz. Bunun yanı sıra Türkiye’de hangi ilde ikamet edecekseniz ilgili MMO (Makine Mühendisleri Odası) Şubesine giderek eğitim tarihlerini detaylıca öğrenebilirsiniz.

merhaba Aygerim hanım ve değerli arkadaslar Hvac 2 kursu iptal oldu .HVAC 1 katıldım güzel eğitimdi Ahmet hocayla. mekanik tesısat Projeciyim.Tesisat alanında çizim ve bilgi öğrenmek isteyen arkadaşlara yardım etmek için elimizden geleni yaparım.SMM ofisleri bilgi paylasmayı sevmez yada mezun olan mühendisi stajer gibi çalıştırıyor.Bu benim çok zoruma gidiyor.bu yüzden arkadaslara yardım etmek isterim.çizim yapmayı öğrenmek isteyenlet iletişime geçerse seve seve yardımcı olurum y.engineer34@gmail.com mail adresimden ulasabilir arkadaslar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın