TRFMC 2019 Türkiye Tesis Yönetim Konferansı

Tesis Yönetim Derneği tarafından 3-6 Nisan 2019 tarihlerinde İstanbul Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezinde düzenlenecek olan TRFMC 2019 Türkiye Tesis Yönetim Konferansı başladı. Konferansın açılış konuşmaları bölümünde Oda Başkanı Yunus Yener bir konuşma yaptı.

Konferans açılış programına Oda Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Yener’in yanı sıra İstanbul Şube Yönetim Kurulu Başkanı Battal Kılıç ve Şube Müdürü Hasan Özger de katıldı.

TRFMC 2019 Türkiye Tesis Yönetim Konferansı programı için tr-fmc.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

TRFMC 2019

Oda Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Yener’in açılışta yaptığı konuşma metni:

“Sayın Başkan,

Sayın TRFMA Yöneticileri,

Sayın Katılımcılar,

TMMOB Makina Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu ve şahsım adına hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Nazik davetiniz için teşekkür ediyor, “TRFMC 2019, Türkiye Tesis Yönetim Konferansı”nın ve fuarın başarılı geçmesini diliyorum.

Büyük tesislerin son yıllarda ülkemizde gelişmesi ve sağladığı büyük istihdam, bu tesislerin güvenli bir şekilde yönetilmesini gerektiriyor. Tesis Yönetim Derneği’nin kurulması bu açıdan oldukça önemlidir. Bu nedenle sizleri kutluyor, başarılar diliyorum.

Bundan on dokuz gün önce, 15 Mart 2019 tarihinde Tesis Yönetim Derneği (TRFMA) ile Odamız arasında yapılan protokol uyarınca; araştırma, geliştirme, uygulama, teknik hizmetler, bilirkişilik, eğitim, vb. konularda işbirliği yapmayı kararlaştırdık.

Protokol ile Tesis Yönetim Derneği üyeleri tarafından yönetilen büyük tesislerde İş Güvenliği ve çevreye yönelik test ve muayenelerinin yaptırılması, tesislerin yönetici ve çalışanlarının bilinçlendirilmesi, tesis yönetim sektörünün sağlıklı-güvenli bir şekilde gelişmesi, iş güvenliği ile ilgili tedbirler sayesinde iş kazalarının önlenmesine yönelik çalışmalar yapmayı hedeflemiş bulunuyoruz. Yine tesislerde teknik yöneticilik yapan meslektaşlarımıza yönelik olarak Bina Teknik Yönetimi Eğitim ve Belgelendirme programının hayata geçirilmesi için çalışmalara başlanmıştır. Bu program sektördeki bir açığı kapatacaktır. Bu işbirliğinden ötürü Odamız adına memnuniyetimi belirtmek istiyorum.

Aynı eksende 2018 yılı içerisinde derneğinize üye sektörün önemli firmalarından biri ile de eğitim ve teknik hizmetlerin ortaklaşa yürütülmesi için sözleşme imzalandı ve ülkemizin farklı bölgelerinde ortak faaliyetlerimiz devam etmektedir.

Odamızın makina, endüstri işletme, uçak havacılık uzay, mekatronik, enerji sistemleri, otomotiv gibi toplam 29 mühendislik disiplininden 112 bin üyesi ve 466’sı mühendis/teknik görevli olmak üzere 705 çalışanı bulunmaktadır. Ülkemizin dört bir köşesinde hizmet veren Meslek İçi Eğitim Merkezimiz ve akredite Personel Belgelendirme Kuruluşumuz, bugüne kadar sizlerin faaliyet alanlarını da kapsayan 52 konuda 139 bin 892 kişiyi eğitimden geçirerek belgelendirmiştir. Eğitim merkezlerimiz arasında 7 ayrı uygulamalı eğitim merkezi ile yeni kurulan Kaynak Eğitim ve Muayene Merkezi  (KEMM) bulunmaktadır.

Odamız ayrıca, Mesleki Yeterlilik Kurumu’nun yayımladığı ulusal yeterliliklere göre 15 alanda sınav ve belgelendirme yapma yetkisine de sahiptir.

Tüm yurda yayılan birimlerimizde deneyimli uzman teknik görevlilerimiz teknik kontrol ve periyodik testler de yapmaktadır. Akredite Onaylanmış Kuruluşlarımızın faaliyetleri kapsamında; iş ekipmanların periyodik kontrolü yanı sıra motor şase tespitleri, asansör ve yürüyen asansör denetimleri, bilirkişi-hakem-uzmanlık ve teknik danışmanlık hizmetleri, tahribatsız muayene hizmetleri, kalibrasyon ve metroloji faaliyetleri, emisyon ölçümleri de yapılmaktadır.

Teknik altyapımız ve faaliyet dallarımız sizlerin yönetimini üstlendiği tesislerin güvenli bir şekilde faaliyet sürdürmesine destek olacaktır. Bundan emin olarak işbirliğimizin başarılarla sürmesi ve tesislerimize katkıda bulunmasını diliyor, konferansın başarılı geçmesi dileğiyle saygılar sunuyorum.”

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın