Toshiba’dan Yeni Akıllı kontrol Çözümleri

0

Ticari binalar ve konutlar için yüksek verimli, yüksek performanslı iklimlendirme sistemlerinde dünyanın önde gelen firmalarından Toshiba bütün işletmelerde ve ticari binalarda klima kontrolü ve bina yönetimine ilişkin geliştirdiği yeni kontrol çözümlerini pazara sundu. Toshiba’nın yeni ürünleri binaların ve tesislerin genel yönetiminin merkezileşmesine yardımcı oluyor.

İki farklı kumanda seçeneği, bina, tesis ve şirket yöneticilerine bir binanın karmaşık klima kontrol sistem ihtiyaçlarının tek bir yerden kontrol edilmesini sağlayan, ölçülebilir, akıllı, sade ve güçlü bir kontrol çözümü sunuyor.

Toshiba Akıllı Kontrol Cihazı

Merkezi kontrol ünitesi TCB-SC643TLE

TCB-SC643TLE merkezi kumanda, Toshiba’nın küçük ve orta büyüklükteki binalar için sunduğu yeni nesil bir çözüm olarak dikkat çekiyor. TCC-Bağlantı merkezi kontrol ağı aracılığıyla 64 adede kadar iç üniteye bağlanabiliyor. İç üniteler ayrı ayrı veya 10’lu gruplar veya bölgeler halinde veya hatta hepsi bir grup halinde toplanıp yönetilebiliyor. Tesis yöneticileri sadece bir tıkla tüm bir binayı yönetmek için birden fazla ayar yapabiliyor.

Yeni kontrol ünitesinde sade, sezgisel bir arayüz, arkadan aydınlatmalı geniş ekran, kullanımı kolay menüler ve dokunmatik tuşlar ile güçlü fonksiyonellik bir araya getirildi. Fonksiyonlara izin veren/engelleyen dört seviyeli uzaktan kumanda ve ilave bir zamanlayıcı (TCB-EXS21TLE) seçeneği, sunulan ilave özellikler arasında yer alıyor.

Dokunmatik ekran merkezi kumanda BMS-CT1280E

BMS-CT1280E dokunmatik ekran merkezi kumanda 128 adede kadar iç üniteye bağlanabiliyor, böylece bağlı tüm iç mekan ünitelerin enerjisi izlenebiliyor, zaman ayarı yapılabiliyor ve tüm fonksiyonları kontrol edilebiliyor. Bu kumanda, enerji izleme ve yönetim fonksiyonlarının gerekli olduğu küçük veya büyük bina yerleşimleri için uygun.

Merkezi kumanda TCC-Bağlantı merkezi kontrol ağı aracılığıyla bağlanabiliyor, böylece her bir iç ünite ayrı ayrı kontrol edilebiliyor ve iç ünite ayar ve arıza kodlarının bilgisi paylaşılabiliyor.

Kumandada sezgisel, kullanımı kolay 7 inç büyüklüğünde kapasitif dokunmatik ekran bulunuyor. Bu ekran birden fazla dil seçeneği ve farklı şablonlarla isteğe göre uyarlanabiliyor. Bu ünite, ürün tasarımının kalitesinden dolayı iletişim kategorisinde 2019 iF Tasarım Ödülü aldı. Dokunmatik kumanda bir bilgisayara da bağlanabiliyor, böylece internet arayüzünden uzaktan yönetilebiliyor. Sisteme güç ölçerler takılı olmasa bile enerji tüketiminin ve sistem yükünün izlenerek zamanlama ve raporlama yapma özelliği cihazın diğer fonksiyonları arasında yer alıyor.

128 adede kadar iç ünite bölgelere ayrılabiliyor ve bölgelerin veya ayrı ayrı iç ünitelerin durumu ekranı kaydırarak görüntülenebiliyor. Klima konusunda uzman olmayan personel bile yalnızca ilgili alanı seçerek ardından bir dokunuşla tüm iç üniteleri açarak veya kapatarak belirli bir bölgedeki çalışma koşullarını kontrol edebiliyor. Tekil iç üniteler standart uzaktan kumanda kullanıyormuş gibi seçilip kontrol edilebiliyor. Hatta kullanıcılar tek bir kumandayla tüm iç üniteleri kapatabiliyor. Bu yeni nesil iklimlendirme merkezi kumandaları çalışmaların uygun hale getirilmesine, enerji tasarrufunun artmasına, ve enerji kullanımının izlenmesine yardımcı oluyor. Bunlar, bina ve tesis yöneticilerine tüm binalar için karmaşık klima kontrol sistemlerini izleme ve yönetme imkanı veriyor.

Yorum Yazın

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz.