The ONE Awards Bütünleşik Pazarlama Ödülleri

The ONE Awards Bütünleşik Pazarlama Ödülleri, “İtibar ve Marka Değer Performans Ölçümü” araştırması alanında Marketing Türkiye’nin Akadametre işbirliğiyle 8 Ocak 2016 Perşembe günü Raffles İstanbul Zorlu Center’da verildi. 2015 yılında itibarını en çok arttıran firmalar ödüllerini aldı. Toplam 12 ilde 1.200 kişiyle yüz yüze gerçekleştirilen görüşmeler sonucunda 35 sektörde itibarını en çok artıran şirketler belli oldu.

The ONE Awards

Pazarlama sektörünün lider dergisi Marketing Türkiye, bütünleşik pazarlama yaklaşımıyla hareket ederek marka değerini ve itibarını en çok artıran markaları ödüllendirdi.

The One Awards ödüllerini bu yıl ikinci kez düzenlediklerini belirten Marketing Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Günseli Özen Ocakoğlu, “İtibar ve Marka Değer Performans Ölçümü”nü bir önceki yıl 12 sektörde gerçekleştirdiklerini bu yıl ise gelen talepler doğrultusunda sektör sayısını 35’e çıkarttıklarını söyledi.

The ONE Awards Bütünleşik Pazarlama Ödülleri iklimlendirme ve enerji kapsamında;

– İklimlendirme sektöründe birinciliği Alarko Carrier elde etti. Marketing Türkiye ve Akademetre’nin, sektördeki şirketlerin itibar ve marka performans ölçümü endeksini hazırladığı çalışma sonucunda; Alarko Carrier, kendi sektöründe marka değerini ve itibarını en çok artıran kuruluş seçildi.

– 25 yılı aşkın deneyimiyle Türkiye’nin ilk elektrik üretim şirketleri arasında yer alan Akenerji “enerji” kategorisinde birinciliği elde etti. Pazarlama süreçlerini ilk kez bütünleşik pazarlama disiplini üzerinden değerlendiren endekste, 2015 yılında yaptığı çalışmalarla Akenerji “enerji” kategorisinde birinciliğe layık görüldü.

Araştırmada sektörlerine göre itibarını en çok arttıran marka ve kurumlar;

Gıda kategorisinde Eti, holdinglerde Koç Holding, içecekte Damla, kişisel bakımda Gliss, kozmetikte Loreal ve bankacılıkta Denizbank oldu.

Ev temizlik ürünleri kategorisinde Marc, temizlik ürünlerinde Finish, otomotivde Honda, telefon operatöründe Avea, beyaz eşyada Bosch, kahverengi eşyada ise Vestel ödül alan firmalar arasında yer aldı.

Bunun yanında sağlıkta Memorial, dernek/vakıf kategorisinde Greenpeace, elektronik markette Bimeks, akaryakıtta Total, enerjde Ak Enerji, iklimlendirmede Alarko, turizmde Pronto Tur, sigortada Groupama, kamu kurumlarında Ekonomi Bakanlığı yer aldı.

Medya ve yayıncılıkta Fox TV, ev tekstilinde Sarev, e-ticarette Markafoni, elektronik/teknolojide Casper, tekstil/giyimde Hatemoğlu, hava yolunda Onur Air, eğitimde Boğaziçi Üniversitesi, AVM’de Forum İstanbul, hipermarkette Namlı, mobilyada Bellona, ayakkabı/çanta ve deri giyimde Matraş, lojistikte Netlog ve gayrimenkulde Dumankaya oldu.

The ONE Awards Bütünleşik Pazarlama Ödülleri

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın