Teskon+Sodex Fuarı’nda Systemair HSK Çözümleri

TMMOB Makine Mühendisleri Odası İzmir Şubesi tarafından 17-20 Nisan 2019 tarihlerinde 14. kez düzenlenen Ulusal Tesisat Mühendisliği Kongresi ve Teskon+Sodex Fuarı’nda Systemair HSK çözümleri de yer aldı.

System Air HSK Teskon Sodex

Systemair HSK, her iki yılda bir mühendislerin, bilim insanlarının, sanayicilerin ve diğer meslek gruplarından çözüm ortaklarının bir araya geldiği Teskon Sodex fuarında dört gün boyunca ziyaretçileriyle buluştu.

Ulusal Tesisat Mühendisliği Kongresi’nde de Systemair Ar-Ge Şefi Oğuz Saka tarafından hazırlanan “Klima Santrallerinde Çevrimsel Isı Geri Kazanım Sisteminde Kontrol Devresi İle Optimizasyon” başlıklı bildirisi ile yer aldı.

Systemair HSK / Türkiye Hakkında

Systemiar HSK, Türkiye’nin en büyük iklimlendirme şirketlerinden biridir ve özellikle klima santralleri pazarında bölgede lider konumundadır. Her geçen gün büyüyen iş hacmi ve 300 kişilik ekibiyle sektöre hizmet vermektedir. 1981 yılında Eroğlu ailesi tarafından kurulan HSK, 2012 yılında önde gelen uluslararası havalandırma devi olan Systemair AB tarafından yüzde doksan hisse ile satın alındı ve bu tarih itibariyle faaliyetlerine Systemair HSK olarak daha da güçlü bir organizasyon yapısıyla devam etmektedir.

Systemair HSK’nın mevcut üretim tesisi, 2013 yılının Şubat ayında faaliyete geçmiştir. 11.500 m² kapalı toplam 17.850 m² alana kurulu tesiste ağırlıklı olarak klima santrali üretilmektedir. Tesiste bulunan Klima Santrali Performans Test Odası ile klima santrallerinin performansı her 200 santralde bir test edilmektedir. Aynı zamanda müşteri talebi doğrultusunda da şahitli performans ölçümleri yapılabilmektedir.
Systemair HSK
Systemair HSK, 2016 yılında Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) tarafından sağlanan 5,5 Milyon Euro’luk desteğin yanı sıra kendi öz kaynaklarını da kullanarak, İzmit bölgesinde havalandırma ürünleri üretimi yapan şu anki tesisinin iki katı büyüklüğünde bir tesis hazırlığı içinde.

Yağmur suyunun toplanması, gri su yeniden kullanımı, su ve enerji tasarruflu ekipman kullanımı, verimli ısıtma ve soğutma sistemleri, ısı yalıtımı, atıktan ısı geri kazanım sistemleri gibi verimli kaynak uygulamalarını hayata geçirecek olan yeni tesis, LEED Gold sertifikasına da sahip olacak. 28.000 m²’lik kapalı alanıyla  ‘‘Türkiye’nin En Büyük Klima Santrali Fabrikası’’ unvanına daha da ileriye götürecek bu yeni tesisinin Eylül 2017’de hizmete girmesi planlanıyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın