Teskon Sodex Fuarı 17-20 Nisan 2019

Teskon+Sodex 2019 ile İklimlendirme sektörünün buluşma noktası, 17 – 20 Nisan tarihleri arasında İzmir olacak!

Fuar, sektörün liderlerini bir araya getirirken, Teskon kongresi de sunduğu akademik ve bilimsel çalışmalarla son teknolojiler doğrultusunda iklimlendirme ve tesisat mühendisliğinin bugünü ve geleceğine yön verecek. Alanında dünyanın en büyük sektör buluşmalarından biri olan Teskon+Sodex 2019,  sektörün itici gücü olmasının yanı sıra, kongre kapsamında ele aldığı konularla da yaşadığımız çağın en önemli konularından olan İklimlendirme, enerji ve tesisat konusunda yeni farkındalıklar yaratmayı hedefliyor.

17 – 20 Nisan 2019 tarihleri arasında İzmir’de gerçekleştirilecek Fuar hakkında değerlendirmelerde bulunan Hannover Messe Sodeks Fuarcılık Genel Müdürü Alexander Kühnel “İklimlendirme sektörü açısından büyük öneme sahip olan Teskon + Sodex Fuarı ve TESKON Kongresi, bölgenin potansiyelini açısından oldukça önemli bir yere sahip” dedi.

Teskon+Sodex Fuar ve Kongresi, sektörün önde gelen kurum ve kuruluşlarının işbirliğinde, 17-20 Nisan 2019 tarihlerinde İzmir Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi‘nde gerçekleştirilecek. Deutsche Messe tarafından organize edilen fuar, TMMOB Makina Mühendisleri Odası adına İzmir şubesi yürütücülüğünde düzenlenecek olan 14. Ulusal Tesisat Mühendisliği Kongresi TESKON’a da ev sahipliği yapacak.

Ege Bölgesi’nin Türkiye iklimlendirme sektörünün önemli üretim alanlarından biri olduğuna dikkat çeken Hannover Messe Sodeks Fuarcılık Genel Müdürü Alexander Kühnel şunları ifade etti:

“Ege Bölgesi, Türkiye ekonomisinin en hızlı büyüyen sektörlerinden biri olan iklimlendirme sektörü için önemli bir bölge. Bölgenin nitelikli fuarlarda potansiyelini sergilemesi bu açıdan çokönemli. Teskon+Sodex Fuarı da bu nedenle çok önemli bir görev üstleniyor. Fuar bu yıl, yaklaşık 1800 m2 alanda, 100’ün üzerinde firmanın katılımıyla gerçekleşecek. Firmalar, ısıtma, soğutma, havalandırma, yalıtım, pompa, vana sektörlerinin farklı gruplardaki ürünlerini fuarda sergileme imkanı bulacak. Fuar üretici firmaları tek çatı altında buluşturacağı gibi ziyaretçilerine de sektörün yeniliklerini keşfetme imkanı tanıyacak. Üretim ve kullanım açısından ısıtma, soğutma, havalandırma sektörlerinin bölgedeki kalbi olan İzmir’e yakışan bir etkinliğe imza atacağımıza inanıyorum.”

Teskon Sodex Fuarı ve Kongre Bir Arada!

İzmir Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan Teskon+Sodex Fuarı, aynı zamanda, TMMOB Makina Mühendisleri Odası adına İzmir şubesi yürütücülüğünde düzenlenecek olan 14. Ulusal Tesisat Mühendisliği Kongresine de ev sahipliği yapacak. 2019 yılında Mekanik Tesisatta Gerçekler ve Gelecek ana teması ile düzenlenecek olan TESKON kapsamında gerçekleştirilecek kongre, seminer, kurs, panel, sempozyum, özel oturumlar ve sosyal etkinliklerle uzman isimler sektörün geleceği konusunda bugünden geleceğe katma değer yaratmayı amaçlarken, kongre sonrası yayınlanan sonuç bildirgesi de sektör için rehber olmaya devam edecek.

Fuarın bu nedenle farklı fırsatlar da sunduğuna vurgu yapan Alexander Kühnel,“Teskon+Sodex, fuara eş zamanlı olarak düzenlenen destekleyici programlarla katılımcı ve ziyaretçilere eşsiz fırsatlar sunduğumuz bir platform. 12 yılı aşkın süredir Sodex Fuarı ile eşzamanlı olarak sürdürülen TESKON, birçok seçkin akademisyen, mimar, mühendis, proje firmalarının yetkilileri ve sektör profesyonelini Teskon+Sodex çatısı altında bir araya getiriyor. Böylece bir yandan katılımcı firmaları, yeni ticari iş birlikleri için potansiyel müşterileriyle bir araya getirirken bir yandan da ‘14. Ulusal Tesisat Mühendisliği Kongresi’ ile bilgi ve deneyim paylaşımı konusunda yeni imkânlar sunuyoruz” dedi.

TESKON Kongresi, TMMOB Makina Mühendisleri Odası adına İzmir Şubesi yürütücülüğünde 1993 yılından beri iki yılda bir düzenleniyor. Hem tesisat mühendisliği alanında hem de diğer disiplinlerde teorik ve uygulamalı bilimsel ve teknolojik gelişmeleri merkeze alan kongre, Ege Bölgesi’nin ve Türkiye’nin önemli profesyonellerini ve akademisyenlerini Teskon+Sodex çatısı altında bir araya getirerek önemli bilgi paylaşımlarında bulunmayı hedefliyor.

Exit mobile version