Tesisat.org Yenilikler, Öneri ve Talepleriniz

Değerli Misafirlerimiz,

Bir yılı aşkın süredir, sürekli yenilenen ve gelişen teknoloji doğrultusunda doğru çözümlere ulaşmak için tesisat sektörü ve teknolojik alandaki gelişmeleri, mekanik tesisat ile ilgili makaleler ve sistem çözümlerini, proje ve uygulama süreçlerini ve pratik tesisat bilgilerini sunuyoruz.

Tesisat.org un faydalı olabilmesini sağlamak için daha işlevsel ve aradığınız bilgiye en hızlı ve kolay biçimde ulaşabileceğiniz yenilikler eklenerek ve site tasarımını yenileyerek sizlerle daha etkileşimli bir portal kurmak hedefliyoruz. Bu doğrultuda çalışmaları devam eden aşağıdaki modülleri hazırlamaktayız.

Tesisat.org Yenilikler

Tesisat.org Modüller

1 – Online Tesisat Hesapları

Site üzerinden online hesap yapılarak sonuçlarını alabileceğiniz aşağıdaki tesisat hesapları hazırlanmaktadır.

-Sirkülasyon pompası basınç kaybı hesabı,
-Kullanma ve sıcak su basınç kaybı hesabı,
-Yağmur suyu hesabı,
-Hidrofor hesabı,
-Genleşme tankı hesabı,
-Denge kabı hesabı,
-Gidiş ve dönüş kollektörü hesabı,
-Isı kaybı ve ısı kazancı hesabı,
-Pratik radyatör ve klima hesabı,
-Güneş enerjisi kollektör hesabı,
-Boyler hesabı,
-Psikrometrik hesaplar,
-Klima santrali hesabı,
-Pissu tesisatı boru çapı ve pissu pompası hesabı,
-Havalandırma kanalı hesabı,
-Havalandırma taze hava yükü hesabı
-Davlumbaz hesabı,
-Asansös tesisatı hesabı,
-Doğalgaz tesisatı hesabı,
-Havuz tesisatı hesabı,
-Sığınak ve otopark havalandırma hesabı.

2- Firma Rehberi

Tesisat sektörü ile ilgili hizmet veren firmaların iletişim bilgilerini ve hizmet alanlarını ekleyebilecekleri rehber olacaktır.

3- Soru Cevap Sistemi

Mevcut sistemde e-posta üzerinden iletişime geçilerek sorular cevaplanmaktaydı, yeni sistemde ise site üzerinden anlık sorularınızı ekleyebileceğiniz ve misafirlerin yorumlarına da açık olan soru-cevap sistemi olacaktır.

4- Görsel Eğitim

Proje tasarımı, sistem çözümü, tesisat hesapları, uygulama örnekleri ve armatür tanıtımları gibi çeşitli bilgiler, sesli ve görüntülü video olarak sitemizde yer alacaktır.

5- Yeni Tasarım

Sitenin daha etkin ve ulaşılabilir olması için yeni tasarım hazırlanmaktadır.

Hedeflerimizde destek olmaya ve okurlarımıza daha fazla bilimsel makale ve bilgi ulaştırmak için öneri ve taleplerinizi yorum olarak belirtebilirsiniz.

Saygılarımızla
Tesisat.org Ekibi
Mekanik Tesisat Bilgi ve Haber Portalı
https://www.tesisat.org

İlgili Yazılar

7 yorum

Özellikle online hesap ve videolu eğitimlerin olması çok iyi olacak. Modüllerin eklenmesini sabırsızlıkla bekliyorum. Emekleriniz için çok teşekkür ederim.

Merhabalar, online hesaplar ne zaman sitede yer alacak ? İyi Çalışmalar.

Merhaba,
Sitemizi, yeni tasarımı ve yazıda belirtilen yenilikleri ile birlikte 29 Ekim Pazar günü tamamlamayı düşünüyoruz. Bu doğrultuda editörlerimiz tarafında çalışmalar hızla sürdürülmektedir.
Saygılarımzla.

Nurcan  -  31 Ocak 2017 / 17:46

Merhabalar
Mödüllerinizin Site’den yayınlanması için sabırsızlıkla bekliyorum.Anlık soru ve cevap önemli.Yaklaşık 3 gündür maillerime cevap alamamaktayım.Sıhhi Tesisat Su Sayacı,Isı Yalıtım Hesaplamaları,Isıtma Boru Çapı ve Armatür Hesaplamaları için,bazı tablo ve abaklara ihtiyacım var.Yardımcı olabilirseniz,sevinirim.
Saygılarımla,

Nurcan Hanım merhaba,

Modüller ile ilgili php çalışması devam etmektedir. Bu hafta site yönetimi kadro değişikliği durumunda dolayı cevaplarda gecikme oldu bu nedenle üzgün olduğumuzu belirtirim. İlgili abakları tarafınıza mail olarak iletiyorum.

İyi Çalışmalar Dilerim.

Selamlar yukarıda bir yoruma cevap olarak 29 ekim 2016 tarihinde online hesapların sitede yer alacağını söylemişsiniz ama henüz ortada öyle bir çalışma yok sanırım ya da ben göremiyorum.Bilgilendirmenizi rica edeceğim bu çok değerli çalışma içinde şimdiden teşekkür ederim.İyi çalışmalar

Sinan Bey merhaba,

Hesap programlarını online excel olarak eklemeyi düşündük ancak sistemin dosya boyutu nedeniyle yavaşlaması nedeniyle, hesaplamalar PHP kodlamaya çevrilmektedir. Bu nedenle hesapların siteye eklenmesinde gecikme olmuştur. En kısa sürede tamamlanarak siteye eklenecektir.

Bilgilerinize.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın