Tesisat Mühendislerinin Hasta Bina Sendromu Oluşmasında Ki Yeri

Dünyadaki nüfus artışı ve teknolojik gelişmeler yaşanırken insanlar yaşadıkları çevre ile ilgili sorunları da artmaktadır. Çevre ile fiziksel, biyolojik, ruhsal, bedensel, vb. gibi bağları vardır.

Çevre koşulları insan yaşamını ve yaşam kalitesini doğrudan etkilemektedir. Küresel ısınma, hava kirliliği, ozon tabakasındaki delik, kutuplardaki buzulların erimesi, asit yağmurları, toprak erozyonu gibi olaylar tüm canlıların yanında dünyanın kaderine hükmeden insanlarında en büyük sorunudur.

Dış ortamdaki bu olumsuz faktörler doğal olarak yapı içerisindeki yaşam koşullarını da etkilemektedir. Bu etki çoğunlukla olumsuz yöndedir; örneğin bir yapıya dışardan alınan taze hava kirli ise ortada bir sorun vardır.

Gelişen teknoloji ile birlikte insanların sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeleri için gerekli kapalı alanların belirli standartlarda olması gerekmektedir.

Yapılarda belirli standartlarda ortamlar hazırlanmadığı takdirde insanların hastalanması ve iş gücü kaybına uğraması kaçınılmazdır. Bu yazıda kısaca İnsanların çeşitli şekilde hastalanmasına neden olan bu kapalı ortamlar incelenecektir.

Makalenin Tamamı

2017-010

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın