Tesis Yönetim Derneği (TRFMA) kuruldu

Sürekli büyüyen ve gelişen yapısıyla Türkiye’nin en fazla istihdam sağlayan sektörlerinin başında gelen, Tesis Yönetim Sektörünün önde gelen 15 firması, bir araya gelerek, kısa adı TRFMA olan Tesis Yönetim Derneği’ni kurdu. Sektörün tanıtımı ve sorunlarının çözümü için harekete geçen TRFMA, ilk olarak Mayıs ayında bir fuar ve konferans düzenleyecek.

Tesis (Facility) kısaca insanların yaşadığı veya çalıştığı binalar, iş merkezleri, plazalar, siteler, rezidanslar, avm’ler, fabrikalar, hastaneler, havaalanları, oteller, okullar vb. tüm mekânlardır. Tesis Yönetimi(Facility Management) ise bu tesislerin sürdürülebilmesi ve geliştirilmesi için “insan,mekân, teknoloji ve süreçleri” birleştiren, birden fazla disiplini kapsayan uzmanlık ve deneyim gerektiren yeni bir kavram, yeni bir meslek olarak tanımlanmaktadır. Son yıllarda hem dünyada, hem de ülkemizde giderek gelişen ve önem kazanan Tesis Yönetimi, sürekli büyüyen ve gelişen yapısıyla Türkiye’nin en fazla istihdam sağlayan sektörlerindendir.

Sektörün ülkemizde tanıtılmasını ve geliştirilmesini sağlamak, sektörde yöneticilik yapan, yönetim hizmeti veren kişi ve kuruluşlara yardımcı olmak amacıyla sektörün önde gelen 15 tesis yönetim firması bir araya gelerek 21.12.2017 tarihinde Tesis Yönetim Derneği’ni (TRFMA) kurdu.

TRFMA’nın en önemli hedefleri; kentsel dönüşüm projelerinin, karma kullanımlı tesislerin, özel maksatlı tesislerin vb. yeni ve mevcut tüm basit ve karmaşık tesislerin yönetim süreci ile ilgili sorunlara çözümler üretilmesini, yönetimin ve yönetim hizmetlerinin geliştirilmesini sağlamaktır.

Bu amaçla, TRFMA ilk faaliyet olarak tesis yönetim sektöründe yer alan firmaları, tedarikçileri ve diğer paydaşları buluşturacak, Demos Fuarcılık ile birlikte İstanbul Kongre Merkezinde 10-12 Mayıs 2018 tarihlerinde “FM İSTANBUL Tesis Yönetim Fuarı” ve 9-11 Mayıs 2018 Tarihlerinde “TRFMA Türkiye Tesis Yönetim Konferansı” düzenleyecek.

Fuara Neden Katılmalısınız?

AVM, Plaza, Rezidans Yöneticilerinden başlayan Hava Limanı, Marina, Kamu Kurumları ve Hastahanelere kadar çok  geniş bir yelpazede insanların toplu yaşadığı ve çalıştığı Tesislerin Yöneticileri ile tanışma ve ürünlerinizi, markanızı tanıtma fırsatı bulacaksınız. Yeni müşteri kitlesine ve karar verici kişilere ulaşma fırsatınız olacak. Firmalarla birebir  görüşme ve network kurma şansına sahip olacaksınız. Marka bilinirliğinizi arttırmak ve sektördeki yenilikleri takip etmek için bu büyük buluşmada yeriniz alın.

Bilgi İçin:

Levent Alatlı / Geçici Yönetim Kurulu Başkanı (444 21 24- Dah.4010 / alatli@kozayonetim.com.tr)
Gökçenur Çelebioğlu / Geçici Yönetim Kurulu Başkan Yrd. (0212-441 09 00 / gokcenur@tsp.com.tr)
Hüseyin Çoban / Geçici Yönetim Kurulu Başkan Yrd. (0212-354 74 00 / huseyin.coban@tr.issworld.com)

Üyeler

Atalıan Global Services Holding A.Ş.
Boğaziçi Konut Hizmet Yönetim İşletmeciliği ve Tic. A.Ş.
EFM Tesis Yönetimi ve Servis Hizmetleri A.Ş.
Eubsa Tesis Yönetim ve İşletme Hizmetleri LTD. ŞTİ.
Euroserve Hizmet ve İşletmecilik A.Ş.
ISS Tesis Yönetim Hizmetleri A.Ş.
İş Merkezleri Yönetim ve İşletim A.Ş.
Klüh Profesyonel Hizmetler Ticaret A.Ş.
Koza Yönetim ve Servis A.Ş.
RGM Turkey Gayrımenkul Yönetim ve İşletme A.Ş.
Sodexo Entegre Hizmet Yönetimi A.Ş.
Soluto Tesis Yönetim Hizmetleri A.Ş.
Tepe Servis ve Yönetim A.Ş.
TSP Denetim Eğitim Organizasyon A.Ş.
YKS Tesis Yönetim Hizmetleri A.Ş.

Exit mobile version