Systemair, Tecnair LV S.P.A. Şirketini Satın Aldı

Systemair, Milano Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem gören LU-VE Group’tan İtalyan Tecnair LV S.p.A. şirketinin %80’ini ve kalan %20’sini de Monti ailesinden satın aldı. Tecnair, özellikle hastaneler ve veri merkezleri için hassas kontrollü klima ünitelerinin uluslararası tedarikçisidir. İtalyan pazarı Tecnair’in satışlarının yaklaşık yüzde 25’ini oluşturuyor ve geri kalanı ağırlıklı olarak Avrupa’ya ihraç ediliyor.

Tecnair LV S.P.A.

Tecnair, yoğun bakım üniteleri, ameliyathaneler, laboratuvarlar ve veri merkezi uygulamaları gibi alanlar için hassas soğutma cihazlarının üretiminde uzmanlaşmıştır. Tecnair’in merkezi, Milano’nun dışındaki Uboldo’da bulunuyor, ancak Systemair’in Uboldo’dan 15 km uzaklıktaki Barlassina’daki mevcut tesislerine taşınacak. Tecnair’in 2021’deki satışları 12 milyon Euro’ya ulaştı ve FAVÖK (faiz, amortisman, vergi öncesi kazanç) 1,2 milyon Euro oldu. 43 çalışanı bulunan şirketin satış işlemi, İtalyan makamlarından onay gerektiriyor ve tamamlanmasının Mart 2022’nin sonu olması tahmin ediliyor. Mutabık kalınan satın alma fiyatı borçsuz olarak 15 milyon Euro’dur.

Systemair Başkanı ve CEO’su Roland Kasper; “Tecnair’in Systemair’i birçok alanda tamamladığını görüyoruz. Tecnair’in ürün yelpazesi ve pazardaki varlığı Systemair’in verdiği tekliflere çok iyi uyuyor. Aynı zamanda Systemair, ısı eşanjör serpantinlerinin tedariği için LU-VE ile uzun vadeli bir tedarik anlaşması imzaladı. Tecnair’in üretimini, ürün geliştirmesini ve satışını Barlassina’daki mevcut tesisimizle koordine ederek iyi bir sinerji yaratılacağını öngörüyoruz. Satın alma yoluyla Avrupa pazarında iklimlendirme ürünleri alanında daha güçlü bir pazar konumu elde ediyoruz” diyor.

Exit mobile version